Śledzenie aktualizacji Androida 15: kiedy Twój telefon to otrzyma?

Śledzenie aktualizacji Androida 15: kiedy Twój telefon to otrzyma?

Adamya Sharma / Android AuthorityFirma Google udostępniła pierwszą wersję beta Androida 15 11 kwietnia 2024 r., a wersję Android 15 beta 2 15 maja. Jest to zgodne z harmonogramem wydawania Androida 15 opublikowanym przez Google po wprowadzeniu wersji Developer Preview 1. To wszystko jest świetne, ale możesz się zastanawiać, kiedy Twój telefon otrzyma aktualizację do Androida 15. Ten artykuł będzie stanowić centrum ciągłej aktualizacji wersji Androida 15 dla wszystkich głównych producentów urządzeń. Zdecydowanie zalecamy dodanie tego artykułu do zakładek i od czasu do czasu do niego wracać, aby sprawdzić, czy pojawiły się jakieś aktualizacje dla Twojego telefonu! Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy Twój telefon otrzyma poprzednią oficjalną wersję — Androida 14 — sprawdź nasz moduł śledzenia aktualizacji Androida 14.

Co nowego w Androidzie 15?

Logo Androida 15 na smartfonie na stoliku nocnym – zdjęcie (23)Edgar Cervantes / Android AuthorityAndroid 14 był w najlepszym przypadku aktualizacją iteracyjną. Tak, dodało wiele ulepszeń w zakresie prywatności, bezpieczeństwa, dostępności i innych obszarów związanych z wewnętrznym działaniem Androida. Jednak funkcje dostępne dla użytkownika były nieliczne. Przychodzą mi na myśl takie godne uwagi, jak możliwość tworzenia niestandardowych tapet, integracja z Health Connect i opcje dostosowywania ekranu blokady. Trudno w tej chwili powiedzieć wszystko, co czeka na Androida 15. W lutym Google wypuściło pierwszą wersję deweloperską Androida 15, w której majstrowano przy narzędziach, z których mogą korzystać programiści. Zawiera najnowszą wersję narzędzia Google Privacy Sandbox, które poprawia prywatność użytkowników, rozszerzenia umożliwiające bardziej precyzyjną kontrolę sprzętu kamery oraz nową platformę pomagającą programistom optymalizować zarządzanie temperaturą, procesorem i procesorem graficznym w swoich aplikacjach, co skutkuje lepszą wydajnością dla użytkowników końcowych. Teraz, gdy nie mamy już wersji deweloperskich i jesteśmy w fazie beta, mamy większe pojęcie o tym, co będzie dostępne w systemie operacyjnym. Po pierwsze, Android 15 będzie oferować obsługę archiwizacji i przywracania aplikacji na poziomie systemu operacyjnego. Oznacza to, że rzadko używane aplikacje można archiwizować i przywracać z archiwum w ustawieniach, co pozwala użytkownikom zwolnić miejsce bez utraty danych. Możesz także spodziewać się pewnych funkcji związanych z dostępnością, prywatnością i bezpieczeństwem, takich jak obsługa monitorów brajlowskich w Androidzie TalkBack i interfejs API na poziomie systemu operacyjnego do kompleksowego szyfrowania kluczy kontaktowych. Wreszcie aplikacje będą domyślnie rozmieszczone na całej powierzchni, więc zmieszczą się na całym ekranie. Android 15 wprowadza także nowe typy danych w Health Connect i częściowe udostępnianie ekranu, dzięki czemu użytkownicy mogą nagrywać tylko okno aplikacji, a nie cały ekran urządzenia. Aby poznać wszystkie nowości i plotki dotyczące najnowszej wersji Androida 15, zapoznaj się z naszym centrum funkcji Androida 15.

Kiedy Twój telefon otrzyma Androida 15?

Android 15 na Pixelu 8 ProAdamya Sharma / Android AuthorityOczywiście urządzenia Google jako pierwsze otrzymały pierwszą wersję beta Androida 15. Jednak teraz, gdy druga wersja beta jest oficjalna, coraz więcej producentów OEM uczestniczy w opracowywaniu wczesnych wersji oprogramowania. Oto krótka lista marek zaangażowanych w program beta od 15 maja. HONOR IQOO i vivo Lenovo Nothing OnePlus OPPO realme Sharp TECNO Xiaomi Poniżej znajdziesz więcej szczegółów na temat programów beta niektórych firm i harmonogramów wdrażania. Zaktualizujemy tę listę, gdy tylko otrzymamy więcej szczegółów.

Google

Androida 15 beta 2 możesz zainstalować na urządzeniach z serii Pixel 6, Pixel 7 i Pixel 8, a także na tabletach Pixel Fold i Pixel Tablet.

HONOR

Magic 6 Pro i Magic V2 to główne elementy programu deweloperskiego Androida 15 w wersji beta. W komunikacie prasowym firma oświadczyła, że ​​„będzie nadal wspierać programistów przy kolejnej aktualizacji Androida 15 beta jeszcze tego lata”.

IQOO i życie

Vivo X100 i IQOO 12 dołączyły do ​​wersji beta Androida 15 15 maja, aczkolwiek z ograniczoną dostępnością. Firma zauważyła w komunikacie, że wersja beta będzie oferowana właścicielom X100 w regionach, „w tym w Indiach, Tajwanie, Malezji, Tajlandii i Hongkongu”. i Kazachstanu.” Właściciele IQOO 12 w Tajlandii, Indonezji, Malezji i Indiach również otrzymają wersje beta.

Nic

Nothing Phone 2a otrzymał pierwszą wersję beta Androida 15 14 maja.

OnePlus

14 maja OnePlus udostępnił pierwszą wersję beta Androida 15 w odblokowanych OnePlus 12 i OnePlus Open.

TECNO

TECNO nie potwierdziło harmonogramu premiery, ale potwierdziło, że Camon 30 Pro 5G będzie częścią programu beta Androida 15.

Jak wypróbować wersję beta Androida 15 na innych urządzeniach

Jeśli nie masz żadnego z powyższych urządzeń, możesz użyć 64-bitowych obrazów systemu z emulatorem Androida w Android Studio. Możesz skonfigurować emulator Androida, aby eksplorował wszystkie nowe funkcje Androida 15, a także umożliwia emulację różnych rozmiarów ekranu i charakterystyki urządzenia. Co ciekawe, firmy takie jak ASUS, Samsung i Sony nie ogłosiły jeszcze żadnych szczegółów programu beta. Niemniej jednak zaktualizujemy ten artykuł, gdy Android 15 będzie dostępny na urządzeniach innych marek z Androidem.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android