Sonos przypadkowo wysłał klientom dodatkowe głośniki i naliczył za to opłatę

Sonos przypadkowo wysłał klientom dodatkowe głośniki i naliczył za to opłatę

Niektórzy klienci, którzy niedawno zamówili głośniki w witrynie Sonos, otrzymali więcej niż zamówili, na co normalnie nie można by narzekać — ale Sonos pobierał dodatkową opłatę za urządzenia wysłane przez pomyłkę i chce je z powrotem. Chociaż Sonos zapewnia użytkownikom zwrot dodatkowych opłat, niektórzy nadal są rozczarowani, że nie otrzymali zniżki za niedogodności związane z rozwiązywaniem problemu, którego nie spowodowali. Dwóch oddzielnych użytkowników powiedziało The Verge, że złożyli zamówienie na jeden Sonos Move i otrzymali trzy. Inny użytkownik powiedział, że po zamówieniu jednego głośnika Move i otrzymaniu siedmiu głośników został obciążony kwotą ponad 2000 USD. Mówią, że Sonos dał im czas do 10 dni roboczych, zanim otrzymają zwrot pieniędzy. W wątku na Reddicie znajduje się również wiele innych raportów, które wskazują, że problem dotyczy nie tylko ruchu — inni użytkownicy zamówili Roam i Ray, a niektórzy twierdzą, że otrzymali (i zostali za nie opłaceni) od dwóch do pięciu dodatkowych głośników. W powiadomieniu e-mailowym do użytkowników Sonos informuje klientów, których dotyczy problem, że „zostały zawyżone” i „otrzymają również wiele przesyłek” ich zamówienia. Sonos przypisuje problem aktualizacji systemu, która spowodowała, że ​​„niektóre zamówienia były przetwarzane wielokrotnie”. Firma prosi, aby klienci, których dotyczy problem, odesłali dodatkowe głośniki z dostarczoną przedpłaconą etykietą, i mówi, że mogą skorzystać z przewoźnika Sonos do odbioru. Możesz przeczytać pełną wiadomość poniżej, podpisaną przez Ruth Sleeter, dyrektor ds. informacji w Sonos:

Niedawna aktualizacja naszych systemów spowodowała, że ​​niektóre zamówienia były przetwarzane wielokrotnie. Niestety, zostałeś dotknięty tym błędem i zostałeś przeładowany. Otrzymasz również kilka przesyłek swojego zamówienia. Chciałbym osobiście przeprosić za spowodowane przez to niedogodności. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy za wszelkie nadwyżki zamówień, a kredyt powinien pojawić się na Twoim koncie w ciągu 10 dni roboczych. Otrzymasz również opłacone z góry etykiety zwrotne dla wszelkich dodatkowych zamówień na ten adres e-mail w ciągu 2-3 dni roboczych. Aby było to jak najłatwiejsze dla Ciebie, z przyjemnością zaplanujemy odbiór u naszego przewoźnika. Odpowiedz na tego e-maila lub zadzwoń na nasz numer priorytetowej pomocy technicznej pod numer 1 800-680-3527 w godzinach 7:00-16:00 czasu pacyficznego, od poniedziałku do piątku. Jeszcze raz bardzo nam przykro. Dziękujemy za bycie cenionym klientem i wspieranie Sonos. Takie problemy są rzadkie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to naprawić. Nie wahaj się skontaktować z dodatkowymi pytaniami lub wątpliwościami.

Nie wiemy, ilu klientów dotyczył problem ani kiedy problem zaczął się po raz pierwszy. Jednak zdecydowanie nie jest to dobre dla Sonos i nie jest jasne, czy istnieją jakiekolwiek konsekwencje dla tych, którzy ich nie zwrócą. Sonos może nie być w stanie legalnie obciążać klientów, którzy ich nie odesłali. Post na stronie internetowej Federalnej Komisji Handlu (FTC) mówi „nigdy nie musisz płacić za rzeczy, które kupiłeś, ale których nie zamówiłeś” i że „nie musisz też zwracać niezamówionych towarów”. stronie internetowej. The Verge zwrócił się do Sonos z prośbą o komentarz, ale nie od razu otrzymał odpowiedź.
Aktualizacja 13 czerwca, 18:49 ET: Zaktualizowano, aby dodać bardziej szczegółowe informacje od klienta, którego dotyczy problem.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android