Czy warto kupić Apple Watch Series 9, czy poczekać na Watch X?

Czy warto kupić Apple Watch Series 9, czy poczekać na Watch X?

Firma Apple niedawno zaprezentowała Apple Watch Series 9 wraz z iPhonem 15, oferując kilka ulepszeń. To dość iteracyjne wydanie, ale tego można się było spodziewać. Chociaż Series 9 jest sam w sobie dobrym zegarkiem, młyn plotek skupia się już na tym, co będzie dalej. Oczekuje się, że Apple Watch X na rok 2024 będzie wielkim wydarzeniem. Chociaż Apple Watch pojawił się dopiero w 2015 r., został ogłoszony w 2014 r. Oznacza to, że Apple Watch X prawdopodobnie zbiegnie się z 10. rocznicą Apple, nawet jeśli technicznie rzecz biorąc, seria nie będą dostępne dopiero rok później. Czy warto kupić Apple Watch Series 9, czy poczekać na Watch X? Dobre pytanie. Chociaż jest zdecydowanie za wcześnie na właściwe porównanie Apple Watch Series 9 z Apple Watch X, poniżej omawiamy, czy warto czekać i jakie są największe różnice.

Apple Watch Series 9 vs Apple Watch X: jakich największych różnic możemy się spodziewać?

Wydarzenie Apple 2023 Apple Watch Series 9 (8)W Apple Watch Series 9 wprowadzono nowy SoC S9 wyposażony w czterordzeniowy silnik neuronowy zdolny do przetwarzania poleceń Siri na urządzeniu. Oznacza to, że będziesz mógł używać poleceń Siri do sterowania zegarkiem bez połączenia do transmisji danych. Oczywiście polecenia wymagające informacji zewnętrznych nadal będą wymagały aktywnego połączenia. Dostępna jest także nowa komenda gestów, która pozwala sterować aplikacjami poprzez dwukrotne dotknięcie palca wskazującego kciukiem, dwukrotnie dłonią zegarka. Wreszcie, innym ważnym dodatkiem jest nowy, ultraszerokopasmowy układ U2, który może wysłać polecenie ping do iPhone’a 15 z poziomu zegarka i pomóc Ci nawigować w promieniu 20 stóp od Twojej lokalizacji. To wszystko. Pozostałe zmiany to głównie aktualizacje oprogramowania w systemie watchOS 10, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone do starszych modeli Apple Watch i będą dalej wprowadzane w przyszłym roku w Apple Watch X. O ile Apple Watch Series 9 to drobne odświeżenie, o tyle Apple Watch X prezentuje się znacznie ambitniej. Plotki sugerują, że Apple oszczędza swoje większe innowacje w zakresie smartwatchów na przyszły rok. Wciąż jest wiele rzeczy, których nie wiemy o Apple Watch X i tak pozostanie przez jakiś czas. Co zaskakujące, znamy kilka soczystych szczegółów, mimo że zegarek ma rok przerwy. Podobno Apple wprowadzi nowe sposoby mocowania pasków do zegarków, zastępując dotychczasowy mechanizm suwaka i blokady. Nowy system prawdopodobnie nadal będzie wykorzystywał magnesy, ale w sposób mający mniejszy wpływ na obudowę. To z kolei zaoszczędziłoby miejsce i doprowadziłoby do cieńszej konstrukcji zegarka. Apple może również wprowadzić wyświetlacz microLED albo w kolejnym modelu Apple Watch Ultra, albo w standardowym Apple Watch X. Przejście na microLED miałoby kilka zalet, w tym lepszą energooszczędność, lepsza jakość wyświetlania i większa trwałość. Dzieje się tak, ponieważ każdy piksel jest zindywidualizowany w konfiguracji mikroLED, więc jeśli zgaśnie, nie ma to wpływu na cały ekran. Wreszcie Apple może pracować nad wprowadzeniem do zegarka monitorowania ciśnienia krwi, czego jeszcze nie widzieliśmy w przypadku Zegarek Apple. Poza tym nie słyszeliśmy jeszcze żadnych innych przecieków, ale wyobrażamy sobie, że czekają też inne niespodzianki.

Czy warto poczekać na Apple Watch X?

Wydarzenie Apple 2023 Seria Apple Watch 9 (3)Rzadko kiedy zalecamy czekanie na nowy produkt rok lub dłużej, zwłaszcza gdy nowy model właśnie został wprowadzony na rynek. Jest to jeden z nielicznych wyjątków, zwłaszcza jeśli jesteś absolutnie pewien, że chcesz Apple Watch. W końcu Apple Watch Series 9 nie wnosi zbyt wiele nowego. Nawet jeśli nie jesteś podekscytowany żadną z funkcji, które do tej pory wyciekły, ważne jest, aby pamiętać, że pozostał jeszcze rok. Fakt, że tak wiele wyciekło, wskazuje już na możliwość wprowadzenia jeszcze bardziej ekscytujących nowych funkcji i dodatków, które pozwolą uczcić rocznicę w wielkim stylu. A co, jeśli nie jesteś fanem Apple Watch? Szczerze mówiąc, jeśli masz iPhone’a, nadal jest to z pewnością najlepszy dostępny zegarek. Jeśli jednak naprawdę nie możesz znieść podejścia Apple do smartwatchów, na rynku dostępnych jest kilka innych zegarków obsługujących system iOS. Pamiętaj jednak, że żaden z tych zegarków nie oferuje tego samego poziomu wydajności i funkcji, co Apple Watch na iOS. W końcu Apple zbudował zegarek specjalnie dla swojej platformy.

Czy jest w ogóle powód, aby sięgnąć po Apple Watch Series 9?

Apple Watch seria 9Apple Watch seria 9Apple Watch Series 9 Nowy, wydajny procesor • Ulepszony wyświetlacz o jasności 2000 nitów • Nowe sterowanie gestami i funkcje Siri Najwygodniejszy smartwatch Apple Nowy chip S9 sprawia, że ​​Apple Watch Series 9 jest najwydajniejszym i najbardziej przyjaznym dla baterii zegarkiem Apple w dotychczasowej historii. Ciesz się większym bezpieczeństwem, ulepszoną funkcjonalnością w sytuacjach słabej łączności i ulepszonym monitorowaniem stanu. Przedstawiamy nowy gest podwójnego dotknięcia. Utknąłeś na Apple Watch Series 6 lub starszym? Te zegarki zaczynają się starzeć i trzeba przyznać, że Apple Watch Series 9 może być godnym ulepszeniem. Pamiętaj tylko, że kupując teraz, przegapisz bardziej znaczące aktualizacje, które trafią do Apple Watch w przyszłym roku. Dla tych, którzy nie mają nic przeciwko stracie odrobiny pieniędzy na tej transakcji, możesz kupić serię 9 od czasu do czasu, a następnie rozładuj go w przyszłym roku na platformie takiej jak Swappa lub eBay. Przykładowo, obecnie Apple Watch Series 8 jest sprzedawany na Swappa za około 275 dolarów. To o około 125 dolarów mniej niż nowy. Jeśli naprawdę potrzebujesz zegarka teraz, może to być akceptowalna strata. Oznacza to również, że będziesz musiał pokonać wiele trudności, aby go sprzedać lub skorzystać z umowy wymiany z przewoźnikiem.

Czy warto kupić Apple Series 9 już teraz, czy poczekać na Watch X?

24 głosyTak, tak.33%Tak, jeśli nie masz nic przeciwko sprzedaży w przyszłym roku.29%Nie, nie.38%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android