Samsung Galaxy A53 w teście: klasyczny smartfon jest coraz lepszy

Samsung Galaxy A53 w teście: klasyczny smartfon jest coraz lepszy

Dzięki Galaxy A53 Samsung chce bazować na starych sukcesach poprzednich smartfonów ze średniej półki. Galaxy A50, A51 i A52 świetnie się sprzedają i cieszą się ogromną popularnością. Samsung poprawił kilka punktów w nowej generacji, ale w jednym obszarze jest jeszcze sporo do nadrobienia. Przez ostatnie dwa tygodnie mogłem intensywnie korzystać ze smartfona i powiem w recenzji, czego naprawdę można oczekiwać od Galaxy A53.

Samsung Galaxy A53 w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 8,1 / 10

Samsung Galaxy A53 przekonał się w teście responsywnym i jasnym wyświetlaczem, długim czasem pracy na baterii, dobrym oprogramowaniem i długą polityką aktualizacji. Każdy, kto kupuje ten smartfon, w zasadzie nie robi nic złego. Jesteś chroniony przez aktualizacje przez następne pięć lat i możesz korzystać ze smartfona bez żadnych wad.

Obecnie istnieją dwie kwestie sporne, które, miejmy nadzieję, z czasem zostaną rozwiązane. Przedstawienie nie jest jeszcze tam, gdzie powinno być. Jednak poprzednik pokazuje, że Samsung naprawi problem w przyszłych aktualizacjach. Ponadto cena 449 euro jest zbyt wysoka. Samsung Galaxy A53 musi i będzie w najbliższych tygodniach i miesiącach tańszy. Jeśli zbliżymy się do znaku 300 euro, możesz go bez wahania złapać i będzie z niego absolutnie zadowolony przez kilka następnych lat.

Zobacz Samsung Galaxy A53 na stronie producentaZobacz Samsung Galaxy A53 na SaturnZobacz Samsung Galaxy A53 na MediaMarktZobacz Samsung Galaxy A53 na Amazon

Zalety:

WyświetlaczKameraProjekt Żywotność bateriiGwarancja aktualizacji 5 lat

Niedogodności:

Brak zasilacza w zestawie Brak opcji rozszerzenia pamięciCena

Optyka zmieniła się tylko w szczegółach

Samsung tak naprawdę nie wypuścił pary, jeśli chodzi o dostosowywanie wyglądu Galaxy A53. W porównaniu do poprzednika dokonano jedynie drobnych „ulepszeń”. To wciąż smartfon wykonany z plastiku. Przy stosunkowo wysokiej cenie można było oczekiwać nieco więcej. W końcu wersja 4G została usunięta i musisz Kup model 5G bezpośrednio za 449 euro. Mogła to być również metalowa rama.

Zasadniczo muszę powiedzieć, że poprawiona ramka, która teraz kończy się bezpośrednio z tyłu, jest mile widzianą poprawą. To sprawia, że ​​Galaxy A53 jeszcze lepiej się trzyma. W przeciwieństwie do poprzedników, tył nie może być już tak mocno wgnieciony, co daje uczucie wyższej jakości. Oczywiście udostępniony nam kolor „Awesome Peach” naprawdę rzuca się w oczy. Kolor wyróżnia się szczególnie dobrze w bezpośrednim świetle słonecznym.

Samsung Galaxy A53 w „Awesome Peach” odkrywa w słońcu swój pełny potencjał kolorystyczny. (Źródło obrazu: GIGA)

Choć przez dwa tygodnie testowałem smartfona bez osłony, błyszcząca ramka w zasadzie nie wykazywała śladów zużycia ani zarysowań. Na wyświetlaczu też nie widziałem żadnych śladów zużycia. Nadal radziłbym zaopatrzyć się w etui i szkło hartowane, aby odpowiednio chronić smartfon. przez Dzięki certyfikacji IP67 Galaxy A53 jest dobrze chroniony przed kurzem i wodą.

Wyświetlacz jest wyraźnie jaśniejszy

Bardzo pozytywnie mój wzrok przyciągnął 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED, który potrafi osiągnąć jasność sięgającą nawet 800 nitów. Wyświetlacz poprzednika można było również odczytać na zewnątrz, ale przy większej jasności jest to jeszcze łatwiejsze w Galaxy A53. Nawet jeśli słońce świeci bezpośrednio na wyświetlacz, nadal możesz wszystko zobaczyć:

Jaśniejszy wyświetlacz Samsunga Galaxy A53 jest czytelny w słońcu. (Źródło obrazu: GIGA)

To ogromna zaleta w porównaniu z wieloma innymi smartfonami ze średniej półki, ponieważ na tym właśnie punkcie często robi się oszczędności.

Domyślnie Samsung Galaxy A53 ma teraz jeden Częstotliwość odświeżania 120 Hz. Powinno to zapewnić płynne wyświetlanie. Ma, ale oprogramowanie nie jest jeszcze tam, gdzie powinno. Więcej na ten temat poniżej.

Czytnik linii papilarnych jest wbudowany w wyświetlacz. Jak zwykle z optycznym Czujniki linii papilarnych w ekranach są zbyt głębokie. To sprawia, że ​​obsługa jest niepotrzebnie trudna. Rozpoznawanie palca jest w porządku. Mała wskazówka: zawsze oszczędzaj palce dwa razy, wtedy działa jeszcze lepiej. Po nałożeniu folii ochronnej odciski palców należy ponownie zapisać.

Samsung wiele pomija

Musisz obejść się bez gniazda 3,5 mm w Samsung Galaxy A53. (Źródło obrazu: GIGA)

Podobnie jak w poprzedniku, Samsung montuje dwa głośniki. Dźwięk jest absolutnie w porządku. Brakuje basu, ale to normalne w przypadku smartfona. Gniazdo 3,5 mm zostało usunięte. Słuchawki można podłączyć tylko przez USB-C lub Bluetooth. A propos: nie ma zasilacza w zestawie, nie ma folii ochronnej na wyświetlaczu i trzeba się zdecydować, czy Włóż dwie karty SIM lub jedną kartę SIM i kartę microSD chciałby.

Jeśli kupisz Samsung Galaxy A53, nadal musisz mieć trochę pieniędzy, aby zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Jednak satysfakcjonujące jest to, że pamięć wewnętrzną można nadal aktualizować. Nie jest to już możliwe w najwyższej klasie Samsunga.

Wydajność musi być lepsza

Samsung Galaxy A53 nie działał tak płynnie, jak by się chciało w teście. Aktualizacja oprogramowania powinna rozwiązać problem w przyszłości. (Źródło obrazu: GIGA)

Nie wiem dokładnie co to jest, ale to Samsung Galaxy A53 nie działa tak płynnie jak operacjePrawidłowy Chociaż faktycznie masz nowoczesny procesor, dużo pamięci RAM i wyświetlacz 120 Hz, małe opóźnienia są na porządku dziennym. W jakiś sposób przypomina mi to test Galaxy S22 Ultra. Podczas gdy Galaxy S22 i S22 Plus działały płynnie, Galaxy S22 Ultra nie. Pomogła aktualizacja oprogramowania. Zakładam, że Samsung z Galaxy A53 również zapanuje nad problemem. Oczywiście nadal nie jest to dobre pierwsze wrażenie.

W przeciwnym razie otrzymasz typowe oprogramowanie Samsunga z Galaxy A53. Jest preinstalowany bezpośrednio z systemem Android 12 i One UI 4.1. Daje to wiele funkcji i opcji dostosowywania, umożliwiając dostosowanie telefonu do własnych potrzeb. Niestety jest ponownie zainstalowano trochę bloatware. Nie zaliczam do nich aplikacji Samsunga, ale dostajesz wiele dodatkowych aplikacji, których prawdopodobnie w ogóle nie potrzebujesz. Należą do nich aplikacje Microsoft, Otto lub Wish. Nie opisałbym już TikToka i Netflixa jako bloatware, które i tak zwykle instaluje się na telefonie komórkowym.

Bezkonkurencyjna gwarancja aktualizacji

Jeśli kupisz smartfon Samsung, taki jak Galaxy A53, to nie musisz się martwić przez pięć lat. Dopóki Samsung będzie dostarczał do niego aktualizacje. Pojawią się też cztery nowe wersje Androida. Dostajesz więc Androida 13, 14, 15 i 16. Uzyskanie czegoś takiego w średnim zakresie jest całkiem atrakcją. Smartfony są używane coraz dłużej, ponieważ po prostu dłużej działają w czystości. Samsung pomaga zapewnić, że telefon komórkowy może być używany tak długo, jak to możliwe, bez ryzyka związanego z przestarzałym oprogramowaniem.

Najnowocześniejszy aparat

Aparat Samsunga Galaxy A53 zrobił solidne wrażenie. (Źródło obrazu: GIGA)

Podobnie jak poprzednie Samsung Galaxy A53 robi przyzwoite zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych. Jest główny aparat 64 MP, który jest optycznie stabilizowany obrazem. To sprawia, że ​​zdjęcia są naprawdę ładne. W trudnych warunkach oświetleniowych, aby zdjęcie się powiodło, trzeba długo trzymać smartfon nieruchomo. Zoom nie powinien być nadużywany, ponieważ działa tylko cyfrowo. Czterokrotnie jakość obrazu jest nadal akceptowalna. Przy 10-krotnym powiększeniu, nawet w dobrych warunkach oświetleniowych, otrzymujesz więcej błota niż ostrego obrazu. Brakuje prawdziwego teleobiektywu.

Ponadto jest superszeroki kąt z 12 MP. Ogólnie zdjęcia też były całkiem dobre. Od czasu do czasu krawędzie są bardzo rozmyte. Naprawdę nie mogłem zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Zawsze powinieneś sprawdzić zdjęcia po ich zrobieniu, w przeciwnym razie będziesz później zirytowany, jeśli wystąpią błędy obrazu. Samsung instaluje kamerę głębi i makro o rozdzielczości 5 MP każdy jako trzeci i czwarty czujnik. Są w zasadzie zbędne. Lepiej byłoby zintegrować teleobiektyw.

Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem Samsungiem Galaxy A53 w różnych sytuacjach:

Jakość wideo jest również w porządku. Możesz nagrywać filmy w 4K i przy 30 klatkach na sekundę. Wolałbym jednak polecić Full HD i 60 FPS, ponieważ treść wygląda wtedy znacznie bardziej realistycznie – zwłaszcza podczas filmowania poruszających się obiektów. Stabilizacja obrazu działa bardzo dobrze, a podczas nagrywania można płynnie powiększać.

Żywotność baterii jest przekonująca, ale mogłaby być lepsza

Samsung zainstalował w Galaxy A53 większą baterię o pojemności 5000 mAh, więc właściwie spodziewałem się, że żywotność baterii znacznie wzrośnie w porównaniu do poprzednika. Ale tak naprawdę nie zauważyłem tak bardzo. Żywotność baterii jest dobra, ale mogło być więcej. Często korzystałem ze smartfona w sieci WLAN i w zależności od karty SIM w sieci 4G Telekom i Vodafone. Dostałem prawie dwa dni pracy z wyświetlaczem 120 Hz włączonym przy normalnym użytkowaniu telefonu. Przy intensywnym użytkowaniu z łatwością przetrwałem dzień. Jeśli korzystasz oszczędnie z telefonu komórkowego, możesz osiągnąć więcej niż dwa dni. Czas wyświetlania wynosił siedem do ośmiu godzin. Z pewnością można osiągnąć więcej przy 60 Hz.

Szczerze mówiąc, spodziewałbym się trochę więcej. To Galaxy A53 zużywa stosunkowo dużo energii w stanie bezczynności. Jeśli nic z tym nie zrobisz, stracisz niezwykłą ilość baterii. To nie jest dramatyczne i prawie tego nie zauważasz, gdy używasz smartfona, ale też zostawiłem go na dwa dni, a potem nagle 40 procent baterii zniknęło. Całkiem możliwe, że problem można rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Smartfon można ładować z mocą do 25 watów. Ale musisz mieć już zasilacz lub kupić. Bateria jest ponownie całkowicie naładowana po około 1,5 godziny. W porządku. Smartfona nie można ładować bezprzewodowo.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Jakość wykonania, styl i wygląd 8 wyświetlacz 9 aparaty 7 oprogramowanie 9 wydajność 7 telefonia i dźwięk 8 pamięć masowa 9 bateria i życie codzienne 8W całości8.1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech