Przewodnik po Final Fantasy 14 Moko Grass: Gdzie to zdobyć, przepisy na wytwarzanie i nie tylko

Przewodnik po Final Fantasy 14 Moko Grass: Gdzie to zdobyć, przepisy na wytwarzanie i nie tylko

Final Fantasy 14 jest pełne różnych dyscyplin rzemieślniczych i zbiorów, zwanych Disciples of the Hand i Disciples of the Land, które obejmują klasy, takie jak botanik i tkacz, żeby wymienić tylko kilka. Nie wspominając o tym, że w Hydaelyn jest mnóstwo unikalnych materiałów rzemieślniczych do odkrycia. Wiele z tych różnych dyscyplin współgra ze sobą, przynajmniej w tym sensie, że pewne materiały używane w jednej dyscyplinie mogą być zdobyte tylko przez członka innej dyscypliny. Moko Grass to luźny przykład jednego z takich materiałów rzemieślniczych. Każdy gdzieś zaczyna, łącznie z Tkaczem, który w wielu swoich wczesnych przedsięwzięciach w świat szycia odzieży i wytwarzania innych towarów i mebli opartych na tkaninach opiera się na materiale rzemieślniczym zwanym Moko Grass. Chociaż można go kupić przez NPC w początkowych miastach, wiele rzadszych i wyższych materiałów nie może być. I to jest ogólnie sposób, w jaki ekosystem klas rzemieślniczych i zbierających w Final Fantasy 14 wspiera się nawzajem. Jeśli nie masz pewności, czym jest Moko Grass i jak ją zdobyć, trafiłeś we właściwe miejsce; ten krótki przewodnik wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o Moko Grass.

Opis przedmiotu Moko Grass

Każdy przedmiot w Final Fantasy 14 ma unikalny opis. Moko Grass jest opisana jako „Powszechna trawa rosnąca w całym Aldenardzie. Z jej łodyg powstaje przędza konopna.” Trawa Moko jest wyznaczona jako materiał rzemieślniczy i może być sprzedana kupcom za 1 gil za sztukę.

Jak zbierać Moko Grass

Moko Grass można zbierać w niewielkich ilościach i można ją znaleźć tylko jako zasób naturalny w jednym obszarze w pobliżu niesławnej lokacji Budzące się Piaski, kluczowej dla głównego wątku fabularnego dla postaci Disciple of War i Disciple of Magic. Ale zanim będziesz mógł zebrać Moko Grass z węzła zasobów, musisz zostać botanikiem, podróżując do Gildii Botaników w Gridanii. Następnie podniesiesz poziom swojej klasy botanika co najmniej do poziomu 11.Jedyne miejsce, w którym można zbierać Moko Grass, znajduje się w zachodniej Thanalan, w pobliżu Horyzontu. Jeśli natychmiast wyjdziesz z południowych bram miasta, możesz zobaczyć w zaroślach odradzanie się bujnej roślinności na poziomie 15. Jeśli został zebrany niedawno, odrodzenie może zająć minutę lub dwie.

Gdzie kupić Moko Grass

Na szczęście Moko Grass jest o wiele łatwiejsze do kupienia od NPC niż do zbioru na wolności. Kilku kupców w głównych miastach początkowych sprzeda ci Moko Grass po dwóch gilach za sztukę, dzięki czemu jest to również niedrogie. Następujących kupców można znaleźć w następujących lokalizacjach: Engerrand – Dolne pokłady Limsa Lominsa (X:8.6 Y:11.8)O’rhoyod – Stara Gridania (X:14.4 Y:8.9)Fridurih – Ul’dah – Schody Thala (X :13.7 Y:9.5)Gigima – Ul’dah – Schody Thala (X:13,9 Y:13.1)Pasdevillet – Filary (X:7.3 Y:10.6)

Zadania, które zapewniają Moko Grass

Jest tylko jedno zadanie, które nagradza Moko Grass i jest to pierwsze zadanie zdobyte przez Tkacza na pierwszym poziomie, nazwane Moja pierwsza igła. Po wykonaniu zadania otrzymasz 40 jednostek Moko Grass, dzięki czemu możesz natychmiast rozpocząć tworzenie.

Przepisy, które wykorzystują Moko Grass

Moko Grass jest obecnie używany w zaledwie czterech przepisach: Hempen Yarn, Hempen Work Gloves, Hempen Acton i Blank Grade 1 Orchestrion Roll. Hempen Yarn jest podstawowym elementem budulcowym znacznie szerszego wachlarza przepisów w różnych dyscyplinach. Jest używany do tworzenia zbroi i broni dla łuczników niskiego poziomu, zaklinaczy i arkanistów.

Jak zostać Tkaczem

Stanie się Tkaczem jest możliwe, gdy zdobędziesz poziom klasy Disciple of War lub Disciple of Magic do poziomu 10. Następnie możesz rozpocząć zadanie Way of the Weaver, rozmawiając z Maronne w Ul’dah – Steps of Thal, o godz. współrzędne (X: 13,9 Y: 13,2). Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games