Withings Scanwatch Light to smartwatch dla tych, którzy go nie chcą

Withings Scanwatch Light to smartwatch dla tych, którzy go nie chcą

Rita El Khoury / Android Authority Pomimo ponad dekady udoskonaleń, dzisiejsze najlepsze smartwatche wciąż mają dwa ważne zastrzeżenia: konstrukcję, która rzadko wygląda jak zwykły zegarek i żywotność baterii w najlepszym razie jeden lub dwa dni. Jeśli powodem, dla którego nie kupiłeś smartwatcha, jest to, że nie chcesz żadnego z tych ograniczeń, powinieneś przyjrzeć się Withings i jego ofercie. Od kilku lat przyglądam się firmie z branży urządzeń do noszenia i zdrowia. Zaintrygowało mnie podejście firmy Withings obejmujące zwykły zegarek i mały wyświetlacz, podobnie jak obiecane 30 dni pracy na baterii. W końcu 80% mojego „inteligentnego” zegarka Pixel Watch 2 wykorzystuje jako ekran powiadomień, więc czy mógłbym zrezygnować z niektórych dodatkowych funkcji, z których korzystam tylko w 20% czasu, w zamian za lepszą żywotność baterii? A jak by to było żyć z bardziej podstawowym smartwatchem, który faktycznie wyglądał i zachowywał się jak zwykły zegarek? Oto pytania, na które chciałem odpowiedzieć, przedstawiając Withings ScanWatch Light, najnowszy smartwatch i monitor aktywności średniej klasy. Na papierze ScanWatch Light robi większość tego, czego potrzebuję. Noszę to już od kilku tygodni i oto czego się nauczyłem. Lampka Withings ScanWatchLampka Withings ScanWatchZalecane przez AAWithings ScanWatch Light Długi czas pracy baterii • Elegancki wygląd zegarka • Świetny monitor aktywności Smartwatch, który nie wygląda jak Withings ScanWatch Light to elegancki zegarek, który kryje w sobie świetny tracker aktywności i smartwatch. Monitoruje kroki, sen, ćwiczenia, tętno i zaburzenia oddychania. Może także odzwierciedlać powiadomienia z Twojego telefonu i pomóc Ci monitorować swój cykl. Wszystko to przy 30-dniowej żywotności baterii na jednym ładowaniu!

Specyfikacja Withings ScanWatch Light

Withings ScanWatch LiteWyświetlacz
OLED o przekątnej 0,63 cala
Kolor w 16-bitowej skali szarości
282ppi
Wymiary i waga
Koperta 37mm
Pasek 18mm
27,1 g bez paska
Materiały budowlane
Koperta i koronka ze stali nierdzewnej
Wyświetlacz ze szkła Gorilla Glass
Bateria
Do 30 dni w trybie smartwatcha
Czas ładowania 2 godziny
Klasa IP
5ATM
Czujniki
Moduł TempTech24/7
Akcelerometr o wysokim zakresie dynamiki
16 kanałów PPG o wielu długościach fal
Wysokościomierz
Łączność
Bluetooth LE
Zgodność
Android 9 i nowsze
iOS 15 i nowszy
Pomiary
– Kroki
– Aktywne minuty
– Sen (z wynikiem jakości)
– Śledzenie ćwiczeń (ponad 40 typów)
– Średnie tętno
– Strefy tętna treningu
– HRV (dostępny w czwartym kwartale 2023 r.)
– Częstość oddechów (w 2024 r.)
Inne funkcje
– Powiadomienia o wysokim/niskim tętnie
– Wykrywanie zaburzeń oddychania
– Ręczne śledzenie cyklu miesiączkowego
– Ćwiczenia oddechowe
– Ręczne śledzenie cyklu
– Minutnik, stoper, alarm
– Przypomnienia o aktywności

To trwa, trwa i trwa (ale tylko jeśli…)

Withings Scanwatch – bateria wyświetlacza świetlnegoRita El Khoury / Android AuthorityOstatni raz ładowałem ScanWatch Light 22 listopada. Piszę to teraz, 4 grudnia, a poziom naładowania baterii wynosi tylko 38%. W tym tempie bez problemu wytrzymam do 10 grudnia, jeśli nie więcej, na jednym ładowaniu. To prawda, że ​​to trochę mniej niż idealne 30 dni pracy na baterii, ale włączyłem większość funkcji, w tym powiadomienia (WhatsApp, połączenia, wiadomości), automatyczne skanowanie oddechu, przypomnienia o aktywności i automatyczne wykrywanie aktywności. Mógłbym rozciągnąć baterię życie dalej, jeśli wyłączę niektóre z nich, ale jaki byłby wtedy sens? Wolę mieć 20 pożytecznych dni ze swoim zegarkiem, niż 30 bezużytecznych. 20 dni pracy na baterii zapewnia niesamowitą swobodę. To zrujnowało dla mnie inne smartwatche. A 20 dni to wciąż o milę więcej niż to, co oferują Pixel Watch 2, Galaxy Watch 6 czy Apple Watch Series 9. Jesteśmy tutaj na terytorium monitorów fitness, a ScanWatch Light może wytrzymać tyle samo, co najlepsze z nich. Wiąże się to jednak z zastrzeżeniem, że wyłączyłem funkcję Quicklook (podnieś, aby obudzić). Kiedy to włączyłem, bateria spadała szybko i mocno – około 10-15% dziennie. To prawda, że ​​to i tak zapewniłoby 6-10 dni długowieczności, ale chciałem więcej.
Ładowarka Withings do zegarka ScanWatchWithings Scanwatch ładuje lampkę
Szczerze mówiąc, ten aspekt ScanWatch Light zrujnował mi inne smartwatche. Nie muszę myśleć o jego ładowaniu i nie muszę nosić ze sobą ładowarki w weekendy czy wakacje. Mógłbym nawet skusić wiarę i wrócić do domu w Libanie na pełne dwa tygodnie bez zabierania ze sobą ładowarki. Myśl o przeskakiwaniu między czterema różnymi domami bez obawy, że ten mały kawałek plastiku zgubi się lub zapomni gdzieś, jest całkowicie uwalniająca. Nie martwię się, że zgubię ładowarkę do telefonu lub kabel, ponieważ każdy ma sprzęt USB-C. Ale autorskie ładowarki do smartwatchów to udręka.

Wystarczy ekran, ale za mało inteligencji

Withings Scanwatch wyświetla powiadomienia świetlneRita El Khoury / Android Authority Ceną tak długiego czasu pracy baterii jest niewielki wyświetlacz OLED o przekątnej 0,63 cala w skali szarości. Pojawia się tam wszystko, co musisz zobaczyć, więc musisz zarządzać swoimi oczekiwaniami. W najlepszym razie otrzymasz trzy linie ikon i tekstu. Powiadomienia przewijają się na boki, umożliwiając przeczytanie całego tekstu. Nie możesz zobaczyć swojego tętna i kroków na tym samym ekranie, ale możesz przewijać oba za pomocą korony. Jeśli jesteś w trakcie spaceru, musisz przewijać różne ekrany, aby sprawdzić czas trwania, dystans, tempo i aktualne tętno.
Withings Scanwatch jasna koronaWithings Scanwatch – ćwiczenie z wyświetlaczem świetlnym
Podsumowując, wszystko działa dobrze w granicach tego małego wyświetlacza. Wszystko, co firma Withings zdecydowała się wdrożyć, jest wdrażane w inteligentny sposób. Nie będę udawał, że przejście z większego i kolorowego wyświetlacza Pixel Watch 2 na ten mały ekran wielkości kciuka nie zrobiło na mnie wrażenia, ale po kilku dniach przyzwyczaiłem się do jego ograniczeń. Poza tym to nie jest tak to smartwatch dla guru fitness i elitarnych sportowców, którzy potrzebują wszystkich statystyk i wszelkich informacji, ani nie jest to super smartwatch dla tych, którzy korzystają z aplikacji i odbierają połączenia z nadgarstka. ScanWatch Light to bardziej ogólny monitor stanu zdrowia, który działa również jako monitor kondycji i ćwiczeń. Wszystko działa dobrze w granicach małego wyświetlacza, ale brakowało mi wskazówek dotyczących pieszych i sterowania muzyką. Przyznaję jednak, że osobiście brakowało mi dwóch kluczowych inteligentnych funkcji mojego Pixel Watch 2: wskazówek nawigacyjnych i sterowania muzyką. Jeśli powiadomienia stanowią 80% przypadków użycia mojego smartwatcha, wskazówki piesze w Mapach Google i sterowanie Spotify stanowią dużą część pozostałych 20%. Nie miałem pojęcia, jak bardzo przyzwyczaiłem się do dostępu do nich na nadgarstku i denerwowałem się za każdym razem, gdy chciałem sprawdzić następny zakręt lub powtórzyć bieżący utwór, ale zdawałem sobie sprawę, że nie mogę tego zrobić za pomocą ScanWatch Light. przegapił także wszystkie funkcje ekosystemu, które Google wdrożył między swoimi zegarkami i telefonami. Moje Pixel Watch 2 i Pixel 8 Pro mają zsynchronizowane alarmy, tryby snu i ustawienia funkcji „Nie przeszkadzać”. Jest to drobna funkcja, która zmienia zegarek z oddzielnej całości w integralną i płynną część mojego zestawu. W przypadku ScanWatch Light muszę włączyć wszystko osobno.

To po pierwsze zegarek, po drugie monitor fitness

Withings Scanwatch Lekki zegarek 3Rita El Khoury / Android AuthorityW odwiecznej debacie na temat tego, które smartwatche rzeczywiście wyglądają, a jakie nie, linia Withings wyraźnie wyprzedza wszystkie inne. To są zegarki. Wyglądają jak zegarki. Mają statyczne tarcze, wskazówki godzinowe i minutowe, smukłe profile i brak zbędnych czarnych ramek. A ScanWatch Light wygląda szczególnie ładnie w tej mieszance błękitu i różowego złota, którą testuję.
Withings Scanwatch Lekki zegarek 5Logo firmy Withings Scanwatch z lekką klamrą
Ale wyraźnie jest tu coś innego i nie chodzi tylko o czarny wyświetlacz pośrodku. W dolnej części znajduje się wybrzuszenie mieszczące trzy czujniki. I w przeciwieństwie do innych zegarków analogowych, tarcze godzin i minut obracają się na chwilę do pozycji 10:10, aby wyczyścić wyświetlacz. Możesz to zobaczyć na prawym zrzucie ekranu poniżej, gdzie jest 15:00, ale wskazówki wskazują 10:10.
Withings Scanwatch świeci w tylnych czujnikach dłoniczas świecenia zegarka skanującego Withings 4
Pod maską ScanWatch Light znajduje się zaawansowany monitor kondycji. Mierzy kroki, sen, tętno, automatycznie wykrywa cztery ćwiczenia (chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie) i aktywnie śledzi ponad 40 rodzajów treningów (takich jak koszykówka, padel, jazda na nartach, podnoszenie ciężarów, joga i inne). Może powiadamiać Cię o nieoczekiwanym niskim i wysokim tętnie, a także monitoruje wszelkie zaburzenia oddychania podczas snu. Zegarek umożliwia śledzenie cyklu oraz wprowadzanie informacji o objawach bólów głowy, trądziku, tkliwości piersi, skurczów i nie tylko. Withings obiecał także wykrywanie zmienności tętna w nocy i pomiary częstości oddechów, ale będą one dostępne w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.
Ustawienia światła skanera w aplikacji Withings 1Ustawienia ScanWatch LightUstawienia światła w aplikacji Withings Scanwatch 2Organizuj eksponatyUstawienia światła w aplikacji Withings Scanwatch 3Ręczne tryby ćwiczeńUstawienia światła w aplikacji Withings Scanwatch 4Automatyczne wykrywanie ćwiczeńPomiary aplikacji WithingsPomiary światła ScanWatchkroki aplikacji withingsKroki i aktywnośćtętno aplikacji WithingsTętnoJakość snu w aplikacji WithingsSen Zegarek integruje się także z aplikacją Withings i pełnym ekosystemem połączonych gadżetów, takich jak wagi, monitory ciśnienia krwi, monitory snu i termometry. Jeśli Garmin byłby ekstremalnie sportową wersją ekosystemu smartwatcha, Withings byłby wersją ekstremalnie zdrową. ScanWatch Light to świetny początek dla tych, którzy ogólnie dbają o swoje zdrowie, podczas gdy reszta ekosystemu jest dostępna dla tych, którzy chcą przenieść monitorowanie stanu zdrowia na wyższy poziom.withings scanwatch light pixel 8 pro kroki aplikacji withingsRita El Khoury / Android Authority Odkładając na bok moje własne potrzeby i pragnienia dodatkowych inteligentnych rozwiązań (nawigacja, sterowanie muzyką i zsynchronizowane alarmy oraz ustawienia „nie przeszkadzać”), jedyną rzeczą, do której mogę zarzucić ScanWatch Light, jest brak Afib i nieregularne bicie serca wykrycie. Jeśli Twoim celem jest przede wszystkim posiadanie narzędzia do monitorowania stanu zdrowia, to po co rezygnować z jedynej, naprawdę ratującej życie funkcji, która może pomóc Ci uniknąć udarów i niewydolności serca? Aby z tego skorzystać, musiałbyś kupić starszy ScanWatch lub nowszy ScanWatch 2. Poza tym błędem, myślę, że ScanWatch Light jest prawie idealny dla rynku, do którego jest przeznaczony. A jeśli nadal jesteś młody i zdrowy, prawdopodobnie nie zależy ci na Afibie na tyle, aby zerwać umowę. 250 dolarów to idealny moment, w którym można go niemal uznać za fantazyjny zegarek analogowy, a wszystkie funkcje i śledzenie są dodatkiem. Firma Withings wyraźnie wypracowała sobie niszę w segmencie smartwatchów i porusza się w nim głównie samotnie. Byłem pod takim wrażeniem tego podejścia, że ​​zdecydowałem się kupić moim rodzicom, cioci i teściowej cztery smartwatche (880 euro w Czarny piątek), aby mogli monitorować swoje zdrowie. Ale zdecydowałem się na starszy ScanWatch zamiast Light, ponieważ zależy mi na wykrywaniu Afib. Jeśli nie jest to entuzjastyczne poparcie dla podejścia Withingsa, to nie wiem, co nim jest. Zobacz cenę w WithingsLampka Withings ScanWatchWithings ScanWatch LightDługa żywotność baterii
Elegancki design zegarka
Świetny monitor aktywności
Zobacz cenę na AmazonZegarek Withings ScanWatchWithings ScanWatchPremium, klasyczny design
Długotrwała bateria
Klinicznie zatwierdzone czujniki zdrowia
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android