6 funkcji Apple ściągnięty z Androida z iOS 16

6 funkcji Apple ściągnięty z Androida z iOS 16

Apple miał wiele ogłoszeń do ogłoszenia na dorocznym wydarzeniu WWDC w tym tygodniu, a iOS 16 jest jednym z bardziej widocznych ujawnień. Najnowsza wersja systemu operacyjnego iPhone’a oferuje szereg fajnych funkcji, takich jak segmentacja obrazu dla tapet ekranu blokady, możliwość wycinania obiektów na zdjęciach za pomocą uczenia maszynowego oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym na ekranie blokady. Dodatki iOS 16, które mogą być znane użytkownikom Androida. Przyjrzymy się niektórym funkcjom, które firma Apple przeniosła z producentów OEM na Androida i Androida na własną platformę mobilną.

1. Napisy na żywo

piksel 6 napisy na żywoRyan Haines / Android Authority Być może najważniejszą funkcją iOS 16 zaczerpniętą z Androida są napisy na żywo, a Apple ogłasza transkrypcje rozmów, audio i wideo w czasie rzeczywistym. Jest to identyczne z funkcją napisów na żywo Google (po raz pierwszy w 2019 r.), która wykorzystuje uczenie maszynowe na urządzeniu do transkrypcji dowolnego dźwięku odtwarzanego na urządzeniu.
Wyjaśniono: Oto, jak działają napisy na żywo na Androidzie Apple ogłosił również, że iOS 16 obsługuje napisy na żywo dla połączeń Facetime. Co jest warte, rozwiązanie Google obsługuje już rozmowy telefoniczne, rozmowy wideo i ogólnie wiadomości audio. Tak czy inaczej, cieszymy się, że obie platformy oferują teraz tę przydatną funkcję ułatwień dostępu.

2. Zablokuj widżety ekranu

samsung galaxy s22 widżety ekranu blokadyRyan Haines / Android Authority Jedną z dużych funkcji iOS 16, które Apple reklamowało, było dodanie widżetów ekranu blokady, które umożliwiają wyświetlanie informacji, takich jak pogoda, wydarzenia, strefy czasowe i alarmy z zablokowanego ekranu. Możesz nawet mieć wiele ekranów blokady powiązanych z różnymi profilami Focus. Brzmi całkiem fajnie, ale jest to kolejna funkcja, która technicznie pojawiła się jako pierwsza na Androida. W rzeczywistości widżety ekranu blokady zadebiutowały na Androidzie w 2012 roku wraz z pojawieniem się Androida 4.2. To rzeczywiście pozwoliło ci dodać zegar, kalendarz i inne elementy do ekranu blokady. Niestety, Android 5.0 prawie całkowicie usunął tę funkcję. Jednak urządzenia takie jak One UI firmy Samsung nadal oferują z góry określony wybór widżetów, jak pokazano powyżej.

3. Udostępniona biblioteka zdjęć

Zdjęcia Google od dawna oferują funkcję udostępniania zdjęć, umożliwiając udostępnianie albumów bliskim i dodawanie własnych zdjęć do kolekcji. Usługa Google umożliwia również dodawanie zdjęć do albumu według twarzy, dzięki czemu możesz automatycznie dodawać wszystkie zdjęcia swojej babci do albumu, jeśli chcesz. Sugeruje nawet kontakty do udostępnienia na podstawie tego, kto jest na zdjęciu.
Przewodnik: Jak udostępniać zdjęcia w Google PhotosTo kolejna koncepcja, którą Apple przejął od Google z iOS 16, choć z kilkoma własnymi poprawkami. Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud umożliwia teraz udostępnianie biblioteki zdjęć i filmów nawet pięciu innym osobom. Ale podąża również za Zdjęciami Google, umożliwiając tym użytkownikom dodawanie własnych treści do biblioteki. Możesz także wybrać, co dodać do biblioteki na podstawie daty rozpoczęcia lub osób przedstawionych w snapach — całkiem fajnie.

4. Przetłumacz aparat

Telefon w dłoni pokazujący Tłumacza Google z aparatem Hadlee Simons / Android AuthorityApple wdrożyło uczenie maszynowe na różne sposoby, a iOS 16 pokazuje również inne zgrabne zastosowanie tej technologii. Urządzenia Apple mogą teraz uzyskać dostęp do funkcji tłumaczenia aparatu w aplikacji Tłumacz, dzięki czemu możesz skierować aparat na tekst, aby uzyskać tłumaczenie. Urządzenia z Androidem od lat mają tę funkcję za pośrednictwem aplikacji Tłumacz Google, co pozwala skierować aparat telefonu na tekst aby uzyskać tłumaczenie nałożone na wizjer na żywo. Ujęcie Apple jest nieco bardziej ograniczone, ponieważ zasadniczo wykonuje zdjęcie, a następnie nakłada tłumaczenie na tekst na przechwyconym obrazie.

5. Okna aplikacji o zmiennym rozmiarze

Ekran główny Samsung Galaxy Tab S8 Plus DeXEric Zeman / Android Authority To nie jest w rzeczywistości funkcja iOS 16, ale raczej funkcja iPad OS 16. Mimo to nowo odkryta zdolność iPada do uruchamiania okien aplikacji o zmiennej wielkości jest kopią tego, co wiele tabletów Samsung oferuje od kilku lat.
Więcej czytania: Wszystko, co musisz wiedzieć o Samsung DexSamsung, od dawna oferuje zmienne, nakładające się okna aplikacji na swoich tabletach, szczególnie podczas korzystania z trybu Dex na samym tablecie lub na zewnętrznym wyświetlaczu. Mówiąc tak, ta funkcja była ukryta w ustawieniach Dex Labs przez jakiś czas po jej wydaniu, podczas gdy niektórych aplikacji nie można zmienić.

6. Cofnij/zaplanuj wysyłanie e-maili

cofnij wysłanie gmailaHadlee Simons / Android AuthorityApple ogłosił również możliwość cofnięcia wysyłania wiadomości e-mail w swojej aplikacji Mail, a także możliwość zaplanowania wysyłania wiadomości e-mail. Pierwsza opcja jest szczególnie przydatna, jeśli zdasz sobie sprawę, że popełniłeś literówkę lub wysłałeś pocztę do niewłaściwej osoby. Obie funkcje pojawiły się jakiś czas temu w Gmailu. W rzeczywistości cofanie wysyłania zostało po raz pierwszy ogłoszone jako funkcja eksperymentalna w 2009 roku. Tak czy inaczej, te funkcje są dostępne w Gmailu na Androida, komputery PC i iOS.
W przyszłym: 9 rzeczy, które Apple ogłosił na WWDC, których chcemy na Androidzie


To nie jedyne funkcje iOS 16, które widzieliśmy wcześniej na urządzeniach z systemem Google. Funkcje, takie jak dotykowa informacja zwrotna dla wstępnie zainstalowanej klawiatury i wielostopniowa nawigacja, były już od jakiegoś czasu dostępne w systemie Android i powiązanych aplikacjach Google. Czy są jakieś inne funkcje iOS 16, które pojawiły się najpierw na platformach Android lub Google? Daj nam znać w komentarzach. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android