Nintendo spotyka telefon komórkowy: projektant Samsunga ma genialny pomysł

Nintendo spotyka telefon komórkowy: projektant Samsunga ma genialny pomysł

W dzisiejszych czasach nowoczesne telefony komórkowe często służą jako odpowiedni substytut Gameboya. Prawdziwi gracze nie są jednak do końca zadowoleni, ponieważ brakuje innowacyjnych elementów sterujących grą. Jednak Nintendo wie, jak to obejść. Utalentowany projektant Samsunga zainspirował genialny pomysł.

Jeśli myślisz o Nintendo , w ostatnich latach przychodzą na myśl niezwykłe koncepcje operacyjne. Wii od lat cieszy się ogromnym sukcesem, a obecny Switch zachwyca także graczy na całym świecie – mobilnym i stacjonarnym. A smartfony? Pierwszy wybór dla „zwykłych graczy”, ponieważ zawsze masz go przy sobie. Kontrola nie jest jednak innowacyjna. Ekran dotykowy jest dobrze znany, a czujniki ruchu nie były specjalnością od pierwszego iPhone'a. Musi być więcej, prawda?

Projektant Samsunga projektuje kontrolery gier w stylu Nintendo

Południowokoreański Juan Lee prawdopodobnie wpadł na ten pomysł i zaprojektował naprawdę ostry kawałek. Lee nie jest zwykłym „projektantem hobbystycznym”, ale od dwóch lat pracuje bezpośrednio w Samsungu jako projektant produktu. Ale poza jego pracą zawsze pojawiają się nowe projekty, które nie są bezpośrednio związane z Samsungiem. Jego najnowszy projekt: kontroler gier „ICON”. Swoim kształtem, kształtem i funkcją przypominają odpowiedniki Nintendo.

Podstawowa i przede wszystkim modułowa konstrukcja jest następująca: W pudełku, które pełni jednocześnie funkcję uchwytu na smartfona, znajdują się dwa kontrolery – jeden na lewą i drugi na prawą rękę. Można je trzymać za darmo, każdy trochę przypomina „nunchuk” Nintendo Wii. Cechą szczególną jest elastyczne podejście. Kontrolery obsługują wiele różnych gamepadów, które można dowolnie wybierać i łączyć .

Mobilne i stacjonarne zastosowanie à la Switch

Ale to nie wszystko, załączniki ICON działają również niezależnie od kontrolerów. Można je nakładać bezpośrednio na ekran dotykowy smartfona i używać jako gamepada.

Pomysł niemal banalny, ale i tak genialny . Sterowniki są używane stacjonarnie, podobnie jak w przypadku przełącznika. W podróży możesz je po prostu pominąć i bezpośrednio używać samoprzylepnych gamepadów.

Cóż, tak to się wszystko zaczęło… nadal niesamowite dzisiaj:

Właściwie byłoby niefortunne, gdyby pomysł pozostał sam w projekcie. Ale może obecny pracodawca Juana Lee nadal będzie z tego zadowolony. Z pewnością byłby to atut dla Samsunga i mógłby nadać nieco impetu ostatnio nieco spadającej sprzedaży smartfonów. To, czego wciąż brakuje, to oczywiście pomysłowe gry Nintendo, ale w przeszłości było trochę przemyśleń.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android