MacBook Air 2022: Dlatego notebook może stać się problemem dla Apple

MacBook Air 2022: Dlatego notebook może stać się problemem dla Apple

Przy odrobinie szczęścia Apple zaprezentuje również nowego MacBooka Air 2022 na jutrzejszym WWDC 2022, oprócz nowego oprogramowania. Ale długo oczekiwany notebook może stać się też problemem dla Apple. Czemu? Wyjaśnię teraz w bieżącym numerze weekendowej kolumny GIGA.

MacBook Air był i jest bardzo udany, ale design notebooka Apple nie zmienia się od lat. Prawdopodobnie wkrótce się to zmieni, ponieważ nowy laptop klasy podstawowej może obiecująco pojawić się jako gość podczas przemówienia na WWDC 2022.

MacBook Air 2022: czego można oczekiwać od Apple

Plotki z góry są obiecujące, krótkie podsumowanie MacBooka Air 2022:

Nowa forma, oparty na nowym MacBooku Pro (14 i 16 cali), chyba jeszcze bardziej płaski, bez klina. Dostępny we wszystkich rodzajach jaskrawych kolorów, niepodobnych do iMaca.
Nieco większy wyświetlacz (13,6 cala) z większą liczbą pikseli i wycięciem (wycięcie wyświetlacza), podobnie jak dwa modele Pro. Prawdopodobnie z nowym M2-Chip, chociaż M1 jest nadal aktualny, ponieważ jest wystarczająco mocny. Wreszcie z nowym Kamera internetowa, Full HD nie jest już snem. wrócić do Złącze MagSafe do ładowania 2x Thunderbolt/USB4.

Konkluzja: Mniejszy i tańszy brat MacBooka Pro. Jest to notebook, który chciałoby kupić wielu potencjalnych użytkowników Apple. Muszę przyznać, że jestem jednym z nich.

Wielki wzór do naśladowania, MacBook Pro z końca 2021 roku:

Od lat regularnie korzystam z MacBooka Pro, ale nie sądzę, aby tak pozostało, gdy pojawi się nowy MacBook Air 2022. Mój następny laptop będzie wtedy Air, a nie Pro. Powody są dla mnie oczywiste: nowy i świeży kształt, więcej niż wystarczająca wydajność, a wszystko to przy przyzwoitej oszczędności ceny – to moja nadzieja. Obecny Air to już dobry interes, jak ocenił mój szanowny kolega Kaan Gürayer w zeszłym roku. Tylko brakowało mi jednego lub drugiego szczegółu i wreszcie dziewiczego wyglądu.

Mały „problem”: klienci tacy jak ja chwytają Air i ignorują Pro

Wielu użytkowników prawdopodobnie poczuje się tak samo jak ja. W przyszłości prawdopodobnie również będą coraz częściej korzystać z nowego MacBooka Air 2022 i ignorować MacBooka Pro. Mały problem dla Apple, w końcu tajemnicą poliszynela jest to, że marża na drogie produkty Apple jest dla producenta wyższa.

Prawdopodobnie będzie wyglądał mniej więcej tak, nowy MacBook Air 2022:

Apple musi sprzedać znacznie więcej modeli Air, aby zrekompensować utraconą marżę spowodowaną kanibalizacją. Aby to zrobić, Apple powinno nie tylko sprzedawać nowego MacBooka Air stałym klientom takim jak ja, ale na razie musi też odnieść sukces w pozyskiwaniu nowych klientów na notebooka.

Moje przemyślenia na weekend: Kolumna ma na celu dać do myślenia i zastanowić się nad tygodniową „powodzią wiadomości” pod koniec tygodnia. Mały wybór poprzednich artykułów w kolumnie:

To może się udać, ostatnio Mac osiągnął już ogólnie znaczne zyski. W samym pierwszym kwartale roku sprzedano ponad 7 mln sztuk, więcej niż w dwóch poprzednich latach. Moim zdaniem notebook taki jak MacBook Air 2022 byłby w stanie ponownie podsycić ten trend. Zakładając, że Apple może dostarczyć, ale to kolejny problem. Jednak z pierwszym wymienionym chętnie pomogę i zamówię, o ile cena będzie odpowiednia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech