O2 nie ma szans w podróży: jeśli chodzi o pobieranie, konkurencja jest znacznie silniejsza

O2 nie ma szans w podróży: jeśli chodzi o pobieranie, konkurencja jest znacznie silniejsza

Zasięg sieci, stosunek ceny do wydajności, internet i ogólna jakość połączenia – przy wyborze operatora sieci komórkowej ważne jest bardzo wiele. W aktualnym teście sieci O2 niestety nigdzie nie jest całkowicie przekonujący, a dostawca pozostaje daleko w tyle pod względem szybkości pobierania.

o2 traci połączenie: prędkość pobierania nie nadąża

Przy podejmowaniu decyzji, który dostawca usług bezprzewodowych jest dla Ciebie odpowiedni, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jedną z najważniejszych jest szybkość, z jaką poruszasz się mobilnie w Internecie. Tutaj, ze wszystkich miejsc, nie widać wyraźnego zwycięzcy, ale wyraźne ostatnie miejsce: o2 nie ma szans podczas pobierania – i nie bez powodu.

Przy średniej prędkości pobierania wynoszącej zaledwie 30,8 MBit/s , o2 nie może przekonać się w bieżącym teście OpenSignal i wyraźnie zajmuje 3 miejsce na 3. Vodafone osiąga więcej (44,8 MBit/s), a Telekom uzyskuje najlepszy wynik (54,2 Mbit/s ). Klienci Telekomu są online prawie dwa razy szybciej niż klienci w sieci O2 (źródło: Opensignal):

Jest powód słabej wydajności: Opensignal podaje średnie wartości na dostawcę, niezależnie od sieci 4G czy 5G. Sieć 5G O2 jest nadal najmniej rozwinięta i dlatego ogólnie obniża średnią prędkość. Odsetek klientów 5G będzie prawdopodobnie wyższy wśród konkurencji, a także będą mieli tam lepszą prędkość.

o2 jest średni: Dostawca nie przekonuje w żadnej kategorii testów

Czyli wszystko jasne dla CO2 i ich klientów? Z jednej strony tak, z drugiej nie mogłeś wygrać żadnej z kategorii testów w teście Opensignal, nawet jako jedyny dostawca. Przetestowano również kategorie wrażeń wideo, wrażeń z gier, jakości głosu w aplikacjach, prędkości przesyłania, dostępności 4G i zasięgu sieci 4G.

Oprócz wyboru dostawcy, należy również wziąć pod uwagę kilka rzeczy, jeśli chodzi o telefony komórkowe. Nasze rekomendacje na mały budżet znajdziesz w filmie:

W tych kategoriach wyniki wszystkich dostawców są do siebie zbliżone. Ale indywidualne wygrane trafiają tylko do Vodafone (jakość gier i głosu) i Telekom (wszystkie pozostałe kategorie). W półrocznym teście Opensignal zwycięzcą jest Telekom .

Jednak w innym teście o2 było znacznie bardziej przekonujące. Tutaj po raz pierwszy załamał się istniejący od lat ranking niemieckich dostawców, o2 zdołało uplasować się na drugim miejscu przed Vodafone. Należy również dbać o przyjazność dla klienta z krótkim okresem wypowiedzenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android