Co to jest Character.ai?  Jak go używać do czatów AI z gwiazdami i odgrywania ról

Co to jest Character.ai? Jak go używać do czatów AI z gwiazdami i odgrywania ról

Calvin Wankhede / Android Authority Nowoczesne chatboty, takie jak ChatGPT, zrewolucjonizowały pisanie fantasy i cały gatunek fan fiction. Ale chociaż możesz powoli wprowadzać ideę odgrywania ról do ChatGPT, osiągnięcie tego może wymagać trochę wysiłku. Co by było, gdybyś mógł wybierać z biblioteki postaci, celebrytów lub osobistości i od razu zacząć z nimi rozmawiać? To właśnie tutaj błyszczy Character.ai, platforma chatbotów specjalizująca się w rozmowach opartych na postaciach. Od premiery pod koniec 2022 r. popularność Character.ai stale rośnie wśród pisarzy fantasy i poszukiwaczy przygód opartych na tekście. Wzrost ten przyciągnął także uwagę Google, gdyż według doniesień gigant wyszukiwania rozważa inwestycję wartą „setki milionów dolarów”. Zastanawiasz się, o co tyle szumu? W tym przewodniku po Character.ai omówiliśmy Cię i wyjaśniliśmy, jak z niego korzystać.

Co to jest Character.ai? Jak to działa?

strona główna postaci AICalvin Wankhede / Android AuthorityCharacter.ai to bezpłatna platforma chatbotów AI z tysiącami wstępnie przeszkolonych osób AI, z którymi możesz rozmawiać. Każda postać reaguje w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. Możesz na przykład porozmawiać z postacią Elona Muska, postaciami historycznymi, takimi jak Szekspir, lub lektorem kilku języków obcych. Character.ai umożliwia odgrywanie ról z postaciami historycznymi, postaciami z gier wideo i innymi znanymi osobami. Warto zauważyć, że prawdziwe gwiazdy nie pomogły w szkoleniu osobowości Character.ai, a odpowiedzi są generowane całkowicie maszynowo. Wiele postaci jest nawet zdefiniowanych przez użytkownika, co omówimy w dalszej części. Ale najważniejsze jest to, że możesz nauczyć niestandardową postać, jak odpowiadać za pomocą próbnych rozmów. Weźmy na przykład postać Elona Muska. Ktoś prawdopodobnie zebrał publiczne cytaty, tweety i wywiady, aby wykorzystać je jako punkt wyjścia. Jeśli chodzi o postacie fikcyjne, ktoś musiał wymyślić fabułę i podać przykładowe odpowiedzi.Character.AI nie ujawniło, z jakich technologii korzysta pod maską, ale przyznało się do opracowania własnego modelu językowego opartego na głębokim uczeniu się. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​ma ograniczone zrozumienie świata w porównaniu z bardziej ekspansywnymi modelami językowymi, takimi jak GPT-4. Jest jednak znośny do odgrywania ról i swobodnej rozmowy i to może być wszystko, czego potrzebujesz.

Czy Character.ai pozwala na zawartość NSFW?

Character.ai odmówi publikowania wyjątkowo nieszkodliwych treści lub treści NSFW, ponieważ firma prawdopodobnie chce uniknąć jakichkolwiek kontrowersji. Ograniczenia te dotyczą szczególnie treści graficznych i pornograficznych. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​filtry NSFW Character.ai są znacznie mniej rygorystyczne niż ChatGPT. Wiele postaci nie zawaha się zagłębić w interpersonalne i emocjonalne dyskusje, czego nie da się już osiągnąć za pomocą ChatGPT i Bing Chat. Jeśli chodzi o przeklinanie, Character.ai twierdzi, że ma na celu umożliwienie tej funkcjonalności w przyszłości. W międzyczasie postacie mogą zignorować wulgaryzmy lub odmówić udzielenia odpowiedzi przepełnionej przekleństwami.

Jak korzystać z Character.ai

postać AI rozmowa VoldemortCalvin Wankhede / Android Authority W przeciwieństwie do ChatGPT, Character.ai został zaprojektowany do generowania treści czysto fikcyjnych. Chociaż w przypadku większości chatbotów uważa się to za coś złego, halucynacje są w rzeczywistości dużym atutem platformy do odgrywania ról. Gotowy do rozpoczęcia rozmowy? Oto przewodnik krok po kroku dotyczący korzystania z Character.ai. Przejdź do pliku Character.ai i po przeczytaniu zaakceptuj wyskakujący monit. W tym momencie możesz natychmiast rozpocząć rozmowę, ale zalecam najpierw utworzenie konta. Spowoduje to usunięcie limitu odpowiedzi i zarejestrowanie Cię na bezpłatnym poziomie Character.AI. Po zalogowaniu uzupełnij dane swojego profilu i wróć do strony głównej. Możesz teraz rozmawiać z dowolną postacią na niemal każdy temat. Na przykład możesz zacząć rozmowę z postacią o imieniu Debate Champion od początku „Pepsi jest lepszy niż cola”, gdzie sztuczna inteligencja będzie bronić jednej z dwóch stron. Jeśli zamiast tego interesuje Cię odgrywanie ról, wybierz postać z kategorii książek lub anime. Sztuczna inteligencja zawsze odpowie znakowo, więc jeśli chcesz przekazać instrukcje, uwzględnij swoją prośbę w nawiasach. Na przykład tekst „(proszę zachować krótkie odpowiedzi)” zostanie przeznaczony na szkolenie chatbota. Kiedy już zaczniesz rozmawiać z postacią, możesz ocenić jej odpowiedzi w skali od jednej do pięciu gwiazdek. Będzie to miało wpływ na jakość przyszłych reakcji. Warto zauważyć, że chociaż postacie mogą udawać, że są prawdziwe, jest to po prostu sztuczna inteligencja oddana swojemu zadaniu. Nie powinieneś zakładać, że wszystko, co mówi ci postać, jest prawdziwe, przynajmniej nie bez sprawdzenia faktów za pośrednictwem zewnętrznych źródeł, takich jak Google. Co więcej, podchodź ostrożnie do takich postaci jak psycholog i trener życia. W niektórych sytuacjach mogą oferować nieprzydatne lub niebezpieczne porady. Platforma nie ma na celu zastępowania specjalistów w tych dziedzinach.

Jak stworzyć niestandardową postać na Character.ai

znak ai utwórz niestandardową postaćCalvin Wankhede / Android Authority Aby stworzyć niestandardową postać w Character.ai, możesz wybrać szybkie lub zaawansowane narzędzia do tworzenia. Oto krótki przegląd obu podejść: Przejdź do Character.ai i zaloguj się na swoje konto. Poszukaj ikony Utwórz na lewym pasku bocznym i kliknij ją. Następnie wybierz „Utwórz postać”. Zostanie wyświetlony formularz, w którym możesz zdefiniować cechy swojej postaci AI. Możesz określić nazwę, powitanie, którym się przedstawia, włączyć odpowiedzi obrazkowe generowane przez sztuczną inteligencję i dostosować widoczność między publiczną i prywatną. W tym momencie możesz zapisać swoją niestandardową postać, ale spowoduje to pozostawienie postaci, która nie jest zbyt spersonalizowana. Jeśli chcesz nieco bardziej doprecyzować, kliknij przycisk Edycja zaawansowana. Edytor zaawansowany doda kilka nowych pól, ale najważniejsze z nich to krótki i długi opis postaci. Możesz także wybierać spośród kilku różnych kategorii, takich jak Sztuka, Polityka i Porady. Na koniec możesz wpisać cały przykładowy czat o długości do 32 000 znaków. Kliknij ikonę informacji, aby zobaczyć opis działania tego pola. Gdy będziesz zadowolony ze swojej postaci, naciśnij przycisk Zapisz i kliknij ją, aby natychmiast rozpocząć rozmowę. Możesz także udostępniać swoje postacie innym, ale nie będziesz mógł widzieć czatów innych osób.

Czym są pokoje postaci w Character.ai?

Pokój rozmów postaci AICalvin Wankhede / Android Authority Pokoje postaci w Character.ai umożliwiają interakcję z wieloma postaciami jednocześnie. W rzeczywistości możesz nawet sprawić, że postacie będą ze sobą współdziałać bez żadnego wkładu z Twojej strony. Aby skorzystać z pokoi postaci, wykonaj następujące kroki: Zaloguj się do swojego konta Character.ai. Na lewym pasku bocznym poszukaj ikony Utwórz. Na koniec kliknij „Utwórz pokój”. Wpisz nazwę swojego pokoju i wybierz dowolną liczbę postaci, które chcesz wziąć udział w czacie. Zalecałbym dodanie maksymalnie dwóch lub trzech, a reakcje zwykle wymykają się spod kontroli. Kliknij „Utwórz to!” przycisk i rozpocznij rozmowę. Gdy bohaterowie się przedstawią, zadaj im pytania lub zachęć ich do rozmowy. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​postacie w większych pokojach mają tendencję do bycia zdezorientowanymi i odbiegania od swojej osobowości. Niemniej jednak prawie nigdzie indziej nie znajdziesz tego rodzaju wyjątkowego dyskursu AI-AI, dlatego warto spróbować chociaż raz.


Często zadawane pytania

Czy Character.ai jest bezpieczny? Tak, Character.ai jest bezpieczny, o ile traktujesz wszystkie odpowiedzi jako czysto fikcyjne. Czy Character.ai jest darmowy? Tak, z Character.ai można korzystać bezpłatnie i nieograniczoną liczbę czatów, ale możesz subskrybować opcjonalny poziom Plus. Czy Character.ai zapisuje czaty? Tak, Character.ai zapisuje Twoje czaty na potrzeby szkolenia, aby ulepszyć chatbota i abyś mógł wznowić czat w przyszłości. Czy Character.ai może zobaczyć Twoje czaty? Zgodnie z polityką prywatności Character.ai, programiści platformy mogą pobierać rozmowy w celu uczenia modeli uczenia maszynowego. Nie jest jasne, czy czaty są anonimowe, tak jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych platform chatbotów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android