Wzloty i upadki w Tesli: Klienci samochodów elektrycznych muszą się martwić – i mogą mieć nadzieję

Wzloty i upadki w Tesli: Klienci samochodów elektrycznych muszą się martwić – i mogą mieć nadzieję

Każdy, kto obecnie chce kupić Teslę, trafił na niestabilny czas. E-samochody mogą nadal przekonywać wielu klientów. Ale konkurencja może dogonić i wyprzedzić. Tymczasem Tesla używa innych metod, aby utrzymać się na szczycie.

Tesla potyka się: pozycja lidera w Szwecji i Chinach się chwieje

Tesli jest bezsporny Okręt flagowy e-mobilności. Ale po latach bycia niekwestionowanym liderem, inni producenci już dawno postanowili ustanowić nowe standardy ze swoimi e-samochodami. Widać to chociażby patrząc na Szwecję.

Skandynawowie musieli Oddanie korony Tesli teraz. The najbardziej udany samochód elektryczny w jednym z pionierskich krajów elektromobilności Atto 3 ŚWIAT. W lipcu 2023 roku chiński producent zostawił Teslę w tyle. Dzięki Modelowi Y nadal odnoszą największe sukcesy samochodem elektrycznym, patrząc na cały rok.

Niemniej jednak zmiana przywództwa to coś więcej niż godny szacunku sukces. W końcu BYD sprowadził Atto 3 do Europy dopiero w zeszłym roku.

Również w Chinach, najważniejszym rynku krajowym na świecie, Tesla traci obecnie pióra – i tutaj również BYD jest największym beneficjentem. Pod względem łącznych liczb chińska marka wyprzedziła jakiś czas temu Teslę. Ale teraz ma Tesla nie jest już też najpopularniejszym pojedynczym modelem w Państwie Środka w ofercie.

Wraz z Dolphinem BYD będzie najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Chinach w lipcu 2023 r. (Zdjęcie: IMAGO / PanoramiC)

BYD jest taki sam przeszedł z dwoma modelami: Hybrydowy Qin Plus DM-i stał się w lipcu najlepiej sprzedającym się samochodem w Chinach. BYD Dolphin stał się najpopularniejszym samochodem elektrycznym wśród Chińczyków wkrótce dostępne również w Niemczech niech będzie.

Dzięki Aionowi druga marka wyprzedziła nawet Teslę. Amerykański producent samochodów ma więc w lipcu jak dotąd najsłabszy miesiąc roku w Chinach.

Tesla musi działać – i to robi

Same Chiny i Szwecja nie są ostatecznym wskaźnikiem obecnej sytuacji Tesli. W końcu e-samochody Elona Muska wciąż pędzą od jednego światowego rekordu sprzedaży do drugiego. Ale na swój sposób oba są ważnymi znakami, których Tesla nie powinien lekceważyć. Oni pokazują: Silna konkurencja pochodzi z Chin – i tak jest postrzegana nie tylko w domu.

Najwyraźniej osoby odpowiedzialne w Tesli są świadome, że nie można po prostu kontynuować tak jak wcześniej. Świadczą o tym dwie zmiany w minionym tygodniu. Tesla przywróciła podstawowe wersje swoich dwóch najdroższych samochodów elektrycznych, początkowo tylko dla USA. Dzięki temu Model S i Model X będą tańsze o 10 000 USD.

Obniżki cen, które Tesla rozpoczęła na początku roku i tym samym wywarły presję na branżę, nie koncentrowały się tylko na tanich modelach. Ale skupienie się na Modelu 3 i Modelu Y, niekwestionowanych modelach objętościowych Tesli, było wyraźnie widoczne.

Nadzieja dla klientów Tesli: większy zasięg dzięki aktualizacji oprogramowania?

Dzięki podstawowym wariantom droższych Tesli Musk pokazuje teraz, że uznaje częściowo stworzoną przez siebie prawdę: E-samochody toczą wojnę cenową – i to nie tylko z niższej półki. Jednak obniżki mają też swoją cenę: The Zakres w bazowych wersjach Modelu S i Modelu X jest mniej. Klienci muszą więc iść na kompromisy.

Nie jest jeszcze jasne, czy są one trwałe. Bo według niektórych doniesień Tesla przygotowała sprytne posunięcie w tym samym czasie, co powrót podstawowych wersji. Najwyraźniej niższy zasięg nie mógł wynikać z mniejszej baterii, ale ograniczane tylko przez oprogramowanie Być. Klienci mogliby wtedy kupić topową Teslę za mniej pieniędzy dzisiaj – iw przyszłości Kup aktualizację oprogramowania, która odblokowuje pełny zakres.

Mobilność – coś się dzieje: E-samochody, elektryczne rowery, e-hulajnogi, bilet w Niemczech za 49 euro w autobusie i pociągu – to wszystko porusza nas na dwa sposoby. A co jeszcze wydarzyło się w zakresie mobilności?

Fakt, że oszczędzanie jest nie tylko modne, ale konieczne, można również zobaczyć w drugim kroku, który podjął teraz Tesla: The Prąd ładowania staje się tańszy. Niemal w tym samym czasie, co niemiecki dostawca Ionity, Tesla w zeszłym tygodniu przekręcił śrubę cenową na doładowania.

W najlepszym przypadku i we właściwym czasie kierowcy Tesli i abonenci korzystający z ładowania Tesli powinni mieć możliwość korzystania z niej przez ok 32 centy za kWh energii elektrycznej dla swoich samochodów elektrycznych. To jest prawie bezkonkurencyjnie tanie.

Szef Tesli, Elon Musk, był również krytykowany za to, że ma zbyt wiele wspólnego z innymi firmami, aby wystarczająco przejmować się Teslą:

Krok ten powinien nie tylko przynieść Tesli punkty sympatii, ale także wzbudzić spore zainteresowanie. W końcu Tesla miała zdecydowanie jedną z najtańszych ofert dla kierowców e-samochodów praktycznie na początku wakacyjnej podróży powrotnej w Niemczech. jonowość ma swoje ceny za szybkie ładowanie w porównaniu teraz 69 centów za kWh obniżony. Jeśli masz wybór, nie powinieneś zastanawiać się dwa razy, gdzie podłączyć kabel ładujący.

Nota bene: W wyścigu o to, by zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach, którzy następnie polecaliby również e-samochód z USA, Tesla obecnie w ogóle nie startuje. Wynika to prawdopodobnie przede wszystkim z niewystarczającej bazy danych. Ale również jeśli chodzi o opinie klientów, Tesla nie jest dokładnie znana ze swojej świetnej wydajności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech