Po wojnie z przyciskami Apple ponownie się w nich zakochał

Po wojnie z przyciskami Apple ponownie się w nich zakochał

Robert Triggs / Android Authority Jednym z najgłośniejszych punktów premiery iPhone'a 15 w zeszłym roku było dodanie przycisku akcji w modelach Pro. Jednak ostatnie plotki sugerują, że nie będzie to jedyny nowy klucz w iPhone'ach. Nowy przycisk przechwytywania może pojawić się w ofercie iPhone'a 16, a jego zadaniem będzie pomóc w szybkim uruchomieniu aparatu i prawdopodobnie ustawieniu ostrości, robieniu zdjęć i nagrywaniu filmów oraz przybliżaniu i oddalaniu. Biorąc pod uwagę skupienie Apple na wideografii i ukochany status iPhone'a wśród twórców treści, logiczne jest, aby uczynić ten proces tak płynnym, jak to tylko możliwe. Jednak dla dzieciaka z lat 80. jest to właściwe przyznanie się Apple do wyższości przycisków. Tak, ekrany dotykowe są fantazyjne i nowoczesne, ale po prostu nie można pobić szybkości, łatwości i wrażenia dotykowego po naciśnięciu rzeczywistego przycisku. Ostatnie posunięcia Apple wskazują, że firma w pełni się z tym zgadza, nie tylko z punktu widzenia iPhone'a, ale praktycznie w każdym aspekcie cały jego skład.

Ekran dotykowy czy przyciski, co wolisz?

28 głosów Cały ekran dotykowy!7%Daj mi kilka fizycznych przycisków do naciśnięcia.75%Gdybym mógł wrócić do przycisków wszędzie, zrobiłbym to.18%

Jabłko = Konstancja, Jabłko ≠ Zmiana

przycisk akcji Apple iPhone 15 ProPrzez cały okres swojego istnienia iPhone firmy Apple był odą do ekranów dotykowych i rezygnacji z przycisków. Jasne, przycisk Home pozostał mile widziany przez rok lub dwa, podczas gdy Apple wymyślił, jak zaimplementować rozpoznawanie twarzy, ale to niewielka gwiazdka w porównaniu z wczesną krucjatą telefonu przeciwko fizycznym klawiaturom – zarówno QWERTY, jak i T9. Przez pierwsze 15 lat iPhone pozostał niezachwiany w swojej konfiguracji przycisków bocznych: głośności, zasilania i cichego przełącznika. Podczas gdy Samsung dodał przycisk Bixby, Nokia przycisk Asystenta Google, Sony przycisk migawki aparatu, a inne firmy bawiły się różnymi innymi opcjami, Apple po prostu pozostał przy swoim. Apple nie wprowadza zmian naiwnie, więc użytkownicy Apple nie są przyzwyczajeni do zmian. Każda fizyczna nowość iPhone'a jest zatem monumentalna. Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to etos projektowy Apple; Po prostu uważam, że jest to częściowo wynikająca z ogólnofirmowej powściągliwości, by zakręcić łódką i zepsuć zwycięską formułę, a częściowo z uporu, aby udowodnić, że do interakcji z telefonem naprawdę nie potrzeba nic więcej niż ekran dotykowy. Przycisk akcji w iPhonie 15 Pro został małe odejście od tego. Wyobrażam sobie, że przekształcenie przełącznika jednofunkcyjnego w konfigurowalny przycisk wielofunkcyjny nie było prostą decyzją dla firmy, która tak bardzo chciała trzymać się tego, co działa, ale mimo to była to niewielka zmiana. Użytkownicy nie musieli pamiętać nowego miejsca, w którym mogliby położyć palec; mogliby nawet zachować cichą funkcję, gdyby chcieli!

iPress, ty naciskasz, wszyscy naciskamy

Porównanie Apple iPhone 14 Pro Max z iPhonem 13 Pro MaxRobert Triggs / Android Authority Plotka o przycisku przechwytywania to jednak większe odejście. Porządny dodatkowy przycisk! Jeszcze jedna rzecz do naciśnięcia, skonfigurowania i użycia! Dla tych z nas, w świecie Androida, którzy są przyzwyczajeni do corocznych zmian, różnych marek, różnych konfiguracji przycisków i podejścia do zmiany biegów, wydaje się to niewiarygodnie drobne. Ale dla użytkowników Apple? Równie dobrze może to być monumentalna zmiana. Czy widziałeś wirusowe wideo przedstawiające aktorkę Anyę Taylor-Joy, która nie zrobiła sobie selfie na telefonie fana z Androidem? Ty i ja możemy śmiać się do woli z tej głupoty, ale rzeczywistość jest taka, że ​​wielu użytkowników Apple nie jest przyzwyczajonych do zmian. Albo przystosowanie się do tego. Zatem musi to być prawdziwy dowód atrakcyjności fizycznych przycisków, gdy Apple odważy się dodać kolejny fizyczny klucz do swojego największego producenta pieniędzy. I trzeba przyznać, że niezależnie od tego, jak prosty jest interfejs dotykowy, po prostu nie da się trafić w odpowiedni przycisk. Nie w dotykowym sprzężeniu zwrotnym, nie w szybkości dostępu czy trwałości jako skrótu, ani w prostocie interakcji. Fizyczny przycisk to ustępstwo Apple, że nawet skrót do aparatu na ekranie blokady nie jest tak szybki. Naciśnij przycisk i coś się stanie. Nieważne kiedy, jak i gdzie. Przycisk jest stały i niezawodny. Zawsze tam jest. Niezależnie od tego, jakiej aplikacji używasz, czy ekran jest włączony, czy wyłączony i czy telefon znajduje się przed tobą, czy nadal wyjmujesz go z kieszeni. Przycisk zrobi swoje. A jeśli Apple chce w większym stopniu zaangażować się w fotografię i wideo, jak sugeruje plotka o przycisku przechwytywania, musi przyspieszyć dostęp do nagrań z kamery z dowolnej aplikacji i dowolnego ekranu. Fizyczny przycisk to ustępstwo Apple, że nawet skrót do aparatu na ekranie blokady nie jest tak szybki.

Przyciski są fajne i Apple powinien był odrobić tę lekcję wiele lat temu

Pasek dotykowy MacBooka Pro 16 caliKaszel, pasek dotykowy, kaszel. Przez cztery lata firma Apple bez przerwy próbowała wprowadzić do swojej linii MacBooków mały, konfigurowalny wyświetlacz dotykowy, ale użytkownicy nienawidzili tego wszystkiego. Po domaganiu się powrotu fizycznych klawiszy funkcyjnych wszyscy byli szczęśliwi, że Apple ustąpił i porzucił pasek Touch Bar.Apple Watch Ultra leży na boku i wyświetla menu ustawień przycisku akcji.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityKolejna historia przycisków w Apple Watch Ultra i jego jasnopomarańczowym przycisku akcji. Po latach prób dostosowania inteligentnych zegarków do obsługi dotykowej Apple po raz kolejny pośrednio przyznał, że odpowiedni aktywny zegarek wymaga kilku fizycznych przycisków. Coś, co Garmin zdał sobie sprawę eony temu. Apple przyznał, że Garming zawsze miał rację: aktywny zegarek potrzebuje odpowiednich przycisków. Osoby biegające, jeżdżące na rowerze, wioślarskie, piesze lub wykonujące inną intensywną aktywność nie mogą zatrzymać się w połowie ruchu, aby przewinąć, przesunąć palcem i kliknąć przycisk. To rujnuje ich dynamikę, zakłóca synchronizację, a nawet może być potencjalnie niebezpieczne. Po raz kolejny fizyczny przycisk jest lepszy, ponieważ po prostu robi to, czego chcesz i nie musisz nawet na niego patrzeć.

Czy teraz, gdy Apple się zmieniło, wszyscy inni pójdą jego śladem?

Bixby – najlepsze aplikacje z asystentem osobistymChoć nie lubię nazywać Apple trendsetterem w branży, nie można zaprzeczyć, że Apple ma wpływ na każdą inną markę. Apple usuwa port 3,5 mm? Każdy to robi. Apple przestaje wysyłać ładowarki do swoich telefonów? Wszyscy z tego kpią, a potem szybko kopiują ten ruch. Ostatnia dekada jest pełna przykładów wdrożenia przez Apple czegoś (co często było już wypróbowane przez inną markę, pamiętajcie) i producentów Androida natychmiast przyjęcia tego trendu. Naprawdę mam nadzieję, że ten konkretny trend Apple się przyjmie. Chcę mieć łatwiejszy dostęp do menedżera haseł, listy rzeczy do zrobienia, przechwytywania wideo, WhatsApp, wyszukiwarki Google i tak dalej. Chcę mieć dostęp bez konieczności odblokowywania telefonu, patrzenia na wyświetlacz, aby upewnić się, że wyświetlam właściwy ekran (strona główna, blokada, cokolwiek) i klikania określonego celu. Nie, chcę, żeby to działało szybciej, płynniej, wygodniej i niezawodnie — nie trzeba patrzeć na telefon. I to są dla ciebie fizyczne przyciski. Tylko nie przesadź z pięcioma przyciskami z każdej strony i będzie dobrze. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android