Chciałbym, żeby Google otworzył Fitbit na inne smartwatche

Chciałbym, żeby Google otworzył Fitbit na inne smartwatche

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityGoogle Pixel Watch 2 Za każdym razem, gdy ogłaszany jest nowy zegarek z Wear OS, jestem zaintrygowany. Korzystam z tej platformy już od prawie dziesięciu lat i lubię testować nowe zegarki, aby zobaczyć, co oferują pod względem funkcji, komfortu, czasu pracy na baterii i nie tylko. Na przykład OnePlus Watch 2 naprawdę przykuł moją uwagę doskonałym podwójnym systemem operacyjnym i czasem pracy baterii obsługującym dwa procesory. Ale jest jedna rzecz, która powstrzymuje mnie przed przejściem na najnowszą serię OnePlus lub doskonałą serię Galaxy Watch 6 firmy Samsung, a jest nią Fitbit . Widzisz, używam trackerów Fitbit już od ponad dekady. Znajdują się tam wszystkie moje statystyki, wszystkie moje wzorce, wzloty i upadki oraz najlepsze i najgorsze dni. Przyzwyczaiłem się do platformy, umiem interpretować dane z każdego dnia, bo wiem, jakie są moje dane historyczne. Dlatego pozostaję przy moim Pixel Watch 2, ponieważ oferuje mi to, co najlepsze w Fitbit w zegarku z Wear OS. Ale co by było, gdyby – wysłuchaj mnie – Fitbit nie był już ekskluzywnym zegarkiem Pixel Watch?

Czy chcesz zobaczyć Fitbit na zegarkach z systemem innym niż Google Wear OS?

41 głosówTak.63%Nie.22%Nie obchodzi mnie to.15%

Aplikacja Fitbit czy API? Albo, proszę

OnePlus Watch 2 stoi obok Samsunga Galaxy S22 Ultra i wyświetla statystyki zdrowia użytkownika w aplikacji OHealth.Kaitlyn Cimino / Android Authority Bardzo chciałabym móc używać Fitbit na innych smartwatchach z Wear OS, a Google może to zrobić na dwa sposoby: albo udostępnić aplikację Fitbit do pobrania na dowolnym zegarku z Wear OS, a po zainstalowaniu zachowywać się jak aplikacja systemowa , ze wszystkimi przywilejami oszczędzania baterii i działaniami w tle. Lub otwórz interfejs API Fitbit, aby zewnętrzni zegarmistrzowie, tacy jak OnePlus, TicWatch i inni, nie musieli już opracowywać własnych, półproduktów rozwiązań zdrowotnych i fitnessowych dla swoich smartwatchów. Aplikację lub interfejs API, po prostu daj mi Fitbit, abym mógł zmieniać zegarki bez zmiany platform zdrowotnych. Ponieważ, szczerze mówiąc, użytkownicy tacy jak ja nie potrzebują więcej platform zdrowotnych, które ledwo ze sobą rozmawiają. Tak, wiem, że Health Connect istnieje, ale każdy dostawca usług zdrowotnych może nadal ograniczać zawartość eksportowaną z aplikacji lub importowaną do niej, co ogranicza użyteczność usługi. Na przykład nie mogę zsynchronizować mojej miesiączki z Oura do Fitbit i odwrotnie, a to dla mnie i mojego organizmu ważne dane historyczne, których nie mogę zostawić w przypadku migracji.aplikacja Google Health Connect na zegarku Galaxy Watch 4Andy Walker / Android Authority Kiedy wszystko jest tak zagmatwane – a nie zapominajmy, że Google Fit też istnieje – nie mogę się przekonać, aby polegać na Health Connect w celu synchronizowania moich statystyk w wielu usługach. Nie mogę też na nim polegać, jeśli zdecyduję się na zmianę platformy co rok lub dwa. Wolę więc pozostać przy Pixel Watch 2 i jego statystykach Fitbit, zamiast skakać między różnymi platformami zdrowotnymi. To przekonanie umacnia się za każdym razem, gdy ja lub moi koledzy z Android Authority testujemy inne platformy zdrowotne. Zegarek OnePlus może śledzić wiele danych, ale aplikacja OHealth jest dość prosta w porównaniu z aplikacją Fitbit. Z drugiej strony Samsung Health nadal pozostaje w tyle za śledzeniem snu i algorytmami Fitbit. I nie mówmy już o innych rozwiązaniach Mobvoi, Xiaomi i nie tylko. Nie spotkałem jeszcze platformy zdrowotnej, z której wolałbym korzystać częściej niż Fitbit. Oprócz aplikacji firm Garmin i Apple, które są kompatybilne tylko z odpowiednimi zegarkami, nie spotkałem jeszcze platformy zdrowotnej, z której wolałbym korzystać częściej niż Fitbit.

Więcej platform zdrowotnych = więcej problemów

Samsung Galaxy S22 Ultra wyświetla aplikację Samsung Health.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityGoogle obecnie naciska na producentów smartwatchów w kierunku fragmentacji platform zdrowotnych zamiast jedności. Jest właścicielem Fitbit i może z łatwością zdecydować się na uczynienie Fitbit de facto oprogramowaniem do śledzenia stanu zdrowia na Androidzie. Google mógłby zjednoczyć zdrowie na Androidzie w ramach jednej platformy; zamiast tego zmusza zegarmistrzów do tworzenia od zera większej liczby usług. Zamiast tego każdy producent smartwatchów, który chce dostarczyć nowy zegarek z systemem Wear OS, ma ogromną barierę do pokonania. Muszą od podstaw zbudować aplikację towarzyszącą i służbę zdrowia. To nie jest łatwe. Gromadzenie danych na temat różnych rodzajów ćwiczeń, badanie faz snu i zrozumienie stref tętna – to wszystko nie jest czymś oczywistym dla firmy produkującej sprzęt. OnePlus musiał utworzyć trzy laboratoria zdrowotne, zatrudnić ponad 100 osób, nawiązać partnerstwa uniwersyteckie i opracować wewnętrzne algorytmy umożliwiające śledzenie ćwiczeń i zdrowia w aplikacji OHealth. Nic dziwnego, że Fossil opuścił biznes smartwatchów, skoro jest to bariera wejścia!Google Pixel Oglądaj minuty w strefie aktywnej FitbitKaitlyn Cimino / Android AuthorityGoogle Pixel WatchGdyby Google zaoferowało algorytm Fitbit i specjalistyczną wiedzę Fitbit od razu w ramach Wear OS, zmniejszyłoby to inwestycje potrzebne każdemu zegarmistrzowi do zbudowania nowego zegarka. Gromadziłoby również znacznie więcej danych użytkownika, niż gdyby jego algorytmy były dostępne wyłącznie dla linii Pixel Watch. A dane, jak wszyscy wiemy, to pieniądz. Oferując Fitbit na wszystkich zegarkach z Wear OS, Google może zebrać więcej danych użytkowników. A dane to pieniądz. A każdemu, kto zastanawia się nad wyłącznością i konkurencją, powiem tak: jeśli Samsung produkujący telefony z Androidem nie stanowi zagrożenia dla telefonów Pixel, nie rozumiem, dlaczego udostępnienie Fitbit na Galaxy Watch 6 miałoby stanowić zagrożenie dla Pixel Watch. Spójrz. Nie wiem, czy kiedykolwiek to nastąpi, ale dla mnie ma to sens. Więc rzucam to życzenie tam teraz i mam nadzieję, że w pewnym momencie się zmaterializuje. Wtedy powiem: „Ach, widzisz, mówiłem ci, że Google powinien to zrobić!” Do tego czasu mam nadzieję, że w pewnym momencie w przyszłości będę mógł przejść na zegarek OnePlus Watch lub Galaxy Watch bez utraty dostępu do mojego Dane Fitbita. I bez podwójnego nadgarstka z trackerem Fitbit z drugiej strony. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android