Problemy z Samsung Galaxy Z Flip 3 i jak je naprawić

Problemy z Samsung Galaxy Z Flip 3 i jak je naprawić

Samsung z każdą generacją czynił swoje składane coraz lepszymi i trwalszymi. Składane są teraz również bardziej przystępne cenowo, w szczególności Galaxy Z Flip 3, wyceniony jak każdy inny flagowiec z 2021 roku. Jak każdy inny smartfon, Galaxy Z Flip 3 nie jest pozbawiony problemów. Oto kilka typowych problemów z Samsung Galaxy Z Flip 3 i potencjalnych rozwiązań, jak je naprawić.
Nasz werdykt: Recenzja Samsunga Galaxy Z Flip 3


Problem nr 1: Wyświetlanie zagnieceń/pęknięć wzdłuż zagięcia

Dhruv Bhutani / Android AuthoritySamsung Galaxy Z Flip 3 jest dość trwały. Przetrwał ponad 400 000 zgięć w intensywnym teście wytrzymałości, a w naszej recenzji stwierdziliśmy, że telefon jest dobrze zbudowany. Niestety nie wszyscy mają takie same doświadczenia. Wielu posiadaczy Galaxy Z Flip 3 narzekało, że wyświetlacz telefonu pęka lub marszczy się wzdłuż zgięcia. Potencjalne rozwiązania: jeśli zobaczysz pęknięcie na wyświetlaczu wzdłuż zagięcia, jedyną opcją jest naprawa ekranu. Jeśli ekran pęknie, zauważysz szary pasek w zagięciu, a na ekranie mogą zacząć pojawiać się czarne plamy. Łatwiej, jeśli telefon jest na okresie gwarancyjnym i masz Samsung Care Plus. Jednak wielu użytkowników powiedziało, że Samsung odmówił ich roszczenia gwarancyjnego, twierdząc, że pęknięcie zostało spowodowane przez fizyczne uszkodzenie telefonu przez użytkownika. Problem marszczenia się wyświetlacza Galaxy Z Flip 3 jest łatwiejszy do rozwiązania. Osłona ekranu powoduje marszczenie lub bąbelkowanie wzdłuż zagięcia. Najlepiej byłoby, gdybyś nadal zabrał telefon do autoryzowanego serwisu w celu wymiany osłony ekranu. Bardziej odważni użytkownicy usunęli i wymienili osłonę ekranu, ale pamiętaj, że spowoduje to utratę gwarancji.


Problem nr 2: Powiadomienia fantomowe i wibracje duchów

Samsung Galaxy Z Flip 3 rozłożony z ekranem głównymEric Zeman / Android Authority Kilku właścicieli Z Flip 3 twierdzi, że telefon losowo wibruje (po wyciszeniu) lub wyświetla powiadomienia, mimo że nie otrzymali żadnych nowych powiadomień. Niektórzy widzą również pomarańczową kropkę powiadomienia na ekranie okładki, ale nie widzą niczego nowego. Potencjalne rozwiązania: może to być problem z Przypomnienie o powiadomieniach ustawienie. Jest to ustawienie ułatwień dostępu, które wysyła alerty co pięć minut, dopóki powiadomienie nie zostanie sprawdzone lub odrzucone. Ta funkcja może mieć błąd i niepotrzebnie wysyłać alerty. Dopóki nie będzie poprawki oprogramowania, najlepszą opcją jest wyłączenie tego. Iść do Ustawienia > Dostępność > Ustawienia zaawansowane > Przypomnienia o powiadomieniach i wyłącz go (wyłącz). Możesz zobaczyć, jakie aplikacje wysłały powiadomienia, przechodząc do Ustawienia > Powiadomienia. Sprawdź, czy jakieś aplikacje pokazują, że wysyłają powiadomienia, ale nie widzisz ich na ekranie okładki. Sprawdź, czy problem nadal występuje w trybie awaryjnym. Jeśli tak się nie stanie, przyczyną problemu może być nieuczciwa aplikacja. Usuń wszystkie ostatnio zainstalowane lub zaktualizowane aplikacje i sprawdź, czy problem zniknie.


Problem nr 3: Błąd „Panel sterowania nie działa”

Samsung Galaxy Flip 3 z lewym profilem AAEric Zeman / Android Authority Niektórzy użytkownicy napotykają błąd „Panel sterowania nie działa” podczas próby korzystania z aplikacji w trybie Flex, który umożliwia korzystanie z telefonu, gdy jest on podparty pod odpowiednim kątem. Potencjalne rozwiązania: błąd pojawia się, gdy aplikacja nie działa dobrze w trybie Flex. Możesz sprawdzić, które aplikacje są włączone, przechodząc do Ustawienia > Funkcje zaawansowane > Laboratorium > Panel trybu Flex i usunięcie aplikacji z listy powodujących problem.


Problem nr 4: „Temat: Brak tematu” pojawia się w nagłówkach wiadomości MMS/grupy

Samsung Galaxy Z Flip 3 rozłożony na kanapieEric Zeman / Android AuthorityBłąd nagłówka dotknął różne telefony Samsung, szczególnie jeśli korzystasz z sieci T-Mobile. Wydaje się, że pojawiają się i znikają wraz z aktualizacjami aplikacji Samsung Messages. Potencjalne rozwiązania: Problem pojawia się, gdy aplikacja Samsung Messages automatycznie dodaje linię w wiadomościach MMS lub grupowych wiadomościach tekstowych. Nie zobaczysz tego problemu w innych aplikacjach do obsługi wiadomości, więc możesz przełączyć się na Wiadomości Google lub inne aplikacje innych firm w Sklepie Google Play. Jedyną opcją jest oczekiwanie na aktualizację oprogramowania.


Problem nr 5: Zawieszanie i ponowne uruchamianie

Styl namiotu Samsung Galaxy Z Flip 3 na kanapieEric Zeman / Android Authority Niektórzy użytkownicy twierdzą, że telefon ma tendencję do zawieszania się i automatycznego ponownego uruchamiania. Zwykle dzieje się tak, gdy urządzenie się przegrzewa, nawet przy regularnym użytkowaniu. Potencjalne rozwiązania: Jeśli Twój Z Flip 3 zawiesza się i automatycznie uruchamia ponownie bez przegrzewania telefonu, prawdopodobnie winowajcą jest nieuczciwa aplikacja. Uruchom telefon w trybie awaryjnym i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak się nie stanie, usuń wszystkie ostatnio zainstalowane lub zaktualizowane aplikacje i sprawdź, czy problem zniknął. Spróbuj wyczyścić partycję pamięci podręcznej, aby sprawdzić, czy problem zniknie. Tylko aktualizacja oprogramowania może pomóc w przegrzaniu urządzenia. Do tego czasu zamknij wszystkie aplikacje działające w tle i zdejmij etui na telefon, jeśli planujesz grać w gry lub korzystać z aparatu.


Problem #6: problemy z Androidem Auto

Aplikacje na Androida AutoAdam Birney / Android AuthorityPodobnie jak większość smartfonów, Samsung Galaxy Z Flip 3 nie jest obcy problemom z Android Auto. Potencjalne rozwiązania: najczęstszą przyczyną problemów z Androidem Auto jest sposób konfiguracji telefonu. Jeśli korzystasz z aplikacji Smart Switch firmy Samsung do skonfigurowania nowego telefonu, niektóre ustawienia mogą nie zostać poprawnie przeniesione i spowodować problemy na nowym urządzeniu. Znajdź aplikację w sklepie Google Play i odinstaluj ją. Nie zostanie w pełni odinstalowany, ponieważ jest teraz aplikacją systemową. Stuknij w Aktualizacja i zainstaluj go ponownie. Iść do Ustawienia > Aplikacje > Android Auto > Pamięć i dotknij Wyczyść pamięć oraz Wyczyść pamięć podręczną. Niektórzy właściciele Galaxy Z Flip 3 twierdzą, że ich problemy z Androidem Auto są spowodowane niekompatybilnym kablem. Niektóre tanie kable innych firm działają tylko do ładowania, ale będziesz potrzebować takiego, który umożliwia przesyłanie danych. Najlepszą opcją jest zakup kabla Samsung USB-A do USB-C lub kabla USB-C do USB-C. Jest też kilka kabli innych firm, które warto rozważyć.


Problemy, które nie mają obejścia i wymagają aktualizacji lub wymiany oprogramowania

Samsung Galaxy Z Flip 3 w dłoni z wyświetlaczem na okładceDhruv Bhutani / Android Authority Kilka problemów z Samsung Galaxy Z Flip 3 nie ma prostego rozwiązania. Jeśli napotkasz inne problemy, nie zapomnij zgłosić problemu do Samsunga. Otwórz aplikację Samsung Members i przejdź do Uzyskaj pomoc > Prześlij opinię > Raporty o błędach.

„Dotknij, aby obudzić” nie działa na ekranie okładki: Kilku użytkowników twierdzi, że funkcja „dotknij, aby wybudzić” nie działa zgodnie z oczekiwaniami na ekranie okładki. Możesz sprawdzić zawsze włączone ustawienia wyświetlacza telefonu, a użytkownicy twierdzą, że ponowne uruchomienie tymczasowo rozwiązuje problem.
Mikrofon nie działa z niektórymi aplikacjami: Użytkownicy stwierdzają, że mikrofon telefonu nie działa z niektórymi aplikacjami, takimi jak WhatsApp. Wydaje się jednak, że mikrofon działa z aplikacją aparatu i innymi. To może być problem z uprawnieniami. Iść do Ustawienia > Aplikacje > (znajdź aplikację) > Uprawnienia aplikacji i upewnij się, że problematyczna aplikacja ma aktywne uprawnienia do mikrofonu. Jednak ustawienie uprawnień nie stanowi problemu dla większości użytkowników.
Na ekranie głównym brakuje ikon aplikacji: Wielu właścicieli telefonów Samsung twierdzi, że na stronie głównej i w szufladzie aplikacji brakuje ikon aplikacji. Aplikacje są zainstalowane na telefonie i można uzyskać do nich dostęp, otwierając stronę aplikacji w sklepie Google Play i wybierając otwarty. Wydaje się, że ten problem dotyczy wszystkich użytkowników telefonów Samsung, którzy korzystają z programu uruchamiającego innej firmy. Użytkownicy twierdzą, że powrót do domyślnego programu uruchamiającego One UI telefonu rozwiązuje problem.
Aplikacja Zegar/alarmy nie działają: Użytkownik AZ Flip 3 twierdzi, że jego telefon wibruje tylko podczas alarmu, a nie dzwoni. Nie są w stanie odtworzyć problemu podczas testowania aplikacji zegara, ustawiając alarm kilka minut później. Może to być problem z oszczędzaniem baterii. Upewnij się, że aplikacja zegara w telefonie nie znajduje się na liście zoptymalizowanego czasu pracy baterii.
Połączenia nie przechodzą: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że telefon nie może nawiązywać połączeń. Połączenia są przerywane natychmiast po wybraniu innego numeru, mimo że telefon pokazuje, że sieć jest dostępna. Niektórzy użytkownicy T-Mobile i Verizon narzekali na ten problem.
Niskie prędkości Wi-Fi w sieciach 5 Ghz: Niektórzy właściciele Z Flip 3 twierdzą, że prędkości połączenia danych pojawiają się na ich telefonach wolniej niż na innych urządzeniach w tej samej sieci.


Przewodniki — Uruchom w trybie awaryjnym, wyczyść partycję pamięci podręcznej, przywróć ustawienia fabryczne

Składany Samsung Galaxy Z Flip 3 z portami i przyciskamiRyan Haines / Urząd ds. AndroidaUwaga: musisz najpierw podłączyć telefon do komputera, aby przejść do menu odzyskiwania i przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia lub wyczyścić partycję pamięci podręcznej.

Uruchom w trybie bezpiecznym

Jeśli telefon jest wyłączony

Naciśnij i przytrzymaj boczny klawisz, aż na ekranie pojawi się logo Samsung. Raz SAMSUNG pojawi się, a urządzenie wibruje, zwolnij boczny klawisz i natychmiast naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie. Zwolnij przycisk zmniejszania głośności, gdy zobaczysz Tryb bezpieczeństwa w lewym dolnym rogu ekranu.

Jeśli telefon jest włączony

Jeśli klawisz boczny został ustawiony jako przycisk zasilania, naciśnij go i przytrzymaj, aż pojawią się opcje zasilania. Jeśli klawisz boczny jest ustawiony na Bixby, naciśnij i przytrzymaj klawisz boczny oraz przycisk zmniejszania głośności. Dotknij i przytrzymaj Wyłącz zasilanie opcja, dopóki nie zobaczysz Tryb bezpieczeństwa.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności i boczny klawisz. Zwolnij boczny klawisz po włączeniu telefonu, ale trzymaj przycisk zwiększania głośności. Użyj przycisku zmniejszania głośności, aby przejść do Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych i naciśnij boczny przycisk, aby potwierdzić. Wybierz Tak usuń wszystkie dane użytkownika ustawienia. Po zakończeniu resetowania naciśnij boczny klawisz, aby wybrać Teraz uruchom system ponownie.

Wyczyść partycję cache

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności i boczny klawisz. Zwolnij boczny klawisz po włączeniu telefonu, ale trzymaj przycisk zwiększania głośności. Użyj przycisku zmniejszania głośności, aby przejść do Wyczyść partycję cache opcję i naciśnij boczny przycisk, aby potwierdzić. Po zakończeniu uruchom ponownie telefon.


Napotkałeś jakieś inne problemy z Samsung Galaxy Z Flip 3? Daj nam znać w komentarzach poniżej. Zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android