Skonfiguruj przekazywanie połączeń z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy: Tak to działa

Skonfiguruj przekazywanie połączeń z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy: Tak to działa

Nawet dzisiaj niektórzy ludzie nadal mają w domu telefon stacjonarny. Jeśli jesteś w podróży i nie chcesz zostawiać przychodzących połączeń telefonicznych na automatycznej sekretarce, możesz skonfigurować przekierowanie połączeń z telefonu stacjonarnego na numer telefonu komórkowego.

To, czy można skonfigurować przekazywanie połączeń, zależy od telefonu stacjonarnego. Jednak nowoczesne urządzenia powinny obsługiwać tę funkcję. Aby aktywować przekierowanie na numer telefonu komórkowego, zazwyczaj nie musisz zagłębiać się w ustawienia swojego urządzenia. Zamiast tego istnieje uniwersalne rozwiązanie ze skrótem klawiaturowym.

Przekierowanie połączeń z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy

Aby aktywować przekierowanie połączeń z telefonu stacjonarnego na numer komórkowy, „dzwonisz” na konkretny kod. W tym celu należy wprowadzić następujące znaki za pomocą klawiatury urządzenia stacjonarnego i zatwierdzić przyciskiem słuchawki:

*21*Numer telefonu komórkowego#: Oznacza to, że wszystkie połączenia przychodzące są natychmiast przekazywane na numer komórkowy.
*61*Numer telefonu komórkowego#X: Oznacza to, że telefon stacjonarny dzwoni przez chwilę, zanim połączenie zostanie przesłane do smartfona. „X” oznacza liczbę z zakresu od 5 do 60. Wskazuje liczbę sekund, przez jaką telefon stacjonarny powinien dzwonić, zanim połączenie zostanie przekazane na smartfon.
*67*numer telefonu komórkowego#: Przekazuje połączenia na numer komórkowy, gdy telefon stacjonarny jest zajęty.

Zamiast numeru telefonu komórkowego możesz wpisać także inny numer telefonu stacjonarnego. Gdy tylko wykorzystasz jeden z kodów i potwierdzisz go za pomocą słuchawki, otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem na telefonie.

Istnieją inne kody dla telefonu:

Ile kosztuje przekierowanie połączenia z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy?

Osoba dzwoniąca nie zauważa niczego w związku z przekierowaniem. Zostań i dla niego koszty są takie same. Oznacza to, że dzwoniący płaci za przekierowanie połączenia na telefon komórkowy takie same opłaty jak za połączenie na telefon stacjonarny. Pamiętaj jednak, że może tak być w Twoim przypadku wyższe koszty rozmów telefonicznych wynik. Jeżeli rozmowa telefoniczna zostanie przeniesiona z telefonu stacjonarnego na Twój telefon komórkowy, za minutę połączenia z telefonu stacjonarnego do sieci komórkowej płacisz cenę za minutę połączenia w ramach taryfy dla telefonu stacjonarnego.

Oczywiście możesz także przekazywać połączenia ze smartfona na telefon stacjonarny. Działa to w ten sposób:

Wyłącz ponownie przekierowanie połączeń na telefonie stacjonarnym

Po wprowadzeniu jednego z kodów ustawienie pozostaje na stałe aktywne dla wszystkich przychodzących połączeń telefonicznych. Jeżeli połączenia mają być ponownie realizowane normalnie na numer stacjonarny, musisz wyłączyć przekazywanie połączeń. Działa to również za pomocą kodu klucza. Liczby zależą od rodzaju spedycji opisanego powyżej. Zamiast symboli gwiazdek użyj klawisza skrótu:

#21#: dezaktywacja dla wszystkich połączeń przychodzących
#61#: dezaktywacja dla nieodebranych połączeń
#67#: wyłączenie połączeń, gdy telefon stacjonarny jest zajęty

Wskazówka: jeśli kody nie działają, zazwyczaj możesz skonfigurować przekazywanie połączeń z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy, korzystając z interfejsu użytkownika routera. Tutaj wyjaśniamy przykład działania z Fritzboxem:

W ten sposób możesz jednocześnie dzwonić z telefonu stacjonarnego i smartfona. Często możesz także skonfigurować przekierowanie w strefie klienta swojego operatora telefonii stacjonarnej. Tak to działa w Telekomie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android