Korzystanie z Telegramu bez numeru i z nazwą użytkownika: czy to możliwe?

Korzystanie z Telegramu bez numeru i z nazwą użytkownika: czy to możliwe?

Wiele popularnych komunikatorów wymaga podania numeru telefonu podczas rejestracji, aby móc korzystać z usługi. W przypadku Telegramu podczas rejestracji musisz także podać swój numer telefonu komórkowego. Czy można to obejść i zalogować się do komunikatora za pomocą tylko jednej nazwy użytkownika?

Wersja: 9.7.6

Języki niemiecki

Platformy: Android

Chociaż prawie każdy ma numer telefonu komórkowego, są użytkownicy, którzy nie chcą podawać tych informacji za każdym razem, gdy rejestrują się w usłudze online. Wielu użytkowników korzysta również z komunikatorów do komunikacji z nieznajomymi w Internecie i dlatego nie chcą podawać swojego numeru telefonu komórkowego. „Telegram” prosi również o podanie numeru kontaktowego w celu weryfikacji. Rejestracja w Telegramie bez numeru nie jest możliwa. Obowiązują jedynie objazdy, dzięki czemu nie trzeba podawać własnego numeru telefonu.

Korzystanie z Telegramu bez numeru – czy to możliwe?

Ogólnie można powiedzieć, że nie można używać Telegramu bez numeru. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji na Androida lub iOS, musisz ją mieć ważny numer kontaktowy określić podczas konfiguracji. Jest to konieczne dla lepszej ochrony przed kontami spamowymi i botami. W Internecie można jednak znaleźć usługi takie jak „TextNow”, które umożliwiają utworzenie „sztucznego” tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Informacje na Telegramie nie muszą koniecznie odpowiadać informacjom na używanym urządzeniu. Następnie możesz wprowadzić fałszywy numer w aplikacji, aby otrzymać weryfikacyjną wiadomość SMS i tym samym zarejestrować Telegram bez własnego numeru (zobacz TextNow). W innym miejscu pokażemy Ci innych dostawców tymczasowych numerów telefonów.

Ma to tę zaletę, że nie musisz zapisywać własnego numeru w Messengerze, ale metoda ta nadal nie jest zalecana. „Władzę” nad kontem ma osoba posiadająca podany numer telefonu – teoretycznie także dostawca „fałszywego numeru”. Nie wiesz, jak długo będzie działać usługa, czy usługa zostanie w pewnym momencie wyłączona, czy z numeru będzie korzystało kilku użytkowników jednocześnie. Oznacza to, że Twój dostęp do utworzonego przez Ciebie numeru również zostanie utracony lub inne osoby również będą mogły zalogować się na Twoje konto Telegram. Nie można więc uniknąć weryfikacji w zwykły sposób, jak w przypadku WhatsApp. Na szczęście nie musisz podawać swoich prywatnych danych kontaktowych nieznajomym, aby z nimi rozmawiać.

Wideo: najlepsze alternatywy dla WhatsApp

Telegram bez numeru: Tak to działa – nawet bez karty SIM

Alternatywnie możesz otrzymać bezpłatną kartę SIM, której używasz tylko do rejestracji w Telegramie. W innym miejscu pokazujemy, gdzie można zdobyć bezpłatną kartę SIM, na przykład w o2 (zobacz bezpłatną kartę SIM w o2). Ta karta SIM ma numer, z którego możesz korzystać tylko Ty. Jest to bezpieczniejsze niż metoda opisana powyżej. Pamiętaj, że przedpłacone karty SIM zostaną po pewnym czasie dezaktywowane, jeśli nie zostaną doładowane.

„Fragment” to także portal twórców Telegramu, na którym można licytować numer telefonu komórkowego. Numery te są przeznaczone wyłącznie do użytku w programie Messenger. Inne działania, takie jak SMS-y i połączenia, nie działają w tym przypadku. Numery można kupić za naszą własną kryptowalutę „The Open Network” (TON). Oznacza to, że płatności pozostają anonimowe. Kryptowalutę można pozyskać poprzez dodatkową aplikację „Tonkeeper”. Po zakupie numeru możesz go wprowadzić w procesie rejestracji konta Telegram.

Używaj Telegramu bez numeru: Ustaw nazwę użytkownika, aby zachować anonimowość

Jeśli chcesz pisać do nieznajomych, ale nie chcesz udostępniać swoich prywatnych danych za pośrednictwem Telegramu, możesz także utworzyć nazwę użytkownika i w ten sposób ukryć swój numer Telegramu przed nowymi znajomymi. Oto jak ukryć numer:

Zarejestrowany początkowo normalnie korzystasz z Telegramu. Następnie otwórz go Ustawienia w aplikacji. Kontroluje punkt „Nazwa użytkownika” A. Wybierz jeden Przeznaczenie pod którym chcesz być widoczny na Telegramie. Zapisuje wprowadzone dane. Twój numer zostanie ukryty w ten sposób. Zamiast tego wyświetlana jest wybrana nazwa użytkownika. Nazwę użytkownika można wówczas znaleźć także w linku, który można wysłać znajomym. Dzięki temu linkowi inni będą mogli dodać Cię jako kontakt w Telegramie.

Duża ankieta na temat WhatsApp, Messenger, Threema i Co.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android