Nowość w 2024 r.: Kierowcy i kupujący muszą być świadomi tych zmian

Nowość w 2024 r.: Kierowcy i kupujący muszą być świadomi tych zmian

Nowy rok, nowy samochód? Każdy, kto zdecyduje się na zakup nowego samochodu w 2024 roku, powinien zdawać sobie sprawę z pewnych zmian, które mogą mieć wpływ na jego zakup samochodu od tego roku. Ale sytuacja zmienia się nie tylko dla kupujących. Praktycznie wszyscy kierowcy mogą spodziewać się w 2024 roku nowych przepisów, podwyżek cen i wielu innych zmian.

Innowacje dla kierowców: nadejdą w 2024 roku

Na przełomie roku to właśnie się wyróżnia podniesienie cen CO₂ w oku. Tuż przed przełomem roku rząd federalny ogłosił, że cena CO₂ nie wzrośnie do 40 euro za tonę, jak pierwotnie planowano. Teraz należy się nawet 45 euro za tonę, które firmy muszą oddać państwu. Wpływa to nie tylko na koszty ogrzewania, ale powinno być również odczuwalne na pompie.

ADAC spodziewał się całkowitej kwoty przed przełomem roku Dodatkowe koszty wynoszące 4,3 centa za litr benzyny roku. 4,7 centa powinien zatem Podnieść cenę za litr oleju napędowego. Jednak eksplozja cen jeszcze nie nastąpiła.

Odpowiada to innej prognozie ADAC: koncerny naftowe prawdopodobnie spodziewają się podwyżek cen przed przełomem roku (źródło: Merkur). Obniżone wcześniej ceny rynkowe paliw kopalnych zapewniają również, że ceny na stacjach benzynowych na przełomie roku utrzymają się na dość stabilnym poziomie.

Obowiązkowe w przypadku nowych samochodów: Czarna skrzynka może sprawić, że samochody będą droższe

Ale może być droższy Kupno samochodu w 2024 roku stać się. Przynajmniej tak krytykowali producenci samochodów, obawiając się nowych unijnych przepisów. W związku z tym od 7 lipca wszystkie nowo rejestrowane samochody muszą je posiadać szeroka gama programów pomocy i bezpieczeństwa funkcja. To zawiera:

Automatyczny asystent hamowania awaryjnego Ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu w sytuacjach awaryjnych Inteligentny asystent prędkości (ISA) Ostrzeżenie o senności/forma monitorowania uwagi Asystent cofania Asystent skręcania Ostrzeżenie przed kolizją Światło hamowania awaryjnego Rozszerzony obszar ochrony przed uderzeniem głową Interfejs blokady alkoholowej (immobilizer wrażliwy na alkohol)

Wymagane jest również A System „rejestracji danych o zdarzeniach”, zwany także EDR. Kryje się za tym gatunek Czarna skrzynka do samochodu, co jest również standardem w samolotach. Rejestruje dane, które można ocenić w razie wypadku, takie jak prędkość, zachowanie podczas hamowania czy działanie systemów bezpieczeństwa.

Na przykład szef marki VW, Thomas Schäfer, jako powód zaprzestania produkcji popularnego modelu Up, podał to bogate wyposażenie dodatkowe. Małe auto musieliby być zmuszeni do korzystania z drogich systemów wspomagających po dużo wyższych cenach są oferowane i już się nie opłacają – to jego argument.

Zmiany w ubezpieczeniu samochodu: kto musi płacić dodatkowo?

Dostępne są ubezpieczenia samochodu 2024 nowe przydziały do ​​klas typów w programie. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, czy będzie to miało pozytywny, czy negatywny wpływ na składki ubezpieczeniowe. Niektórzy właściciele samochodów z pewnością wyjdą taniej, inni odczują wzrost składek. Z badania wynika, że ​​dla większości kierowców, bo około 70 proc., nic się nie zmieni.

Okazje na nowe samochody poniżej 15 000 euro – ADAC przyjrzał się ostatnim niedrogim modelom:

ADAC przetestował: Ostatnie samochody poniżej 15 000 euro

Eksperci ostrzegali już jednak przed wzrostem cen ubezpieczeń komunikacyjnych: towarzystwa ubezpieczeniowe w Niemczech od dłuższego czasu znajdują się w napiętej sytuacji finansowej. Wynika to między innymi z rosnących kosztów napraw i części zamiennych. Michael Pick, dyrektor generalny ubezpieczyciela E+S Rück, spodziewa się, że stanie się to w 2024 roku rosnące koszty ubezpieczenia.

Nowe opony zimowe: symbol M+S już nie wystarczy

Najpóźniej do końca roku dla wielu kierowców nastąpi kolejna kompleksowa zmiana: Od października 2024 r Stare opony zimowe lub opony całoroczne ze znanym logo M+S nie są już dozwolone. Zamiast tego opony muszą być opatrzone tak zwanym „logo Alpine”, które przedstawia górę i płatek śniegu.

Modele nie starsze niż 2017 z reguły są już odpowiednio oznaczone. Jednak każdemu, kto w nadchodzącym sezonie zimowym zostanie przyłapany na starych oponach zimowych, grozi kara w wysokości 75 euro i punkt w rejestrze przestępców drogowych we Flensburgu (źródło: T-Online).

Prawo jazdy: specjalne zasady dla seniorów i początkujących kierowców – czy rzeczywiście nadejdą?

Na szczeblu UE nadal toczy się debata: czy w przyszłości seniorzy powinni musieć udowadniać, że nadają się do prowadzenia samochodu? Czy początkującym kierowcom potrzebne są ograniczenia prędkości i obniżona maksymalna masa pojazdu? Nie ma jeszcze jasności w tej kwestii. Decyzja o zmianach w wytycznych dotyczących praw jazdy mogłaby zostać podjęta w 2024 roku. Nie wejdą one jednak w życie w tym roku.

Inaczej Bardziej rygorystyczna norma emisji spalin Euro 6e. Pierwszy etap dotyczy wszystkich nowych rejestracji od 1 września 2024 r. Samochody będą wówczas musiały przejść bardziej precyzyjne niż obecnie parametry kontroli. Euro 6e obejmuje trzy etapy, które stopniowo wymagają bardziej rygorystycznych procedur testowych przed wprowadzeniem Euro 7. Dokładny projekt Euro 7 jest wciąż przedmiotem negocjacji.

Nowa naklejka TÜV w 2024 roku

z kim zielona odznaka HU na tablicy rejestracyjnej jest w drodze, musi działać w 2024 r. Bo wtedy przegląd główny wygaśnie w tym roku. Po zdaniu egzaminu otrzymasz niebieską odznakę w 2024 roku. Jest ono ważne ponownie przez dwa lata, zatem na HU będzie można pojechać ponownie dopiero w 2026 roku. Natomiast nowe, lekkie samochody o masie poniżej 3,5 t mogą jeździć o rok dłużej. W tym przypadku niebieska tabliczka ma pośrodku liczbę „27”, ponieważ nowy HU ma pojawić się dopiero w tym roku.

Swoją drogą, każdy, kto nadal jeździ z różową naklejką, powinien podjąć pilne działania. Jest z 2021 r., a kończy się w 2023 r.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech