Nowy rower elektryczny: dzięki 7 wskazówkom możesz bez obaw rozpocząć sezon rowerowy

Nowy rower elektryczny: dzięki 7 wskazówkom możesz bez obaw rozpocząć sezon rowerowy

Mówią, że nie można zapomnieć, jak jeździć na rowerze. Ale nie wszystkie rowery są takie same, przynajmniej odkąd pojawiły się rowery elektryczne. Każdy, kto po raz pierwszy wsiądzie na rower z silnikiem elektrycznym, szybko to zauważy. Zebraliśmy wskazówki dotyczące pierwszej podróży na rowerze elektrycznym, które pomogą Ci bezpiecznie dotrzeć do celu.

Pierwszy raz na rowerze elektrycznym: zanim zaczniesz, powinieneś wziąć sobie do serca te wskazówki

Jeśli po raz pierwszy wypróbowujesz elektryczny dwukołowiec lub jeszcze nie jeździłeś na nowo zakupionym rowerze elektrycznym, powinieneś wiedzieć co robisz. Trudno zapomnieć, jak się jeździ na rowerze, ale e-rower to coś więcej niż tylko rower klasyczny. Mamy 7 wskazówek ułożyłem dla Ciebie, na co powinieneś zwrócić uwagę za pierwszym razem.

Wskazówka 1: W przypadku roweru elektrycznego uwaga jest jeszcze ważniejsza

Od pieszych po kierowców ciężarówek – wszyscy powinni zachować ostrożność na drodze zwracaj uwagę na otoczenie. Jeśli po raz pierwszy jeździsz na rowerze elektrycznym i nie jesteś przyzwyczajony do większych przyspieszeń i dużych prędkości, jest to tym bardziej prawdziwe.

Na przykład tylko nieliczni kierowcy są w stanie na pierwszy rzut oka rozpoznać, czy ktoś zbliża się na zwykłym rowerze, czy na rowerze elektrycznym – ale ta druga osoba może wówczas niespodziewanie szybko się zbliżyć. Jako rowerzysta zawsze jesteś narażony na ryzyko w razie wypadku Rośnie liczba wypadków z udziałem rowerów elektrycznych. Pomyśl więc o innych użytkownikach dróg i trzymaj się. Dotyczy to również kasku, nawet jeśli nie jest on obowiązkowy w przypadku roweru elektrycznego (do 25 km/h).

Wskazówka 2: Wszystko zależy od odpowiedniego ustawienia

Podobnie jak w przypadku roweru, ważne jest, aby dopasować siodełko i kierownicę do swoich potrzeb, aby móc wygodnie siedzieć i przyjąć przyjemną postawę. Ogólna zasada jest następująca: siodełko powinno być na tyle wysokie, aby można było mieć tylko jedno lekkie zgięcie w stawie kolanowym gdy pedały znajdują się w najniższym położeniu. Spróbuj tego z obiema stopami, aby móc łatwo dotrzeć do pedałów po prawej i lewej stronie.

Istnieje wiele możliwych ustawień prawidłowej wysokości i kąta kierownicy, które zależą również od osobistych wymagań i gustu. Nie da się ogólnie powiedzieć, co jest idealne. Jeśli nie chcesz się ścigać, powinieneś to zrobić Kierownica jest zwykle nieco wyższa niż siodełko Być.

Wskazówka 3: Używaj przerzutek w swoim rowerze elektrycznym – jeśli taki istnieje

Wspaniałą rzeczą w rowerze elektrycznym jest to, że możesz wyprzedzić wiele osób niemal bez wysiłku i być tak szybkim jak wiatr. Można także bez problemu ruszać na wysokich biegach oszczędza kłopotów związanych ze zmianą biegów. W końcu całą pracę wykonuje silnik elektryczny.

Niemniej jednak w przypadku rowerów elektrycznych z przerzutkami należy zachować spokój Na początek użyj także małych biegów. Oznacza to, że silnik elektryczny musi zapewniać mniejsze wsparcie, a Ty chronisz napęd, łańcuch lub pasek i akumulator. Należy na to zwrócić uwagę, zwłaszcza podczas długich podróży. Jeśli jeździsz na rowerze elektrycznym bez przerzutek lub z automatyczną skrzynią biegów, jest to oczywiście niepotrzebne.

Wskazówka 4: Możesz osiągnąć swój cel ze spokojem

Jak wspomniano powyżej: po prostu fajnie jest ścigać się z dala od innych rowerzystów od samego początku na czerwonym świetle. Ale tutaj naprawdę trzeba uważać. W zależności od tego, jak szybko reaguje silnik Twojego roweru elektrycznego, możesz jechać szybciej, niż byś chciał. Na przykład podczas testu Cowboya 4 ST czekałem na skrzyżowaniu, gdy samochód przejechał na czerwonym świetle. Jeśli w takiej sytuacji wyruszysz, gdy tylko zapali się zielone światło na rowerze, może być naprawdę ciasno. Lepiej ją Poczekaj chwilę i nie spiesz się, zanim zaczniesz pedałować.

Holenderski producent VanMoof V ma w zanadrzu nowy rower elektryczny:

Szczegóły na temat roweru elektrycznego VanMoof V

Szczegóły na temat roweru elektrycznego VanMoof V

Wskazówka 5: Stojąc na światłach, trzymaj stopy z dala od pedałów

Wiem to od siebie: gdy jadę na rowerze i stoję na światłach, zazwyczaj cały czas trzymam jedną nogę na pedale. Następnie możesz kontynuować, gdy tylko kolor znów będzie zielony. Ale bądź ostrożny, napęd roweru elektrycznego może i tutaj płatać figle. Twój rower elektryczny rozpoznaje, kiedy pedałujesz, i od razu zacznie Cię wspierać. Właśnie do tego służy rower elektryczny.

Jeśli jednak w tej chwili nie możesz prowadzić samochodu i masz tylko niewielki ciężar na pedałach, może wystąpić pomyłka. Wtedy możesz zrobić większy krok naprzód, niż byś chciał. Na światłach w przypadku roweru elektrycznego obowiązują następujące zasady: Zdejmij obie stopy z pedałów. Przynajmniej powinieneś zawsze trzymać ręce na hamulcach.

Wskazówka 6: Twój rower elektryczny wykonuje za Ciebie dużą część pracy, ale nie całą

Wiele rowerów elektrycznych ma różne tryby jazdy, w zależności od tego, jak się czujesz i jakiego wsparcia potrzebujesz. Podobnie jak w przypadku powyższego startu, obowiązuje prosta prawda: im ciężej pracuje silnik elektryczny, tym więcej energii potrzebuje. Lub innymi słowy: Im mniej pedałujesz, tym szybciej bateria się wyczerpie.

Powinieneś być elastyczny, zwłaszcza podczas dłuższych wycieczek. Jeżeli Twój rower elektryczny nie reguluje automatycznie mocy silnika, nie powinieneś uruchamiać silnika np. podczas zjazdu ze wzniesienia, bo nie jest to potrzebne. Zwykle można to łatwo regulować za pomocą aplikacji sterującej lub komputera do rowerów elektrycznych i uzyskać większy zasięg. Nawet jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę i początkowo jesteś pełen energii, zachowaj część naładowania akumulatora na drogę powrotną, kiedy możesz być bardziej wyczerpany i potrzebujesz dodatkowej pomocy.

Wskazówka 7: Skorzystaj z praktyki i szkolenia w zakresie prawa jazdy – lepiej dmuchać na zimne

To tylko kilka wskazówek, które, mamy nadzieję, pomogą Ci podczas pierwszej jazdy na rowerze elektrycznym. Niemniej jednak sporo już się poskładało, bo robi to znaczącą różnicę, kiedy pierwszy raz wsiadasz na e-rower. Jeśli chcesz mieć pewność, możesz najpierw ukończyć szkolenie na jazdę na rowerze elektrycznym. Tam dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby pomyślnie rozpocząć przygodę ze swoim nowym e-rowerem. Oferty są dostępne u niektórych sprzedawców rowerów, w klubach rowerowych lub klubach ruchu drogowego w Twojej okolicy. Po prostu zapytaj tam, to nie wstyd grać bezpiecznie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech