Czy nadal powinieneś kupować Bitcoina?

Czy nadal powinieneś kupować Bitcoina?

Bitcoin to rodzaj kryptowaluty, który został wprowadzony na świat przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Uważa się, że pod tym imieniem i nazwiskiem nie kryje się osoba, ale cały zespół wynalazców, którzy pracowali nad walutą elektroniczną.

Czy nadal powinieneś kupować Bitcoina?

Źródło obrazu: Pexels

Jak każda kryptowaluta, Bitcoin nie ma emitentów ani scentralizowanej administracji. Fakt ten nie przeszkadza, aby ta elektroniczna waluta znalazła się w pierwszej dziesiątce walut pod względem kapitalizacji. Pomimo tego, że cena Bitcoina stale się zmienia, szybko rośnie, a następnie szaleńczo spada. Nie bez powodu programy takie jak Bitcoin Code są obecnie tak popularne, wiele osób zrozumiało, że można szybko i bezpiecznie zarabiać na handlu kryptowalutami za pomocą Bitcoin.

Transakcje podpisane cyfrowo między dwoma węzłami są propagowane do wszystkich węzłów w sieci peer-to-peer. Jednocześnie dane o przepływach pieniężnych pozostają w rozproszonej bazie danych. Dzięki danym kryptograficznym nie ma marnowania pieniędzy osób trzecich ani podwójnego wykorzystania Twoich pieniędzy.

Teraz bitcoiny można wykorzystać do kupowania towarów, nieruchomości, samochodów, ubrań i artykułów spożywczych. Musisz jednak zrozumieć, że różne kraje mają różne podejście do kryptowalut na poziomie legislacyjnym. Np. w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku pojawiła się wirtualna waluta i niemal od razu zyskała status prawny, w przeciwieństwie np. do wielu krajów azjatyckich, których rządy długo i intensywnie zastanawiały się, czemu tego typu waluta się zawdzięcza i czy te pieniądze mogą być używane ogólnie itp.

Wymiana kryptowalut na pieniądze fiducjarne powinna być regulowana w taki sam sposób, jak wymiana pieniędzy fiducjarnych między sobą (np. dolarów za euro). W listopadzie 2013 r. Senat USA przeprowadził przesłuchania w sprawie bitcoinów, na których postanowiono nie zakazywać obrotu kryptowalutami, ale pracować nad uregulowaniem tego biznesu. W sierpniu 2013 roku sędzia ze Wschodniego Okręgu Teksasu (USA) orzekł, że bitcoiny mogą być używane jako pieniądze do płacenia za towary lub do wymiany ich na zwykłe waluty. Bitcoin, podobnie jak dolar amerykański, euro, jen czy juan, jest walutą lub formą pieniądza.

25 marca 2014 r. US Internal Revenue Service opublikował przewodnik dotyczący opodatkowania transakcji w Bitcoinach i innych walutach wirtualnych. Dla celów podatku federalnego Bitcoin jest traktowany jako własność, co oznacza, że ci, którzy kupują kryptowalutę jako narzędzie inwestycyjne, korzystają z zysków kapitałowych ze sprzedaży, a nie z różnic kursowych.

Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych wszyscy właściciele tej kryptowaluty są chronieni przez Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), która ma funkcje kontrolne w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy, a mianowicie z ustawą o tajemnicy bankowej (BSA), wymogami dla banków i innych -bankowe instytucje finansowe, takie jak kasyna, Ustanawia transakcje w związku z obsługą transakcji pieniężnych.

Większość ludzi wyobraża sobie, że możliwe jest użycie Bitcoina tylko do wirtualnych płatności (portfele, wymiana plików, branża hazardowa) i zakup pewnych towarów przy dość skomplikowanym procesie zakupu. Wcale tak nie jest. W stosunkowo młodym wieku kryptowaluta stała się zrozumiałym i popularnym instrumentem płatniczym w Niemczech i na całym świecie. Teraz możesz kupić prawie wszystko za Bitcoin.

Właściciele Bitcoinów mogą sobie pozwolić na absolutnie wszystko, od prostej maszynki do golenia po lodówkę, ekspres do kawy, laptop, iPhone, aparat fotograficzny, telewizor, pralkę, zmywarkę. Lista sprzedawców obejmuje głównych producentów, sklepy internetowe, dystrybutorów, dostawców itp. Aby znaleźć godne zaufania platformy i uniknąć oszustw, ważne jest uważne śledzenie nowości, regularne odwiedzanie forów tematycznych i czytanie prawdziwych recenzji. Istnieją również specjalne usługi, które służą do wyszukiwania firm akceptujących cyfrowe pieniądze.

Oprogramowanie i różne aplikacje również znajdują się wśród poszukiwanych produktów, które można kupić za Bitcoin. Oprócz twórców oprogramowania i pośredników, Bitcoiny są również akceptowane przez osoby prywatne, bardzo prostych freelancerów. Dzięki temu możesz skorzystać z usług programistów, projektantów, tłumaczy, copywriterów i innych profesjonalistów.

Czy nadal powinieneś kupować Bitcoina? po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech