iPhone SE 3: Zdjęcia dają nam nadzieję, prawda?

iPhone SE 3: Zdjęcia dają nam nadzieję, prawda?

W pewnym sensie iPhone SE 3 będzie nudnym numerem, bo design nie powinien się zasadniczo zmieniać. Teraz jednak nowe obrazy wygenerowane komputerowo dają nam nadzieję na odwrócenie tego założenia. Pytanie tylko: czy zaufanie jest uzasadnione?

Najpierw krótkie podsumowanie ogólnego stanu rozwoju: Eksperci i wtajemniczeni oczekują konserwatywnej aktualizacji iPhone'a SE w kwietniu lub najpóźniej na początku maja. Trzecia generacja przybiera kształt i formę swojego poprzednika, nowe są jedynie chip (Apple A15) i modem 5G. Z drugiej strony, nowoczesny wyświetlacz pełnoformatowy bez przycisku Home jest spodziewany najwcześniej w 2023 roku.

iPhone SE 3: Zdjęcia przedstawiają model bez przycisku Home i z wycięciem

Ale ostatnio pojawiły się zdjęcia tak zwanego „manekina”. Ta atrapa, która podobno ma przedstawiać iPhone’a SE 3, zawierała elementy obecnego iPhone’a SE w połączeniu z nowoczesnym frontem – bez przycisku Home, bez szerokich krawędzi. Myląca, ale nie jedyna wskazówka w tym kierunku. Ponieważ teraz są również renderowane obrazy, które odzwierciedlają podejście (źródło:
xleaks7 i Ten Tech Review). Mówi się, że opierają się na rysunkach projektowych, które niedawno wyszły na jaw. Co teraz widzisz na zdjęciach?

Ten rzekomy iPhone SE 3 oczywiście przywołuje wspomnienia z iPhone’a XR, ale korpus i wyświetlacz są nieco mniejsze. Zgodnie z rysunkiem CAD otrzymujemy następujące wymiary:

138,4 x 67,3 x 7,3 mm (8,2 mm z wypukłością kamery)

Dla porównania obecnego iPhone’a SE i iPhone’a XR już znamy:

150,9 x 75,7 x 8,3 mm (iPhone XR) 138,4 mm x 67,3 mm x 7,3 mm (iPhone SE)

Coś zauważamy, wymiary odpowiadają dokładnie obecnemu iPhone SE. Z przodu znajduje się jednak pełnoformatowy wyświetlacz o wymiarach 131,3 x 60,2 mm, co odpowiada przekątnej 5,69 cala, czyli po prostu zaokrąglonym 5,7 cala. Zawierał również stosunkowo szerokie wycięcie. W skrócie: iPhone XR wielkości obecnego iPhone'a SE.

Dla porównania obecny iPhone SE w klasycznym designie:

Ocena

Zbyt piękna, żeby być? Jak wiarygodne są te zdjęcia? Zdjęcia odpowiadają plotkom dotyczącym iPhone'a SE czwartej generacji, czyli naprawdę nowego modelu . Problem: Oczekuje się tego dopiero w 2023 r., a nie w 2022 r. Albo Apple chce nas zaskoczyć, albo znawcy mieli już dostęp do rysunków iPhone'a SE 4, a nie iPhone'a SE 3. Ergo: Pewna nadzieja nigdy się nie myli , ale człowiek nie powinien zapominać o powiewie sceptycyzmu. Pod tym względem prędzej czy później prawdopodobnie faktycznie pojawi się taki iPhone SE, tylko jego harmonogram wciąż budzi wątpliwości.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech