Pomarańczowa kartka w skrzynce pocztowej: Dlatego jest niebezpieczna

Pomarańczowa kartka w skrzynce pocztowej: Dlatego jest niebezpieczna

Oszuści do swoich działań wykorzystywali nie tylko pocztę elektroniczną, ale także tradycyjną pocztę. Wciąż pojawiają się doniesienia, że ​​osoby dotknięte chorobą znajdują w swojej skrzynce pocztowej czerwoną lub pomarańczową notatkę. Tekst na karcie zachęca do natychmiastowego skontaktowania się z nadawcą. Zapisywany jest tam jednak nie więcej niż jeden numer telefonu. Co kryje się za takimi czerwonymi kartkami w skrzynce pocztowej?

Na kartach jest napisane coś takiego:

“Pilny. Niestety nie spotkałem Cię. Muszę pilnie z tobą porozmawiać w osobistej sprawie cywilnej. Proszę oddzwonić jak najszybciej lub wysłać mi wiadomość.”

Tekst i sygnałowy kolor karty mogą szybko Cię wytrącić z równowagi i wywołać presję. Czy zrobiłeś coś złego? Niezależnie od tego, jak pilna wydaje się wiadomość na czerwonej kartce: Nie należy od razu podnosić słuchawki i dzwonić pod podany na nim numer.

Pomarańczowa czy czerwona kartka w skrzynce pocztowej: co się za tym kryje? Czy powinieneś oddzwonić?

Nawet w czasach Internetu oszuści nadal stosują klasyczny sposób niepokojenia użytkowników na papierze. Czerwona lub pomarańczowa kartka w skrzynce pocztowej to trik znany od lat i ciągle udoskonalany. Z jednej strony tekst może być inny, a z drugiej strony zawsze zapisane inne numery telefonów. Cel karty również jest różny. W większości przypadków stosuje się do tego podejrzane metody i ludzi w ramach subskrypcji lub innych pułapek kosztowych pozwolić ci się macać. To może być przyczyną czerwonych kartek:

Jeśli oddzwonisz pod podany numer, tak się stanie poproszono o dokonanie „porównania danych”.. Powinieneś podać dane osobowe takie jak Twoje Imię i nazwisko lub numer konta wskazać. Pozornie ma to na celu na przykład zastąpienie zaległych roszczeń Firma windykacyjna sprawdzane. W rzeczywistości oszuści mogą wykorzystać te dane wykupić płatną subskrypcjęna przykład do gier hazardowych lub gazet. W innych przypadkach będzie tak samo otwarte roszczenia które mają zostać odebrane przez firmę windykacyjną. Ale te długi nie muszą być realne. Mogą to być również fikcyjne roszczenia, które osoby dotknięte mają zapłacić pod presją.

Dalsze próby oszustwa przy drzwiach wejściowych wyjaśniono w filmie:

Wątpliwe kartki w skrzynce pocztowej: Nie oddzwoń!

Czy jesteś pewien, że nie ma wobec Ciebie żadnych zaległych roszczeń? ignoruje kartę i natychmiast ją wyrzuca. Nie odbieraj numeru telefonu, nie podaje żadnych danych osobowych. Na przykład Twoje dane osobowe mogą trafić w ręce zbieraczy danych, którzy chcą Cię zwabić do płatnych fałszywych konkursów. Pozwól sobie Nie bój się karty ostrzegawczej. W większości recenzji online znajdują się wyłącznie negatywne komentarze i raporty na temat podanych liczb. Dla bezpieczeństwa wystarczy wyszukać odpowiedni numer telefonu na stronach takich jak Tellows.de lub ogólnie w Google, aby dowiedzieć się, czy są już inne osoby dotknięte tą chorobą. Na Tellows znajduje się niezliczona ilość wpisów na temat oszustwa z różnymi numerami telefonów.

Wielu użytkowników zgłasza, że ​​po prostu wyrzuciło kartę i nie odpowiedziało na nią. W rezultacie nie było żadnych konsekwencji. Chociaż na karcie widnieje informacja, że ​​nie odnaleziono Cię osobiście, według niektórych raportów w chwili włożenia karty do skrzynki pocztowej byłeś w domu. W wielu przypadkach bezpośrednia rozmowa mająca na celu wyjaśnienie rzekomych wątpliwości byłaby możliwa bez rozmowy telefonicznej.

Jeśli są długi, w pierwszej kolejności skontaktuj się bezpośrednio z wierzycielem zamiast na podany numer. Bez nazwiska osoby kontaktowej lub firmy, która rzekomo wrzuciła kartę do skrzynki pocztowej, nie należy wykonywać połączeń telefonicznych ani załatwiać roszczeń przez telefon. Komornicy i renomowane firmy z reguły podchodzą inaczej i nie zostawiają w skrzynce pocztowej anonimowej pocztówki. Jeśli komornik nie może się z Tobą skontaktować, zazwyczaj następuje powiadomienie oficjalny list z pieczątką, podczas którego wyrażane jest umówienie się na spotkanie lub prośba o oddzwonienie. W razie potrzeby warto zwrócić się o pomoc do poradni ds. zadłużenia, na przykład tutaj.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Wniosek: W zdecydowanej większości przypadków pomarańczowa kartka w skrzynce pocztowej jest próbą obejścia zakazu reklamy telefonicznej. Dostawcy usług, którym nie wolno już dzwonić do Ciebie w celach reklamowych, po prostu próbują odwrócić sytuację i nakłonić Cię do połączenia. Ignoruj ​​prośby i nie daj się zastraszyć pilnie brzmiącym tekstem. Jeśli istnieją rzeczywiste roszczenia, informacje te zwykle uzyskuje się inną, renomowaną drogą.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech