Identyfikuj rośliny: 3 polecane aplikacje do rozpoznawania roślin

Identyfikuj rośliny: 3 polecane aplikacje do rozpoznawania roślin

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam trzy polecane aplikacje na smartfony do identyfikacji roślin, które pomogą każdemu, kto często zastanawia się, które rośliny dokładnie widział.

Wersja:3.9.18

Języki niemiecki

Platformy: Android

Nie tylko wyższe temperatury są dobrym powodem do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie. Kwitnąca przyroda ma też w zanadrzu mnóstwo atrakcji. Jeśli chcesz wiedzieć, która roślina tak bardzo Cię urzekła, możesz to łatwo sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfona. Trzy z najlepszych Określ aplikacje do sadzenia przedstawimy Cię poniżej.

Określ rośliny za pomocą Pl@ntNet

Aplikacja Pl@ntNet identyfikuje rośliny na podstawie zdjęć. Oznacza to, że fotografujesz roślinę, którą chcesz zidentyfikować, a aplikacja używa oprogramowania do rozpoznawania, aby określić, która to roślina. Jeśli identyfikacja się powiedzie, możesz wysłać wynik do połączonej społeczności, a tym samym przyczynić się do rozszerzenia i tak już bardzo obszernej bazy danych.

Zalety Wady Rozległa baza danych roślin Aktywna społeczność Nie rozpoznaje roślin ozdobnych

Android:

Identyfikacja zakładu Pl@ntNet

PlantNet

iPhone/iPad:

PlantNet

PictureThis: Zidentyfikuj rośliny ozdobne i uzyskaj wskazówki

Podobnie jak Pl@ntNet, PictureThis umożliwia identyfikację roślin za pomocą kamery smartfona, ale w przeciwieństwie do tego ostatniego rozpoznaje również rośliny ogrodowe. Ponadto PictureThis oferuje funkcję diagnostyczną, która umożliwia identyfikację chorób roślin i daje przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin. Jednak pełna wersja PictureThis jest płatna.

Zalety Wady Rozpoznaje rośliny ogrodowe Funkcja diagnozy Zapewnia wiele dodatkowych wskazówek Pełna wersja płatna

Android:

PictureTa roślina określaPictureTa roślina określa

Chwała LLC

iPhone/iPad:

Zidentyfikuj obrazekTa roślinaZidentyfikuj obrazekTa roślina

Chwała Global Group Ltd.

Zidentyfikuj dzikie rośliny za pomocą Flora Incognita

Aplikacja Flora Incognita jest wspólnym projektem Politechniki Ilmenau i Instytutu Biogeochemii im. Maxa Plancka i jest szczególnie odpowiednia do wykrywania rodzimych dzikich roślin za pomocą aparatu w smartfonie. Podobnie jak w przypadku Pl@ntNet, możesz przesyłać wykonane zdjęcia i tym samym przyczynić się do rozszerzenia bazy danych aplikacji. Flora Incognita nie nadaje się jednak do identyfikacji roślin ozdobnych.

Zalety Wady Dobrze nadaje się do identyfikacji rodzimych dzikich roślin Możliwy aktywny udział Nie nadaje się do identyfikacji roślin ozdobnych

Android:

Flora incognitaFlora incognita

politechnika Ilmenau

iPhone/iPad:

Flora incognitaFlora incognita

Patryk Maeder

Wniosek

Zarówno Pl@ntNet, jak i Flora Incognita są dobrze przystosowane do wykrywania dzikich roślin, są bezpłatne, oferują użytkownikowi możliwość współpracy i wiele dodatkowych informacji na temat wykrytych roślin. Pl@ntNet ma większą bazę danych, ale nie zawsze niezawodnie rozpoznaje rośliny. Wspomniane aplikacje nie nadają się jednak do identyfikacji roślin ozdobnych. Do tego celu idealnie nadaje się płatna aplikacja PictureThis, która zawiera również wskazówki dotyczące pielęgnacji i funkcję diagnostyczną dotyczącą chorób roślin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android