System wykrywania zrzutów ekranu w Androidzie 14 jest wdrażany przez coraz więcej aplikacji

System wykrywania zrzutów ekranu w Androidzie 14 jest wdrażany przez coraz więcej aplikacji

TL;DR Android 14 wprowadził nowy interfejs API do wykrywania zrzutów ekranu, który umożliwi twórcom aplikacji łatwe wykrycie, kiedy użytkownik zrobił zrzut ekranu, bez konieczności tworzenia hackerskich obejść. Aplikacje zaczęły korzystać z interfejsu API i teraz mogą wykryć wykonanie zrzutu ekranu przy użyciu standardowych metod zrzutu ekranu. Aplikacja nie zna jednak zawartości ekranu. Aplikacje takie jak Snapchat spopularyzowały ideę efemerycznych wiadomości, w których wiadomości znikają po przeczytaniu przez drugą stronę. Jednak pomysł upadłby, gdyby użytkownicy mogli zapisywać zrzuty ekranu rozmów i multimediów bez żadnych konsekwencji. W odpowiedzi Snapchat wdrożył metodę wykrywania zrzutów ekranu, która powiadamia użytkowników, gdy zostanie wykonany zrzut ekranu wysłanych przez nich wiadomości i multimediów. Firma Google formalnie wdrożyła system wykrywania zrzutów ekranu również w systemie Android w wersji 14 i w końcu wykryto aplikacje korzystające z tego API. Z raportu AndroidPolice wynika, że ​​niemiecka aplikacja zakupowa OTTO przyjęła interfejsy API do wykrywania zrzutów ekranu z Androida 14. Gdy użytkownik zrobi zrzut ekranu w tej aplikacji, aplikacja zostanie powiadomiona o akcji i zostanie wyświetlony komunikat toast informujący, że aplikacja wykryła zrzut ekranu. Programiści mogą następnie tworzyć działania po wykryciu zrzutu ekranu.Interfejs API wykrywania zrzutów ekranu w systemie Android 14Aplikacja OTTO wykorzystuje oficjalny interfejs API systemu Android 14 do wykrywania zrzutów ekranu. Google opisuje interfejs API w następujący sposób:

Aby zapewnić bardziej ustandaryzowane środowisko wykrywania zrzutów ekranu, w systemie Android 14 wprowadzono interfejs API wykrywania zrzutów ekranu chroniący prywatność. Ten interfejs API umożliwia aplikacjom rejestrowanie wywołań zwrotnych na podstawie aktywności. Te wywołania zwrotne są wywoływane, a użytkownik jest powiadamiany, gdy wykona zrzut ekranu, gdy widoczna jest ta aktywność.

Google zwraca także uwagę na kilka szczegółów na temat interfejsu API. Po pierwsze, aplikacja jest informowana o akcji wykonanej na zrzucie ekranu, ale nie o rzeczywistej zawartości ekranu. Google pozostawia aplikacji odpowiedzialność za określenie, co było na ekranie, gdy użytkownik zrobił zrzut ekranu. Programista może również zdecydować, co robić dalej. Na przykład aplikacje do przesyłania wiadomości chcą poinformować użytkownika po drugiej stronie o zrobieniu zrzutu ekranu.Wykrywanie zrzutów ekranu w systemie Android 14Co więcej, interfejs API może wykryć zrzut ekranu tylko wtedy, gdy jest on wykonywany przy użyciu kombinacji przycisków sprzętowych lub innych standardowych metod. Interfejs API nie może wykryć zrzutów ekranu wykonanych przez ADB i prawdopodobnie przez aplikacje do zrzutów ekranu root oraz zrzut ekranu ekranu przełącznika zadań Ostatnie. Jeśli twórca aplikacji chce bardziej rygorystycznie podchodzić do zrzutów ekranu, inne starsze interfejsy API pozwalają aplikacjom całkowicie blokować możliwość robienia zrzutów ekranu. Widzieliśmy, jak aplikacje bankowe i do strumieniowego przesyłania wideo wdrażają to, aby uniemożliwić użytkownikom robienie zrzutów ekranu. Oficjalny interfejs API systemu Android do wykrywania zrzutów ekranu będzie dobrodziejstwem dla twórców aplikacji, ponieważ nie będą już musieli tworzyć rozwiązań obejścia problemu, tak jak zrobił to Snapchat. Użytkownikom może nie spodobać się ta zmiana, dlatego radzę zachować zdrowy rozsądek podczas robienia zrzutów ekranu rozmów i innych wrażliwych treści. Jeśli druga strona miałaby powód do zmartwienia, gdybyś zrobił zrzut ekranu, rozważ w pierwszej kolejności nie zrobienie zrzutu ekranu.

Czy chcesz, aby więcej aplikacji korzystało z interfejsu API wykrywania zrzutów ekranu w systemie Android 14?

323 głosówTak, nie mam nic przeciwko, jeśli jakakolwiek aplikacja wie, że zrobiłem zrzut ekranu6%Tak, nie mam nic przeciwko temu w aplikacjach z poufną lub chronioną zawartością21%Nie, żadna aplikacja nie musi wiedzieć, czy zrobiłem zrzut ekranu73%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android