Sky Error 11040: Usterka techniczna kanału – przyczyny i rozwiązania

Sky Error 11040: Usterka techniczna kanału – przyczyny i rozwiązania

Jeśli odbiornik Sky wyświetla kod błędu 11040 dla stacji, oznacza to problem z odbiorem lub ustawieniami odbioru. Tutaj możesz dowiedzieć się, jakie są rozwiązania dla błędu Sky 11040.

Wersja: 1.0

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Jeśli pojawi się komunikat „Usterka techniczna na tej stacji. Spróbuj ponownie później. [11040]„, powinieneś najpierw spróbować zmienić kanał. Jeśli błąd występuje również w przypadku innych programów i nie można go rozwiązać poprzez przełączanie między programami, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Sony Bravia KD-50X85K/P (50 cali)

Sony Bravia KD-50X85K/P (50 cali)

Zamiast sugerowanej ceny detalicznej 879 euro: telewizor 4K z wysokim zakresem dynamiki (HDR), częstotliwością odświeżania 120 Hz i Google TV.

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 25 października 2023 r., godzina 21:36

Uruchom ponownie i zaktualizuj

Czasami ponowne uruchomienie pomaga, gdy błąd 11040 już się nie pojawia. Możesz także skorzystać z tej możliwości i wyszukać nową wersję oprogramowania odbiornika. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Zatrzymaj się przy Tył odbiornika Do 5 sekund the Przełącznik resetowania prasowany. Po ponownym uruchomieniu powinieneś Menu bootloadera Widzieć. Jeśli dostępna jest aktualizacja, wybierz “Zaktualizować oprogramowanie” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Odbiornik nie odpowiada?

Jeśli odbiorca nie odpowiada, powinieneś to zrobić Wtyczka Do 10 sekund z Wyciągnij gniazdko. Podłącz go ponownie i sprawdź, czy błąd nadal się pojawia.

Satelita – ogólne źródła błędów

Słaby odbiór satelitarny spowodowany pogodą, złym ustawieniem anteny satelitarnej lub przeszkadzającymi obiektami w polu widzenia (drzewa, rusztowania itp.) może również powodować wystąpienie błędu 11040. Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, możesz spróbować wykonać następujące czynności:

Zresetuj konfigurację anteny

Naciśnij przycisk Home na pilot. Przechodzi do menu: „Moje niebo Q” „Ustawienia”“Status”„Sygnał satelitarny”
Wybierz tutaj „Obiekt SAT” Na. Naciśnij element menu “Przywróć ustawienia domyślne” a potem w górę “Potwierdzać”. Odbiorca prowadzi jednego Resetowanie przez co przez pulsująca niebieska dioda LED jest na zdjęciu. Proces może potrwać kilka minut. Następnie należy ponownie skonfigurować odbiornik.

Zresetuj konfigurację kabla

Naciśnij na pilot na przycisku Początek. Przechodzi do menu: „Moje niebo Q” „Ustawienia”“Status”„Sygnał kablowy”
Tutaj wybierasz “Umeblować”. Potwierdza pozycję menu „Czy chcesz teraz rozpocząć wyszukiwanie stacji?”. Odbiorca prowadzi jednego Resetowanie przez co przez pulsująca niebieska dioda LED jest na zdjęciu. Potem się zaczyna Wyszukiwanie kanałów. Ten proces może do 30 minut ostatni. Gdy tylko będzie możliwy wybór dostawcy telewizji kablowej, wybierz swojego dostawcę Lub „Inne sieci kablowe” jeśli Twojego dostawcy nie ma na liście. Po zakończeniu drugiej części wyszukiwania stacji otrzymasz podsumowanie i będziesz mógł kontynuować wyszukiwanie “Kontynuować” powrót do przewodnika telewizyjnego i obrazu na żywo.

Resetuj ustawienia odbiornika (kabel i satelita)

Jeśli konfiguracja anteny lub kabla nie daje pożądanego rezultatu jak opisano powyżej, możesz także całkowicie zresetować ustawienia odbiornika. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Naciśnij przycisk Home na pilot. Przechodzi do menu: „Moje niebo Q” „Ustawienia”
Teraz naciśnij kolejno przyciski 0, 0, 1 i OK na pilocie. Wreszcie wybierz “Przywróć ustawienia domyślne”, “Zresetuj ustawienie” I “Potwierdzać” poza.

Odbiornik zresetuje wówczas wszystkie ustawienia, dzięki czemu będzie można je skonfigurować ponownie. Jeśli korzystasz z pilota Bluetooth, konieczne będzie ponowne podłączenie go do odbiornika. W tym celu należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przyciski 4 i 6, aż czerwona dioda LED mignie czterokrotnie.

Skontaktuj się z serwisem

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki, ale komunikat o błędzie nadal się pojawia, skontaktuj się z obsługą klienta Sky. Wszystkie możliwości kontaktu znajdziesz tutaj:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech