Jak przenieść WhatsApp z Androida na iPhone’a?

Jak przenieść WhatsApp z Androida na iPhone’a?

Od redakcji 4 maja 2022

Przenieść WhatsApp z Androida na iPhone’a? Oczywiście każdy, kto przechodzi z telefonu komórkowego z Androidem na iPhone’a, chciałby również zabrać ze sobą swoje dane, a przede wszystkim dane Whatsapp. Niestety nie ma standardowej rozsądnej procedury, której można użyć do skopiowania WhatsApp z Androida na iPhone’a. Nie dzieje się tak dlatego, że formaty plików są niezgodne. Poniżej wyjaśnię, jak przenieść Whatsapp z Androida na iOS.

Przenieś WhatsApp na Dysk Google

Pierwszym rozwiązaniem jest użycie wbudowanej funkcji kopii zapasowej WhatsApp na Dysku Google. Potrzebujesz konta Google połączonego z WhatsApp. Funkcję można znaleźć w ustawieniach WhatsApp, przejdź do „Czaty” – „Kopia zapasowa czatu”, a następnie do „Kopia zapasowa”. Mała wskazówka: opcja zapisywania filmów musi być aktywowana, jeśli mają być również zapisywane.

Zainstaluj WhatsApp na nowym smartfonie, skonfiguruj numer telefonu i wybierz „Przywróć” podczas konfiguracji, aby przywrócić kopię zapasową z Dysku Google. Czaty zostaną przywrócone jako pierwsze, a następnie pliki multimedialne.

Niestety ta metoda nie działała tak dobrze, ponieważ dane przechowywane na Dysku Google nie są kompatybilne z iPhonem. Nie używają tego samego formatu podczas przechowywania danych WhatsApp.

Przenieś czaty WhatsApp z Androida na iPhone’a za pomocą iCareFone Transfer.

iCareFone dla WhatsApp Transfer, dostępny dla systemów Windows i macOS, to program, który oferuje możliwość przesyłania czatów WhatsApp między Androidem i iOS, w tym czatów z WhatsApp Business i innych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak LINE, Viber, WeChat i Kik. Jego działanie jest bardzo proste: wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć proces, a następnie wystarczy odczekać kilka minut, w zależności od rozmiaru kopii zapasowej, która jest przenoszona z jednego urządzenia na drugie. transfer z Androida na iOS i odwrotnie.

Oprogramowanie można pobrać i przetestować bezpłatnie.Po uruchomieniu wita nas interfejs startowy.

wybierz Messenger

W interfejsie startowym możemy wybrać komunikator. Oprócz WhatsApp dostępne są również Line, Kik, Viber i WeChat.

Podłącz telefon i utwórz kopię zapasową

W drugim kroku podłączamy telefon lub telefony kablem USB. Dane są synchronizowane jednym kliknięciem. Może być konieczne aktywowanie trybu debugowania USB, w którym to przypadku oprogramowanie zgłasza to i odpowiednio wyświetla instrukcje, jak to zrobić.

Oprócz przesyłania między urządzeniami z Androidem może również przesyłać z Androida na iPhone’a i odwrotnie. Jeśli dane już istnieją na urządzeniu docelowym, można wcześniej utworzyć ich kopię zapasową. Pojawi się komunikat.

Zapisz dane i wybierz kopię zapasową

Do przesłania danych wymagana jest kopia zapasowa na urządzeniu źródłowym. W większości przypadków powinna już istnieć, zaznacz to w „Wybierz poprzednią kopię zapasową” lub możesz również utworzyć bieżącą kopię zapasową tutaj.

Następnie wybierz kopię zapasową.

Różne kopie zapasowe są wyświetlane w menu rozwijanym wraz z datą i godziną. Dane są następnie przesyłane z jednego urządzenia do drugiego.

Jeśli wszystko poszło dobrze, pojawia się komunikat o powodzeniu. Teraz jesteśmy prawie na miejscu. WhatsApp musi być teraz zainstalowany i skonfigurowany na nowym smartfonie. Podczas instalacji wybierz przywracanie, kopia zapasowa powinna zostać odnaleziona. Kompletny!

Przenieś WhatsApp za pomocą czatu e-mail

Oto szczegóły bezpłatnego przesyłania WhatsApp z Androida na iPhone’a za pomocą EmailChat. W ten sposób możesz łatwo wysyłać swoje dane WhatsApp na iPhone’a.

Najpierw na urządzeniu z Androidem przejdź do Ustawień w WhatsApp, dotknij Ustawienia czatu, a następnie wybierz z listy Czat e-mail. Wybierz historię WhatsApp, którą chcesz przenieść. Otworzy się okno z informacją „Podłączenie multimediów tworzy większą wiadomość e-mail”. Wystarczy kliknąć “Bez mediów” lub “Dołącz media” w zależności od potrzeb. Możesz wpisać adres e-mail i nacisnąć wyślij. Zaloguj się na swoje konto e-mail na swoim iPhonie, możesz przeglądać stare czaty WhatsApp przez e-mail z nowego urządzenia. Ale nie możesz synchronizować danych WhatsApp z aplikacją WhatsApp na iPhonie.

Ta metoda jest bezpłatna, ale możesz wysłać tylko jeden czat naraz. Oznacza to, że musisz wielokrotnie wysyłać wiadomości e-mail na czacie, aby przesłać dane z WhatsApp na iPhone’a. I nie możesz otwierać czatów w WhatsApp na iOS, ponieważ są one dołączone jako dokumenty „.txt”.

Wniosek

Istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych danych WhatsApp i przenoszenia ich na inny telefon. Regularna kopia zapasowa jest obowiązkowa w każdym przypadku, w przeciwnym razie historie czatów, wiadomości i filmy znikną w przypadku uszkodzenia lub utraty telefonu.

Tenorshare iCareFone Transfer można wypróbować bezpłatnie i jest dostępny zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows. Oprócz WhatsApp można również przesyłać inne komunikatory, nawet między różnymi typami urządzeń. Oprogramowanie może być również używane do tworzenia lokalnych kopii zapasowych, jeśli nie chcesz przenosić historii czatów do chmury.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android