Zakup bezprzewodowej stacji ładującej do telefonu komórkowego był wczoraj, po prostu ją wydrukowałem

Zakup bezprzewodowej stacji ładującej do telefonu komórkowego był wczoraj, po prostu ją wydrukowałem

Za pomocą drukarki 3D możesz wydrukować naprawdę fajne rzeczy. Próbowałem wielu rzeczy i wciąż jestem zdumiony tym, co jest możliwe. Tym razem jednak podjąłem prawdziwe wyzwanie. Wydrukowałem bezprzewodową stację ładującą do mojego telefonu komórkowego za pomocą drukarki 3D. Jest to możliwe dzięki zestawowi firmy Bambu Lab.

Bezprzewodowa stacja ładująca wydrukowana przy użyciu projektu drukarki 3D

Bambu Lab nie tylko buduje jedne z najlepszych drukarek 3D na rynku, ale także oferuje specjalne zestawy, których możesz używać do tworzenia wspaniałych projektów. To, co od razu przykuło moją uwagę, to bezprzewodowa stacja ładująca w konstrukcji A1 Mini. Wszystkie części drukujesz samodzielnie, a elektronikę otrzymujesz od Bambu Lab. Cena nie jest całkiem niska i wynosi 48 euro (spójrz na Bambu Lab), ale była świetny projekt, który zajął mnie na wiele godzin.

Do tego projektu potrzebny jest zestaw od Bambu Lab i odpowiedni żarnik PLA. Pozostałam przy oryginalnej kolorystyce z bielą (mat), srebrem (jedwab), czernią (mat) i zielenią (mat). Rezultatem są te części, które… Spędziłem wiele godzin drukując na Bambu Lab A1.

Wiele części w kolorze białym. (Źródło obrazu: GIGA)
Niektóre elementy w kolorze błyszczącego srebra. (Źródło obrazu: GIGA)
Następnie niektóre części w kolorze czarnym i logo w kolorze zielonym. (Źródło obrazu: GIGA)

Już w trakcie drukowania zdałem sobie sprawę, że nie będzie to łatwy projekt. Na szczęście zapewnia W Bambu Lab dostępny jest film, które możesz śledzić. Montaż jest tam pokazany krok po kroku.

Nadal ma mnie Składanie tego w całość zajęło dobre pięć godzin – Ale było warto.

Wszystko to jest zawarte w dostawie. (Źródło obrazu: GIGA)

Bambu Lab dostarcza elektronikę w pojedynczych częściach. W ten sposób możesz przyjrzeć się bliżej cewce ładującej. Jest to instalowane na stałe w zakupionych urządzeniach.

Tak wygląda cewka ładująca do bezprzewodowej stacji ładującej (źródło zdjęcia: GIGA)

Czujnik temperatury trzeba samemu podłączyć tak samo jak wszystkie małe diody za logiem aby było podświetlone. To była naprawdę skomplikowana robota.

Oświetlenie LED trzeba samemu zamontować tak, aby logo było podświetlone (źródło zdjęcia: GIGA)

Nic nie działa bez kleju. Każdy, kto ma drukarkę 3D, zwykle ją ma, ponieważ wiele modeli trzeba skleić. Tutaj nie chodzi tylko o małe diody LED, ale także o inne części.

Po kilku godzinach pracy był już prawie gotowy. (Źródło obrazu: GIGA)

Wynik jest naprawdę imponujący. Otrzymujesz nie tylko mały model Bambu Lab A1 Mini, ale także bezprzewodową stację ładującą do Twojego telefonu komórkowego, która porusza się mechanicznie, gdy tylko odłożysz telefon komórkowy. Tak wygląda stacja ładująca w akcji:

Bambu Lab: Bezprzewodowa stacja ładująca w akcji

Jestem naprawdę zadowolony z wyniku. Wszystkie części zostały starannie wydrukowane, a bezprzewodowa stacja ładująca naprawdę przyciąga wzrok. Wszyscy goście patrzą na model i myślą, że to tylko model drukarki 3D. Dopóki nie podłączą do niego telefonu komórkowego i obiekt nie zacznie się poruszać. Dla mnie był to świetny projekt, oferujący wartość dodaną i zadziwiający odwiedzających. Więc nie będzie lepiej. Oczywiście potrzebujesz drukarki 3D, ale możesz ją tanio kupić w Bambu Lab (sprawdź ją w Bambu Lab).

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech