Opłaty w serwisie eBay: Ile wynosi prowizja od sprzedaży?

Opłaty w serwisie eBay: Ile wynosi prowizja od sprzedaży?

Kiedy szczęśliwie sprzedawałeś przedmioty w serwisie eBay, po przeniesieniu kwoty sprzedaży, często następowało niegrzeczne przebudzenie, gdy wpływy ze sprzedaży zostały pomniejszone o opłaty. Aby wiedzieć, jaka prowizja zostanie pobrana od Twojej sprzedaży w serwisie eBay, możesz skorzystać z kalkulatora opłat w serwisie eBay.

Od 1 marca 2023 r. sprzedaż przedmiotów w serwisie eBay jest bezpłatna dla sprzedawców prywatnych. Zatem nie ma już prowizji za sprzedaż. Opłaty naliczane są tylko wtedy, gdy wybierzesz pewne dodatkowe opcje w celu lepszego wyeksponowania swojej oferty w serwisie eBay.

Oblicz opłaty już teraz

Dzięki kalkulatorowi opłat eBay możesz sprawdzić, w zależności od kategorii i ceny, ile euro faktycznie zostaje w Twojej kieszeni po sprzedaży. Biorąc pod uwagę złożoność opłat w serwisie eBay, w zależności od kategorii, ceny wywoławczej, ceny końcowej, opcji dodatkowych itp., łatwo jest stracić kontrolę nad tym, ile pieniędzy faktycznie ląduje na koncie podczas sprzedaży.

Uwaga: W przypadku sprzedawców prywatnych obliczenia się skończyły. Każdy, kto sprzedaje przedmioty niekomercyjne w serwisie eBay, musi to robić od 1 marca 2023 r nie płacić już żadnych prowizji od sprzedaży ani opłat za oferty. Celem jest ponowne przyciągnięcie do platformy większej liczby prywatnych dostawców. Początkowo zmiana dotyczy wyłącznie sprzedawców na terenie Niemiec. W związku z tym od początku marca 2023 r. stała opłata w wysokości 0,35 euro za ofertę nie będzie już obowiązywać. Celem zmiany jest m.in. odzyskanie klientów, którzy wolą wystawiać swoje przedmioty w ogłoszeniach drobnych. Możesz już tam oferować produkty na stałe, bez prowizji. Jednak każdy, kto regularnie oferuje oferty na eBay and Co., powinien pamiętać o nowej ustawie o przejrzystości podatkowej platformy, zgodnie z którą raport wysyłany jest do urzędu skarbowego po 30 sprzedaży. Sprzedaż bez prowizji dotyczy wyłącznie artykułów oferowanych wyłącznie na terenie Niemiec. Jest jeden dla przedmiotów sprzedawanych za granicą Opłata w wysokości 3 procent ceny sprzedaży Na. Od 2024 roku opłata będzie wynosić 5 proc.

eBay: Kalkulator opłat za prowizję sprzedawcy, natychmiastowy zakup itp.

Samo wystawianie ofert w serwisie eBay jest bezpłatne, jeśli nie publikujesz więcej niż 320 ofert miesięcznie. Oferty złożone poza limitem kosztują 0,50 euro za każdą.

Za korzystanie z funkcji specjalnych lub reklamowanie oferty pobierane są opłaty początkowe. Jeśli coś zostanie pomyślnie sprzedane, nie ma już prowizji.

Oblicz opłaty już teraz

Za pomocą kalkulatora opłat możesz oszacować całkowite opłaty za sprzedaż przedmiotu w różnych aspektach, aby uzyskać dokładne planowanie finansowe sprzedaży swoich starych skarbów za pośrednictwem sprzedawcy internetowego. Na stronie możesz w odpowiednich polach wpisać cenę sprzedaży, wymagane koszty wysyłki oraz inne informacje dotyczące wyprzedaży. Poniżej możesz zobaczyć, jak wysoka jest opłata i ile faktycznie otrzymujesz z serwisu eBay za sprzedaż.

Ty wybierasz poszczególne opcje z rozwijanych menu, a ja za pomocą klawiatury wprowadzam wartości takie jak ilość czy cena wywoławcza. Kalkulator jest również zawsze aktualizowany, aby uwzględniać zmiany w opłatach w serwisie eBay. Aktualny stan wyświetlany jest w oknie przeglądarki.

Kupujący w serwisie eBay nie pobierają żadnych opłat. Sprzedający nie mają obowiązku przekazywania Ci prowizji od sprzedaży.

Jakie opłaty pobiera eBay?

Jeśli coś się nie sprzeda, zazwyczaj nie ma żadnych opłat. Nie można jednak omijać platformy eBay. Zabronione jest zatem dokonywanie zakupów u innego użytkownika serwisu eBay poprzez wiadomość prywatną i po prostu kończenie oferty. Serwis eBay automatycznie skanuje wiadomości pod kątem określonych konstrukcji i wystąpień słów. Jeśli coś podejrzewasz, otrzymasz ostrzeżenie z serwisu eBay. Może to w przyszłości spowodować, że Twoje oferty będą gorzej umieszczane w wynikach wyszukiwania. Więcej na ten temat znajdziesz w „Zasady zakupów i sprzedaży poza serwisem eBay”.

W temacie:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech