Przeglądarka na Androida: 9 najlepszych alternatyw dla Chrome w skrócie

Przeglądarka na Androida: 9 najlepszych alternatyw dla Chrome w skrócie

Przeglądarki dla Androida to dziesiątki. Ale który wybrać? Dajemy przegląd zalet poszczególnych aplikacji do surfowania, od starych, takich jak Firefox i Opera, po Winzbrowser i innowacyjne aplikacje do surfowania, takie jak Via lub Lightning.

Wersja: 12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.10.2003

Licencja: bezpłatna

Większość urządzeń z Androidem ma zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome lub przeglądarkę producenta. Pomiędzy wypróbowanymi i przetestowanymi przeglądarkami a kilkoma wskazówkami dla osób z zewnątrz, przygotowaliśmy 9 alternatyw dla Chrome, którym powinieneś się przyjrzeć. Listy nie należy rozumieć jako rankingu, została ona ułożona alfabetycznie, ponieważ każda przeglądarka ma swoje zalety i wady.

Przeglądarka Brave ze zintegrowanym AdBlockerem

Brave Browser jest szczególnie przydatna tam, gdzie nie surfujesz z prędkością LTE. Ponieważ przeglądarka bezpośrednio blokuje reklamy i wyskakujące okienka oraz zatrzymuje moduły śledzące bez dodatkowych dodatków, jest nie tylko bezpieczna, ale także szybka.

Przeglądarka Brave (Android) – to jest Brave

Ponadto przeglądarka Brave oferuje od razu po wyjęciu z pudełka funkcję HTTPS Everywhere. Jeśli witryna stwarza problemy ze względu na zabezpieczenia, możesz ją w każdej chwili dezaktywować.

Brave prywatna przeglądarka internetowaBrave prywatna przeglądarka internetowa

Odważne oprogramowanie

Chrom: alternatywa typu open source

Chromium to projekt open source i kod źródłowy przeglądarki utrzymywany i publikowany przez projekt Chromium. Google używa tego kodu źródłowego, a następnie dodaje do swojej przeglądarki Chrome pewne funkcje, takie jak GoogleUpdate i obsługę niewolnych kodeków, takich jak MP3 i AAC.

Aktualną, wieczorną wersję Chromium możesz pobrać jako plik APK na oficjalnej stronie projektu Chromium. Oczywiście należy być przygotowanym na awarie i problemy. Nie można znaleźć przeglądarki w Sklepie Play.

Kliknij tutaj, aby pobrać Chromium

Oczywiście możesz również dowiedzieć się od nas, jak zainstalować plik APK:

Przeglądarka Dolphin: klasyka wśród alternatywnych przeglądarek na Androida

Dolphin Browser nie jest przeznaczony tylko dla miłośników delfinów, ale miłośnicy szybkich przeglądarek na Androida z rozbudowanymi funkcjami również powinni dać szansę przeglądarce na smartfonie. Podstawowe funkcje obejmują przeglądanie w oparciu o karty, zintegrowany odtwarzacz Flash, tryb incognito, samokonfigurowalną kontrolę gestów i obsługę poleceń głosowych, a także liczne rozszerzenia.

Przeglądarka Dolphin- (Android).mp4

Przeglądarka Dolphin- (Android).mp4

Rozszerzenia obejmują na przykład narzędzia do pobierania, dodatki poprawiające prędkość ładowania i rozszerzenia zrzutów ekranu. Wygląd można również dostosować za pomocą motywów. Czasy ładowania są szybkie, a wydajność przeglądarki Dolphin jest również warta podkreślenia. Ponadto w każdej chwili możesz przekierować strony internetowe do stacjonarnych wersji przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeglądarka Dolphin: prywatnaPrzeglądarka Dolphin: prywatna

Przeglądarka Delfinów

Firefox: przeglądarka na Androida z synchronizacją pulpitu i rozszerzeniami

Jeśli używasz przeglądarki Firefox jako domyślnej przeglądarki na swoim komputerze stacjonarnym, wersja przeglądarki na Androida również będzie interesująca. Podobnie jak Chrome, Firefox obsługuje synchronizację zakładek, kart i haseł – dzięki czemu przeglądarka na Androidzie nie musi być pracochłonnie konfigurowana.

Mozilla Firefox na AndroidaMozilla Firefox na AndroidaDla Bilduq: Mozilla

Podobnie jak w przypadku dużego komputera, wsparcie techniczne zapewnia autorski silnik Gecko. Oprócz ustawień prywatności Firefox na Androida posiada także tryb czytania, który optymalizuje artykuły do ​​przeglądania na urządzeniach mobilnych i na przykład dostosowuje rozmiar czcionki. Tutaj znajdziesz duży katalog dodatków, dzięki którym możesz rozszerzyć przeglądarkę.

Przeglądarka Firefox: surfuj bezpieczniePrzeglądarka Firefox: surfuj bezpiecznie

Mozilli

Beta Firefoksa

Podobnie jak różne wersje przeglądarki Chrome w Sklepie Play, wersja beta przeglądarki Firefox, która umożliwia dostęp do najnowszych funkcji kieszonkowej wersji przeglądarki, jest również dostępna do pobrania w Sklepie Play.

Firefox Beta dla testerówFirefox Beta dla testerów

Mozilli

Firefox Devolper Edition i Nightly

Dla programistów i tych, którzy są gotowi przetestować na sobie najnowsze rozwiązania, dostępna jest przeglądarka Developer Edition i Nightly. Nie znajdziesz tego jednak w Sklepie Play, a jedynie jako plik APK do pobrania na oficjalnej stronie Mozilli.

Kliknij tutaj, aby pobrać przeglądarkę Firefox Aurora

Przeglądarka internetowa Lightning: projekt Open Source

Lightning to mała przeglądarka typu open source, której autorem jest Anthony Restaino. Chciał opracować „coś lepszego” dla użytkownika i postawił na prostą konstrukcję, bezpieczeństwo danych i przede wszystkim wydajność. Przeglądarka Lightning oferuje pewne ustawienia prywatności i ma zaledwie 2 MB.

Przeglądarka Lightning (Android).mp4

Przeglądarka Lightning (Android).mp4

Darmowa wersja jest ograniczona do 10 kart i nie oferuje funkcji AdBlock. Każdy, kto zechce przekazać deweloperowi 1,59 euro, dzięki wersji Plus może pozbyć się tych ograniczeń.

Przeglądarka Lightning — przeglądarka internetowaPrzeglądarka Lightning — przeglądarka internetowa

Antoni Restaino

Lightning Browser Plus — Web BLightning Browser Plus — Web B

Antoni Restaino

Microsoft Edge: przeglądarka Windows dla systemu Android

Chociaż wersja Edge firmy Microsoft na Androida korzysta z tej samej podstawy (Blink Web Engine), która jest również używana w przeglądarce Google Chrome, Edge na smartfonach i tabletach nie jest prostym klonem Chrome. Dzięki widokowi koncentratora oferuje pewne funkcje znane z jego większego brata PC.

Przeglądarka na Androida Microsoft EdgePrzeglądarka na Androida Microsoft EdgeŹródło obrazu: Microsoft

Wersja przeglądarki Microsoft Edge na Androida jest szczególnie interesująca dla użytkowników systemu Windows: oznacza to, że możesz w dowolnym momencie przełączać się między smartfonem a komputerem i płynnie kontynuować surfowanie od miejsca, w którym ostatnio przerwałeś na drugim urządzeniu. Dostęp do zakładek i historii można uzyskać w dowolnym momencie z obu urządzeń.

Microsoft Edge: co przegląda KIMicrosoft Edge: co przegląda KI

Korporacja Microsoft

Opera: przeglądarka na Androida z Norwegii

Opera zdobywa także punkty dobrą wydajnością i szybkością ładowania. Podobnie jak Google Chrome i Firefox dla Androida, przeglądarka Opera dla systemu operacyjnego Android jest wyposażona w funkcję synchronizacji: zakładki, hasła i tym podobne są synchronizowane za pośrednictwem Twojego konta Opery, dzięki czemu nie musisz ponownie całkowicie konfigurować przeglądarki. Opera oferuje także wersję beta w Sklepie Play, dzięki której zawsze możesz wypróbować najnowsze funkcje.

Operę na AndroidaOperę na AndroidaŹródło obrazu: Opera
Przeglądarka Opera z AIPrzeglądarka Opera z AI

Opera

Przeglądarka Opera w wersji beta z KIPrzeglądarka Opera w wersji beta z KI

Opera

Opera Mini

Norweski producent przeglądarek w wersji Opera Mini oferuje także dodatkową gratkę dla wszystkich, którzy w swojej taryfie mają bardzo ograniczoną ilość danych. Opera Mini obsługuje Twoje wizyty w Internecie za pośrednictwem własnych serwerów, a następnie odpowiednio dostosowuje witrynę. Na przykład zmniejsza się rozdzielczość obrazów, co pozwala zaoszczędzić ilość danych.

Ta przeglądarka jest mniej zalecana dla osób obawiających się ochrony danych, ponieważ wszystkie zapytania i dostęp do niej przechodzą przez dodatkowy serwer prowadzony przez prywatną firmę.

Przeglądarka internetowa Opera MiniPrzeglądarka internetowa Opera Mini

Opera

Przeglądarka internetowa Opera Mini BetaPrzeglądarka internetowa Opera Mini Beta

Opera

Przez przeglądarkę: Mała przeglądarka, także dla starszych urządzeń

Ta niewielka przeglądarka, ważąca mniej niż 1 MB, jest szczególnie odpowiednia dla starszych i słabszych technicznie smartfonów. Nie oznacza to jednak, że obecne telefony komórkowe nie mogą korzystać z zalet tego małego urządzenia.

Dzięki zintegrowanej blokadzie reklam, śledzenia i wyskakujących okienek, trybowi Icognito, funkcji przechowywania stron internetowych, trybowi nocnemu, zmianie agenta użytkownika i wielu innym funkcjom, Via Browser nie musi ukrywać się przed bardziej znanymi alternatywami.

Przez przeglądarkę - szybkie i małePrzez przeglądarkę – szybkie i małe

Tu Yafeng

Przeglądarka Yandex: rosyjski konkurent Google polega na Google

Rosyjska wyszukiwarka Yandex, podobnie jak większość przeglądarek w tym przeglądzie, korzysta z silnika Chrome. Yandex oferuje także synchronizację zapisanych ulubionych i danych – jednak ogranicza się to do desktopowej wersji przeglądarki, z której korzysta w naszym kraju bardzo niewiele osób. Co więcej, ustawienia są dość przejrzyste, podobnie jak zakres funkcji. Na przykład nie ma rozszerzeń, ale nacisk położono na użyteczność.

Przeglądarka Yandex na AndroidaPrzeglądarka Yandex na AndroidaBildquelle: Yandex

Pasek adresu, który został przesunięty na dolną krawędź ekranu niczym przeglądarka Windows Phone, jest dość nietypowy, ale praktyczny. Jeśli nie chcesz używać Yandexa do wyszukiwania terminów wpisywanych w pasku adresu w Niemczech, możesz także skorzystać z Google, Yahoo lub na przykład DuckDuckGo. Yandex, podobnie jak Mozilla i Google, oferuje swoją przeglądarkę w wersji beta w Sklepie Play.

Przeglądarka Yandex z ochronąPrzeglądarka Yandex z ochroną

Direct Cursus Computer Systems Trading LLC

Przeglądarka Yandex (beta)Przeglądarka Yandex (beta)

Direct Cursus Computer Systems Trading LLC

Jakim typem smartfona jesteś? (Ankieta)

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech