Android 15 przygotowuje odnowiony pasek stanu z nowymi ikonami i elementami haptycznymi

Android 15 przygotowuje odnowiony pasek stanu z nowymi ikonami i elementami haptycznymi

Mishaal Rahman / Android AuthorityTL;DR Google może zmieniać wygląd ikon na pasku stanu w Androidzie 15. Wygląd tych ikon na pasku stanu nie zmienia się od dłuższego czasu. Nowy system operacyjny może także dodać funkcję dotykową do szybkich ustawień i paneli głośności. Dzięki dwóm pierwszym zapowiedziom programistów mamy już dobre pojęcie o tym, jakie nowe funkcje może wprowadzić nadchodząca aktualizacja Androida 15. Choć jest prawdopodobne, że Android 15 wprowadzi wiele nowych, przydatnych funkcji, jest mało prawdopodobne, że wprowadzi także istotne zmiany w interfejsie użytkownika. Nie oznacza to jednak, że nie będzie żadnych zmian w interfejsie użytkownika, ponieważ wcześniej informowaliśmy, że Android 15 może zmienić panel głośności. Ponadto możemy teraz zgłosić, że Google pracuje nad ulepszeniem ikon na pasku stanu, a także dodaniem informacji dotykowych do większej liczby części systemu. Pasek stanu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych części systemu operacyjnego Android, a jego wygląd nie uległ zmianie nie uległ znaczącym zmianom na przestrzeni lat. Jest to element interfejsu użytkownika u góry ekranu, który wyświetla ikony różnych informacji. Chociaż położenie niektórych elementów paska stanu zmieniało się na przestrzeni lat, aby uwzględnić zmiany w wyglądzie telefonu, podstawowy wygląd większości ikon paska stanu nie zmienił się od lat. Ikony siły sygnału Wi-Fi, siły sygnału danych mobilnych i baterii w Androidzie 14 wyglądają bardzo, bardzo podobnie do ikon z Androida 5.0 Lollipop wydanego w 2014 roku, jeśli możesz w to uwierzyć.
Ciemne ładowanie ikon starego paska stanu Androida 15Ładowanie ikon Androida 14Ikony paska stanu starego Androida 15 są ciemneIkony Androida 14 w trybie ciemnymŚwiecą się stare ikony na pasku stanu Androida 15Tryb podświetlenia ikon Androida 14 W systemie Android 5.0 firma Google wprowadziła pierwszą wersję języka Material Design, co oznacza, że ​​projekty ikon, które widzimy dzisiaj w Androidzie 14, opierają się na starszej wersji języka projektowania Google. Wraz z wprowadzeniem Material You w Androidzie 12 znajdujemy się obecnie w trzeciej głównej iteracji języka projektowania Google, ale ikony na pasku stanu nie zmieniły się zbytnio od czasu wprowadzenia Material You, z wyjątkiem Androida 10, w którym zarysowane obramowania są widoczne na ekranie. ikony.Wraz z nadchodzącą aktualizacją Androida 15 niektóre ikony na pasku stanu mogą ponownie mieć segmentowy wygląd, nawiązując do ery sprzed Androida 5.0. Co więcej, ikona paska stanu baterii może wreszcie obsługiwać wyświetlanie bieżącego poziomu baterii wewnątrz ikony, a nie po prawej stronie ikony. Oto zrzuty ekranu przedstawiające nowe projekty ikon na pasku stanu dotyczące siły sygnału Wi-Fi, siły sygnału komórkowej transmisji danych i baterii w systemie Android 15, zarówno w trybie jasnym, jak i ciemnym.
Nowe ikony na pasku stanu Androida 15, ciemne ładowanieŁadowanie ikon Androida 15Nowe ikony na pasku stanu Androida 15 są ciemneIkony Androida 15 w trybie ciemnymŚwiecą się nowe ikony na pasku stanu Androida 15Tryb świecenia ikon Androida 15. Aktualizowany jest także układ ładowania, który pojawia się po podłączeniu urządzenia w celu ładowania, jak pokazano poniżej. Jeśli jednak nie podoba Ci się poziom naładowania baterii, możesz go wyłączyć. Oto jak to będzie wyglądać zarówno w trybie ciemnym, jak i jasnym:
Nowe ikony na pasku stanu Androida 15 są ciemne, bez poziomuIkony Androida 15 są ciemne, brak poziomu bateriiNowe ikony na pasku stanu Androida 15 nie świecą na żadnym poziomieŚwiecą się ikony Androida 15, brak poziomu naładowania baterii

Aktualizacje informacji zwrotnych dotykowo też

Oprócz tych nowych ikon, Android 15 może także dodać odrobinę dotyku do panelu Szybkich ustawień. Po długim naciśnięciu kafelka szybkich ustawień, np. Bluetooth, telefon zacznie lekko wibrować, gdy kafelk się rozwinie, co spowoduje otwarcie odpowiedniej strony ustawień. Wreszcie w systemie Android 15 wkrótce dodamy także dotykowe informacje do suwaka głośności wyświetlanego po włączeniu naciśnij dowolny klawisz głośności. Podczas przesuwania suwaka w celu dostosowania poziomu bieżącego strumienia głośności będzie można uzyskać pewne wrażenia dotykowe, podobnie jak teraz podczas dostosowywania poziomu jasności za pomocą suwaka w panelu Szybkich ustawień. Niestety, trudno jest uchwycić na filmie te zmiany wywołane dotykiem, więc musisz mi po prostu uwierzyć na słowo. Te zmiany w interfejsie użytkownika i dotyku nie są obecnie włączone w publicznej wersji Androida 15 Developer Preview 2, więc musiałem to zrobić ręcznie włącz je w tym artykule. Jeśli Google rzeczywiście wprowadzi te zmiany, możliwe, że zobaczymy je w pierwszej lub może drugiej publicznej wersji beta Androida 15. Będziemy obserwować, czy zmiany te wejdą w życie, ale w międzyczasie daj nam znać w komentarzach, co myślisz o tych zmianach w projekcie!
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android