Co nowego w AI w tym tygodniu?  Głównie chodzi o dramat OpenAI

Co nowego w AI w tym tygodniu? Głównie chodzi o dramat OpenAI

Zapraszamy na drugą edycję Co nowego w AI, nasza cotygodniowa aktualizacja, w której przedstawiamy najnowsze wiadomości, narzędzia i wskazówki dotyczące sztucznej inteligencji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w nowej przyszłości opartej na sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja w wiadomościach: największe osiągnięcia i aktualności dotyczące sztucznej inteligencji

Wiadomości z tego tygodnia były w dużej mierze zdominowane przez ogromny dramat i konsekwencje Open AI związane ze zwolnieniem Sama Altmana, chociaż pośród chaosu wydarzyło się kilka innych drobnych wydarzeń. Przejdźmy do rzeczy i przyjrzyjmy się najważniejszym nagłówkom gazet z ostatniego tygodnia: w weekend rozegrało się wiele dramatów, gdy Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, został zwolniony przez zarząd OpenAI z powodu nieporozumień dotyczących bezpieczeństwa i innych kwestii, w których ich zdaniem zachowywał się mniej niż bezpośrednio z zarządem. Następnie wielu czołowych menedżerów OpenAI złożyło rezygnację, co wywołało potencjał buntu pracowników. Następnie interweniował Microsoft, obiecując wsparcie dla OpenAI i wyrażając chęć zatrudnienia Altmana i innych osób, które opuściły firmę. Wśród licznych przewidywań dotyczących konsekwencji tych zmian w zarządzaniu nastąpił kolejny zwrot, gdy pojawiły się sugestie, że OpenAI może ponownie zatrudnić Altmana. Wkrótce potem firma oficjalnie przywróciła Altmana do pracy i powróciła znaczna liczba pracowników. Długoterminowy wpływ na OpenAI pozostaje niepewny i baczna uwaga będzie poświęcona przyszłym posunięciom firmy. Część umowy Open AI o przywróceniu Altmana dotyczy utworzenia nowego zarządu. Do tej pory potwierdzonymi członkami są Bret Taylor jako przewodniczący, Larry Summers i Adam D’Angelo. Zespół z Koreańskiego Zaawansowanego Instytutu Nauki i Technologii ogłosił nowy model sztucznej inteligencji do przewidywania sytuacji społeczno-ekonomicznej w miejscach trudnych do odwiedzenia lub ubogich w informacje, takich jak Korea Północna. Model wykorzystuje zdjęcia satelitarne i inne informacje do zasadniczo przewidywania takich czynników, jak wynik indeksu gospodarczego kraju. Algorytm sztucznej inteligencji można również potencjalnie wykorzystać do gromadzenia informacji na temat problemów globalnych, takich jak klęski żywiołowe, zmiany klimatyczne i emisje dwutlenku węgla. W obliczu chaosu związanego z OpenAI firmie A121 Labs udało się zapewnić przedłużenie o 30 milionów dolarów ogłoszonej wcześniej rundy finansowania serii C. Wycena startupu utrzymuje się na poziomie 1,4 miliarda dolarów. Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy A121 Labs ma realną szansę stać się solidną alternatywą dla ChatGPT, ale sytuacja z beczką prochu w OpenAI dowodzi, że na początku AI wszystko może się zdarzyć i że nie ma gwarancji, że dzisiejsi duzi gracze pozostaną ważni przez długi czas za kilka lat. Meta ogłosiła plany dotyczące dwóch nowych generatywnych narzędzi AI do edycji zdjęć i tworzenia zasobów wideo, odpowiednio o nazwach Emu Edit i Emu Video. Pierwsze narzędzie będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję do poprawiania i edytowania zdjęć, podczas gdy drugie pozwala używać podpowiedzi do tworzenia krótkich klipów generowanych przez sztuczną inteligencję. Te nowe narzędzia ostatecznie pojawią się zarówno na Facebooku, jak i Instagramie.

Co nowego w AI? W tym tygodniu skupimy się na narzędziach i aplikacjach AI

Istnieje wiele świetnych narzędzi i aplikacji AI, które są stale uruchamiane dla wszystkich typów użytkowników, od użytkowników ogólnych po osoby specjalizujące się w wyspecjalizowanych dziedzinach, takich jak sprzedaż czy SEO. W tej sekcji przedstawiamy potencjalnie interesujące nowe aplikacje i narzędzia na różnych platformach, takich jak Internet, komputery PC i urządzenia mobilne. Większość z nich będzie dostępna dla zwykłych użytkowników, jednak należy pamiętać, że niektóre z tych narzędzi i aplikacji, które wyróżniamy, będą miały ograniczone nisze i ograniczenia w ich użyciu. Poniżej przedstawiamy tylko pięć nowych aplikacji lub narzędzi AI, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę:
poza scenariuszemOff/Script z pewnością nie jest dla wszystkich, ale ta niszowa aplikacja AI może zmienić zasady gry. Aplikacja dostępna wyłącznie na Apple umożliwia tworzenie, a nawet kupowanie mody zaprojektowanej przez sztuczną inteligencję. Twórcy mogą nie tylko wykorzystywać własne dzieła sztuki do tworzenia produktów, ale także korzystać z narzędzi generatywnych aplikacji, aby wykonać to zadanie. Po stworzeniu produktu można na niego głosować i jeśli zdobędzie wystarczającą liczbę głosów użytkowników, startup stojący za Off/Script zajmie się finansowaniem, produkcją i wysyłką najpopularniejszych projektów.

Pakiet narzędzi Google Holiday Shopping AI

Aplikacja na iPhone'a z generatywną wyszukiwarką GoogleCalvin Wankhede / Android Authority Google ogłosił niedawno kilka nowych narzędzi zakupowych AI z okazji świąt. Po pierwsze, Google udostępnia w wyszukiwarce porady dotyczące prezentów. Gdy użytkownicy wpisują w wyszukiwarce Google frazy takie jak „najlepsze prezenty dla graczy”, sztuczna inteligencja udostępnia dostosowane podkategorie do przeglądania i udziela ogólnych porad. Ponadto Google udostępnia nowe opcje wirtualnego przymierzania ubrań i korzystania ze zdjęć generowanych przez sztuczną inteligencję, aby lepiej zorientować się, jakiego dokładnie produktu szukają.
Ścieżka marzeńGoogle Dreamtrack to nowe eksperymentalne narzędzie AI dla YouTube. Obecnie jest ona dostępna dla wybranych twórców treści i umożliwia utworzenie własnej 30-sekundowej ścieżki dźwiękowej do filmów Short z głosem artysty. Niektórzy ze znanych piosenkarzy użyczających głosu to John Legend, T-Pain i Demi Lovato. Chociaż narzędzie to nie jest jeszcze powszechnie dostępne, istnieje wiele przykładów ilustrujących jego działanie, stworzonych przez różnych popularnych YouTuberów.

Luminar Neo (dodano nowe narzędzia AI)

świetlna ajLuminar Neo to dobrze znany program do edycji zdjęć. Choć może nie jest to nowy program, nowa aktualizacja wprowadza trzy nowe narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji: GenErase, GenExpand i GenSwap. Pierwsze narzędzie jest podobne do Magic Eraser na Pixelu i umożliwia usuwanie z obrazów niepożądanych elementów rozpraszających uwagę. GenExpand może rozszerzyć granice zdjęcia, tworząc unikalne proporcje. Na koniec dostępna jest funkcja GenSwap, która pozwala fotografowi płynnie zastępować lub zamieniać obiekty na zdjęciu.
Ogłoszenie grok xaiGrok to nowy chatbot AI stworzony przez xAI, startup, którego właścicielem i założycielem jest Elon Musk. Sztuczna inteligencja działa podobnie do innych narzędzi, takich jak ChatGPT i Bard, ale ma w sobie sarkastyczną i dowcipną osobowość. Technicznie rzecz biorąc, Grok jest niedostępny od kilku tygodni, ale przegapił pierwszą edycję tej listy i pomyślałem, że mimo wszystko warto go odwiedzić.

Jak to zrobić i wskazówki: Spotlight

Chcesz dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji, jak lepiej wykorzystać narzędzia AI lub jak chronić swoją prywatność przed sztuczną inteligencją? Co tydzień udostępniamy inny przewodnik lub wskazówkę, o której naszym zdaniem warto wiedzieć, a także kilka linków do innych naszych świetnych poradników i objaśnień dotyczących sztucznej inteligencji, które pomogą Ci przenieść swoje doświadczenia związane ze sztuczną inteligencją Następny poziom.

Jak wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji w Dokumentach i Arkuszach Google

Chociaż nie ma oficjalnego sposobu używania Barda bezpośrednio w Dokumentach i Arkuszach Google, istnieje kilka sposobów wykorzystania sztucznej inteligencji Google w ważnych dokumentach i arkuszach na Dysku Google. Rozłóżmy to szybko:Jak możesz wykorzystać sztuczną inteligencję, aby ulepszyć działanie Arkuszy Google:

Możesz bezpośrednio użyć Barda i poprosić go o utworzenie tabeli, którą będziesz mógł zaimportować bezpośrednio do Arkuszy Google. Możesz zapytać Barda, jak wykonać określone czynności w Arkuszach, może nawet podać dokładne kody lub polecenia, które możesz po prostu skopiować/wkleić do Arkuszy. Dostępna jest także wersja Duet AI, jeśli jesteś użytkownikiem Google Workspace. Działa to bezpośrednio z Arkuszami, ale nie jest tak niezawodne jak Bard. Istnieje również wiele dodatków do Chrome i innych narzędzi, które nieoficjalnie mogą wprowadzić nowe funkcje sztucznej inteligencji do Arkuszy i Dokumentów, chociaż zazwyczaj będą używać ChatGPT zamiast samego Barda. Aby poznać jeszcze więcej metod i dokładnych kroków, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat korzystania z Barda w Arkuszach Google. Jak możesz wykorzystać sztuczną inteligencję do poprawy komfortu korzystania z Dokumentów Google:

Możesz używać Barda do pisania dokumentów, które można łatwo wyeksportować do Dokumentów Google. Możesz przyznać Bardowi dostęp do Dokumentów, dzięki czemu będzie mógł na przykład szybko wyszukiwać rzeczy w dokumentach za pomocą sztucznej inteligencji. Dostęp do Duet AI dla użytkowników Workspace i mnóstwo dodatków do Chrome, podobnie jak w Arkuszach. Mamy przewodnik dotyczący korzystania z Barda w Dokumentach Google, który wyjaśnia dokładne kroki, a także kilka innych powiązanych porad i wskazówek. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android