5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić w tym tygodniu – Android Apps Weekly

Witamy w 494. wydaniu Android Apps Weekly. Oto najważniejsze nagłówki z ostatniego tygodnia: Android 14 beta 4.1 pojawił się w tym tygodniu. Przyniósł ze sobą długą listę poprawek błędów i ulepszeń wydajności. Jest to dość typowe dla aktualizacji Androida na tak późnym etapie cyklu, gdy zbliża się stabilna wersja. Wśród zmian był profil służbowy Androida 14 i sposób zawieszania aplikacji po wyłączeniu profilu. Wraz z rozwojem Androida 14 opłakujemy koniec Androida 4.4 KitKat, który oficjalnie traci wsparcie w Usługach Google Play. Microsoft, Amazon i Meta łączą siły, aby przejąć Mapy Google i Mapy Apple. Te dwie ostoje w przestrzeni nawigacyjnej rządzą grzędą przez długi czas. Dzięki temu sojuszowi wielkich firm technologicznych wkrótce może pojawić się trzecia opcja. Kliknij link, aby przeczytać więcej na ten temat. Elon Musk znów jest na Twitterze w tym tygodniu. A raczej powinniśmy powiedzieć, że Elon Musk jest na X w tym tygodniu. Ekscentryczny właściciel zmienił markę Twittera na X, w tym usunął logo Twittera na logo X. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej. Firma rozważa również pobieranie od ludzi opłat za ponad 500 DM dziennie, aby pomóc w kontrolowaniu spamu botów. Bing Chat zaczął przenosić Bing Chat do Safari i Chrome w tym tygodniu. Dzięki temu osoby spoza Edge mogą rozmawiać za pomocą ChatGPT Bing. Osoby korzystające z tych przeglądarek mają ograniczenia użycia i znaków, więc można przewidzieć, że nie uzyskasz pełnego doświadczenia, chyba że użyjesz Microsoft Edge. Aktualizacja jest wdrażana, więc w końcu ją zobaczysz. Google ogłosił w tym tygodniu nowy Sklep Play specjalnie dla urządzeń składanych i tabletów. Nowy Sklep Play umożliwia wyszukiwanie tylko aplikacji zoptymalizowanych pod kątem większych lub składanych ekranów. To dobry pomysł, ponieważ jeśli chcesz, możesz włączyć rekomendacje dla niezoptymalizowanych aplikacji. Google spędził ostatnie kilka lat, próbując skłonić programistów do optymalizacji aplikacji pod kątem większych wyświetlaczy. Teraz ci programiści muszą, jeśli chcą być zaangażowani w ten nowy Sklep Play.

Połącz Nibylandię

Cena: Darmowa gra Merge Neverland to, jak można się spodziewać, gra łącząca. Celem jest połączenie różnych przedmiotów, aby uzyskać lepsze przedmioty i ukończyć poziomy. Istnieje ponad 200 poziomów do przejścia, aby zdobyć różne przedmioty i złoto. Używasz tych przedmiotów i waluty, aby przywrócić ogród do życia. Oprócz podstawowej pętli rozgrywki, gracze otrzymują co tydzień wydarzenia tematyczne, różne premie za logowanie i nie tylko. Podobnie jak w przypadku większości gier free-to-play, w miarę zagłębiania się w grę pojawia się grind. Jednak jest to na tyle przyjemne, że nie jest to nic wielkiego.

Mikser muzyki DJ

Cena: Bezpłatnie / 5,99 USDZrzut ekranu DJ Music Mixer 2023DJ Music Mixer to aplikacja dla DJ-ów, która umożliwia miksowanie i odtwarzanie muzyki bezpośrednio z telefonu. Ma wiele pożądanych funkcji, w tym wirtualne gramofony, crossfader, wbudowane próbki dźwiękowe, a jeśli chcesz, możesz nagrywać wszystko, co miksujesz bezpośrednio przez aplikację. Interfejs użytkownika ma krzywą uczenia się, podobnie jak prawie każda taka aplikacja. Twórcy twierdzą, że został zaprojektowany przez prawdziwych DJ-ów, ale prawdopodobnie przynajmniej częściowo jest to chwyt marketingowy. Działało dobrze w naszych testach, ale trzeba przyznać, że nie testowaliśmy go przez bardzo długi czas.

Mistrz rycerzy

Cena: Free Master of Knights to mobilna gacha RPG z walką w stylu SRPG. Głównym celem gry jest przywoływanie różnych bohaterów, aby pomogli ci w twojej misji. Awansujesz ich, dajesz lepszy sprzęt i wysyłasz, by walczyli za ciebie. Walka ma układ w stylu szachownicy, w którym ustawiasz postacie do walki ze złymi facetami. Wszystkie elementy sterujące są dotykowe, a walka wydaje się przebiegać dość szybko na wczesnych poziomach. Ten cierpi na odwieczny problem celowego niedoboru zasobów, aby szlifować dłużej niż powinien, ale poza tym nie jest źle.

ChatGPT

Cena: Bezpłatnie / 20 USD miesięcznie (docelowo)Zrzut ekranu ChatGPT 2023OpenAI wydało w tym tygodniu oficjalną aplikację ChatGPT. To działa całkiem dobrze. Od chwili pisania tego tekstu możesz korzystać z ChatGPT 3 za darmo. Będziesz mógł zapłacić subskrypcję ChatGPT Plus w wysokości 20 USD, aby w końcu zaangażować się w ChatGPT 4, ale nie ma jej jeszcze w aplikacji. Poza tym działa jak większość aplikacji chatbotów opartych na sztucznej inteligencji. Zadajecie mu pytania, a ono daje odpowiedzi. Zadaliśmy mu 20 pytań i większość odpowiedzi była poprawna. To dobre narzędzie do prostych rzeczy, ale bardziej złożone rzeczy wykraczają poza zakres aplikacji. W każdym razie możesz wypróbować teraz za pomocą przycisku poniżej.

Wieża Boga: Nowy Świat

Cena: Free Tower of God: New World to najnowsza gra Netmarble. To kolejna mobilna gra RPG w stylu gacha, w której przywołujesz postacie, awansujesz je i sprawiasz, że pracują dla ciebie. Walka jest stosunkowo prosta. Większość rzeczy wymaga niewiele więcej niż dotknięcia, a otrzymasz kolorową grafikę ataku specjalnego, której używa każda mobilna gacha RPG. Poza rozgrywką jest też historia do rozegrania i kilka innych rzeczy do zrobienia. Niektórym nie podoba się fabuła ani rozgrywka. Grind staje się dość intensywny również w późniejszych etapach gry. Jeśli sobie z tym poradzisz, ogólnie nie jest to zła gra.


Jeśli przegapiliśmy jakieś duże aplikacje na Androida lub nowości lub wydania gier, powiedz nam o tym w komentarzach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android