Tablet w przystępnej cenie: chiński producent atakuje iPada

Tablet w przystępnej cenie: chiński producent atakuje iPada

Czy zawsze musi to być iPad firmy Apple? Tablet z Cupertino kosztuje już 379 euro. Producent z Chin pokazuje, że może być też dużo taniej: Realme. Nowy Realme Pad zaczyna się od około 240 euro i oferuje funkcje, które czasami są nawet lepsze niż iPad. Jeśli chodzi o materiał PR, Realme musi być trochę bardziej kreatywny.

„Naśladowanie jest najwyższą formą uznania” – mówią. Jeśli pójdziesz dalej, PR-owcy z Realme mają niesamowity podziw dla iPada Apple, ponieważ ich materiały promocyjne dla nowego Realme Pad to prawie 1:1 kopia iPada Air 2020.

Realme Pad oferuje lepsze funkcje niż iPad – przynajmniej częściowo

Poza tym nazwijmy to „faux pas”, Realme Pad może wskazywać na atrakcyjną konfigurację w cenie 239,99 euro. Najważniejsze to:

Wyświetlacz 10,4 cala (2100 x 1200 pikseli) Procesor Helio G80 (8 rdzeni do 2 GHz) 3 do 6 GB RAM (w zależności od wariantu) 32 do 128 GB pamięci (w zależności od wariantu) Aluminiowa obudowa 4 głośniki 7.100 – Akumulator mAh (w tym ładowanie wsteczne), aparat 8 MP (przód i tył), waga 440 gramów, wysokość 6,9

Informacje o używanej wersji Androida nie są jeszcze dostępne.

Szczególnie przykuwają uwagę cztery głośniki, które według Realme powinny zapewniać „kinowe wrażenia dźwiękowe”. Z drugiej strony iPad ma tylko dwa głośniki. Odwrotne ładowanie jest również niezwykłe w przypadku tabletu w tym przedziale cenowym. Dzięki temu Realme Pad może bezprzewodowo ładować inne urządzenia elektroniczne.

Helio G68 powinien zapewniać żwawą codzienną wydajność . Nie polecilibyśmy jednak modelu podstawowego, ale wersję z 4 GB pamięci RAM – zwłaszcza, że skok jest stosunkowo umiarkowany i wynosi tylko 20 euro .

Kupując tablet, miej oczy otwarte! Na co musisz zwrócić uwagę, pokazujemy na filmie :

Realme Pad jest dostępny w trzech konfiguracjach

Konkurent Realme na iPada jest już dostępny w sklepach. Oferowane są kolory złoty i szary. Wersja z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci kosztuje 239,99 euro, model z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci kosztuje 259,99 euro, a topowa wersja z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci może kosztować Realme 289,99 euro.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android