Apple oszukane: aplikacja na Androida przejmuje funkcję iPhone'a

Apple oszukane: aplikacja na Androida przejmuje funkcję iPhone'a

Dla użytkowników Androida komunikacja z iPhonem jest zawsze wyzwaniem, ponieważ Apple iMessage to ekskluzywna usługa, do której zapraszani są tylko użytkownicy Apple. Nowa aplikacja na Androida chce to teraz zmienić i całkowicie oszukuje producenta iPhone'a. Ale jak to właściwie działa?

Problem jest dobrze znany: jeśli jako użytkownik telefonu komórkowego z Androidem chcesz komunikować się z iPhonem, musisz albo skorzystać z komunikatorów międzyplatformowych, takich jak WhatsApp, co oczywiście wymaga, aby użytkownik iPhone'a również był jego właścicielem, albo musisz go użyć „Stary” SMS usatysfakcjonować.

Apple kategorycznie wyklucza wszystkich użytkowników innych niż Apple z protokołu iMessage i nie obsługuje jeszcze wieloplatformowego RCS. Apple udzieliło teraz wsparcia RCS, ale dopiero w przyszłości i nie do końca dobrowolnie – wszak pewnie UE miała w tym swój udział.

iMessage teraz na Androidzie: nowa aplikacja udaje iPhone'a

Jeśli nie chcesz czekać do tego czasu, możesz teraz znaleźć nowy Aplikacja na Androida „Beeper Mini” alternatywa. Aplikacja obiecuje, że przeniesie iMessage na urządzenia z Androidem bez żadnych wcześniejszych objazdów. Aplikacje tego typu wymagają obecnie zazwyczaj zalogowania się przy użyciu Apple ID lub wiadomości są zazwyczaj przesyłane dalej za pośrednictwem komputera Mac hostowanego w chmurze.

Tak prezentuje się „Beeper Mini”. (Źródło obrazu: Sklep Google Play)

W przypadku „Beeper Mini” nie jest to konieczne (zobacz w sklepie Google Play). Zamiast tego komunikacja odbywa się bezpośrednio z serwerami Apple. Dzięki inżynierii wstecznej telefony komórkowe z systemem Android wyposażone w aplikację mogą przejść ten sam proces rejestracji przy użyciu numeru telefonu, co zwykłe iPhone'y. The Serwery Apple uważają smartfony z Androidem i „Beeper Mini” za normalne iPhone'y (Quelle: MacRumors).

Aplikacja również to obiecuje Nowości w znanych niebieskich bańkach są wyświetlane. Ale to nie wszystko, ponieważ „Beeper Mini” obsługuje także funkcje iMessage, takie jak reakcje, wątki, wysokiej jakości udostępnianie multimediów i czaty grupowe.

Wszystko to jest bezpłatne tylko przez siedem dni. Po okresie próbnym A W aplikacji-Abo w związku z czym pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 2 USD. Czy jednak całość jest wiarygodna i przyszłościowa?

Jeśli wolisz korzystać z WhatsApp, powinieneś już to wiedzieć:

Ważna funkcja WhatsApp dla Androida jest płatna

Kto właściwie za tym stoi?

Beeper jest jednym z Eryk Migikowski zarządzana firma start-up. Był kiedyś współzałożycielem i dyrektorem generalnym pioniera smartwatchów Pebble. Celem Beepera jest połączenie różnych usług przesyłania wiadomości na jednej platformie; nie jest on skierowany tylko do iMessage firmy Apple.

Według Beepera nie ma dostępu do wiadomości użytkowników, kontaktów ani haseł Apple ID, a kod aplikacji jest również dostępny w formie open source. Brzmi całkiem nieźle Apple prawdopodobnie wkrótce znajdzie sposób na zablokowanie „Beeper Mini”.. Nie ma zatem realnej gwarancji na przyszłość.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android