Niespodzianka w Stiftung Warentest: maszyna kuchenna Lidl bije na głowę wszystkie inne

Niespodzianka w Stiftung Warentest: maszyna kuchenna Lidl bije na głowę wszystkie inne

Mało kto się tego spodziewał: W porównaniu Stiftung Warentest tani robot kuchenny z Lidla zwyciężył z konkurencją, która jest znacznie droższa. W przypadku markowego produktu testerzy produktu mówią nawet o potencjalnym zagrożeniu bezpieczeństwa.

Adwent to czas pieczenia. Wymagany jest odpowiedni robot kuchenny, aby ciasto na herbatniki i ciasta było naprawdę dobrze wyrabiane. Praktyczni pomocnicy w kuchni są jednak często wykorzystywani poza okresem świątecznym: do ugniatania, mieszania, ubijania śmietany i wielu innych. Ale każdy, kto myśli, że dobry robot kuchenny musi kosztować kilkaset euro, jest w błędzie.

Stiftung Warentest nazywa maszynę kuchenną Lidl zwycięzcą testu

W aktualnym porównaniu robotów kuchennych z ramionami obrotowymi przez Stiftung Warentest na pierwszym miejscu plasuje się model z Lidla: Silvercrest SKMP 1300 D3, który jest dostępny za średnio 100 euro . Robot kuchenny Lidla otrzymał ocenę „Dobrą (1,9)” przez testerów produktu. W szczególności prosta obsługa, szklana miska do mieszania z blokadą pokrywy i dobra funkcja mieszania są chwalone przez Stiftung Warentest. Jeśli chodzi o ubijanie śmietany, Silvercrest to nawet najlepsze urządzenie w porównaniu.

Krytykowano między innymi nieco ospałe elementy robocze i to, że maszyna w razie dużej ilości ciasta drożdżowego będzie wędrowała po blacie. Do modelu nie ma też prawie żadnych akcesoriów. „Dla początkujących w back-biznesie”, czyli krótkie zakończenie Stiftung Warentest.

Ważne, aby wiedzieć : Według Stiftung Warentest, instrukcje użytkowania i przyssawki zostały zmienione dla aktualnie dostępnego modelu urządzenia kuchennego Lidl.

Kenwood Titanium Chef Patissier XL jest prawie dziesięciokrotnie droższy od modelu Lidl i pomimo ogromnej różnicy w cenie (średnia cena online: 920 euro) oceniany jest tylko jako „zadowalający 3,2” . Kenwood jest „najbardziej wszechstronnym urządzeniem w teście”, według Stiftung Warentest. Kolejnymi plusami są duża miska miksująca lub dostępne osobno akcesoria.

Maszyna kuchenna Kenwood jest jedynym urządzeniem testowym, które oferuje wyświetlacz. Według testerów produktu, największą wadą jest potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa : plastikową podstawę z nożem można przykręcić, nawet jeśli brakuje ochronnego szklanego dzbanka. W najgorszym przypadku, według Stiftung Warentest, ludzie mogą „założyć nóż bez szklanej przystawki i włączyć silnik”.

Prawie wszyscy znają Lidla. W tym filmie pokazujemy kilka faktów na temat Lidla, o których niewielu wie:

Wybór robota kuchennego zależy od przeznaczenia

Zakup odpowiedniego robota kuchennego zależy przede wszystkim od sposobu jego użytkowania. Maszyny z obrotowymi ramionami są szczególnie korzystne, jeśli chodzi o mieszanie, ubijanie i ugniatanie, podczas gdy roboty kuchenne są korzystne, jeśli chodzi o siekanie, krojenie i tarcia. Według Stiftung Warentest te ostatnie są zwykle bardziej zwarte. Urządzenia z ramieniem obrotowym mogą często pomieścić więcej. "Twoje miski trzymają średnio prawie dwa razy więcej w teście."

Więcej na temat maszyn kuchennych znajdziesz w naszym specjalnym temacie: Thermomix i alternatywy: Najlepsze maszyny kuchenne z funkcją gotowania 2022.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech