5 powodów, dla których coraz więcej osób gra na urządzeniach mobilnych

5 powodów, dla których coraz więcej osób gra na urządzeniach mobilnych

Redakcja 16 lutego 2023 r

Źródło obrazu: Unsplash

Konsola? komputer? Żartujesz? Czy mówisz to poważnie? Absolutną atrakcją dla wielu graczy jest teraz smartfon. Technicznie rzecz biorąc, małe urządzenia już dawno osiągnęły status wcześniejszych komputerów, a różnorodność gier jest również przekonująca. Niezależnie od tego, czy chodzi o gry wieloosobowe, czy nawet kasyna mobilne, takie jak Bahigo, każdy znajdzie coś dla siebie. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których coraz więcej osób woli grać na swoich smartfonach.

1. Technologia może nadążyć: Smartfony jako małe komputery

Historia gier mobilnych jest imponująca. Na początku były to małe gry pikselowe, takie jak „Snake”, które przykuwały ludzi do ich telefonów komórkowych na wiele godzin. Tego, co jest możliwe dzisiaj, nie można już porównywać z tym, co było w przeszłości. Koniec z klimatem retro, ale najlepsza jakość grafiki, która może nadążyć za konsolami i komputerami. Do tego dochodzi fakt, że rozbudowa sieci postępuje stabilnie. Dzięki 5G możliwe są dziś najlepsze prędkości, które zapewniają ogromną zabawę podczas hazardu.

Dzisiejsi producenci smartfonów wiedzą, czego oczekują ich klienci. Zdajesz sobie sprawę, że telefony komórkowe nie są już używane tylko do wykonywania połączeń telefonicznych i komunikowania się, ale także do uprawiania hazardu. W związku z tym pojemności pamięci masowej są coraz lepsze, a procesory i wydajność są stale zwiększane. Gra jest teraz tak płynna i przyjemna, że ​​nawet wymagające gry, takie jak „Call of Duty”, nie stanowią już przeszkody.

Producenci telefonów komórkowych coraz częściej produkują urządzenia do gier, aby spełnić życzenia graczy. Mają one tę zaletę, że oprócz wydajności zwracają również szczególną uwagę na żywotność baterii. Jeśli dużo grasz, musisz używać smartfona z optymalną konfiguracją baterii.

2. Smartfon jest zawsze dostępny – bardzo różni się od komputerów i tym podobnych.

Co trzeci gracz twierdzi, że nie wyobraża sobie już życia bez grania. Gra się w nią częściej, dłużej i bardziej mobilnie. Po pracy nie trzeba już uruchamiać komputera i zapraszać znajomych, bo gamingowe urządzenie jest zawsze przy Tobie. To sprawiło, że dziś coraz więcej ludzi uprawia hazard, z dala od tego, co kiedyś nazywano „kujonami”.

Elastyczność smartfona zmieniła ogólnie życie. Wszędzie tam, gdzie dostępna jest mobilna transmisja danych lub sieć WLAN, możesz grać już dziś. Pomaga to przełamać nudę. Każdy, kto czeka na autobus, czeka w biurze na koniec dnia lub nie ma nic do roboty podczas przerwy na lunch, gra na telefonach komórkowych.

Wygoda stała się kluczowym czynnikiem dla wielu graczy. Wiązanie się ze stałym miejscem przez PC to problem, z którym wielu graczy nie chce się już dziś borykać. Zamiast tego istnieje chęć dostępu do gier w dowolnym miejscu. Połączenie gier w chmurze i telefonu komórkowego jako platformy zmierza w kierunku złotej przyszłości.

3. Wzrasta wybór gier: twórcy gier to rozumieją

Jeszcze dziesięć lat temu wybór gier w sklepach z aplikacjami nie mógł się równać z dzisiejszymi standardami. W tamtych czasach to konsole do gier i komputery zdominowały rozgrywkę. Dziś natomiast wiadomo, że gry mobilne to przyszłość i wydawcy również to dostrzegają. Wraz z ciągłym dalszym rozwojem technologii zwiększają się możliwości w produkcji gier.

Dobrym przykładem jest gra typu battle royale PUBG. Była to już atrakcja na PC, ale dzięki adaptacji na telefon komórkowy twórcy zrobili ogromny krok naprzód. Spojrzenie na wyniki sprzedaży pokazuje, że telefon komórkowy może w przyszłości przynajmniej całkowicie zastąpić przenośne konsole. Jeśli lekka wersja popularnej konsoli Nintendo Switch nie potrafi technicznie bardziej niż smartfon, to klienci nie mają już powodu do strajku.

Tysiące ofert są dziś dostępne w sklepach z aplikacjami, wybór, który oferuje właściwy wybór dla każdego gustu. Jak dotąd palmtopy miały przewagę tylko pod względem wielkości wyświetlacza. Ale i tutaj podejmowane są już środki zaradcze. Z jednej strony rośnie popularność składanych smartfonów, z drugiej zaś alternatywą dla gier mobilnych są wydajne tablety.

4. Hazard na smartfonie staje się coraz tańszy

Kiedy wychodzi nowa gra na konsolę, ceny oscylują między 50 a 70 euro. Nawet zapaleni gracze nie mogą i nie chcą płacić takich cen. Z drugiej strony liczne aplikacje są dostępne bezpłatnie lub tanio, co jest atrakcją dla graczy świadomych ceny. Aplikacje do gier zwykle nie są finansowane ze sprzedaży pełnej wersji po wysokich kosztach.

Zamiast tego udostępniane są bezpłatne modele podstawowe dla wariantów gier mobilnych, które można rozszerzyć o zakupy w grze. Z kolei darmowe gry na smartfony są finansowane z wyświetlanych reklam. Gracze mobilni mogą sami zdecydować, jakiego komfortu chcą podczas hazardu.

W porównaniu z kosztami zakupu high-endowego peceta do gier i cenami najlepszych tytułów gier, smartfon wypada wyraźnie. W dłuższej perspektywie można się spodziewać tylko ułamka całkowitych kosztów, czy to na gry, czy na zakup urządzenia końcowego.

5. Zoptymalizowane sterowanie: Nowoczesne gry na smartfony są szybsze do nauczenia

Konsola do gier jest kontrolowana przez kontroler, na komputerze PC potrzebujesz myszy i klawiatury do uprawiania hazardu. Z kolei smartfon udostępnia gry bez dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Klasyczne gry są kontrolowane przez przesuwanie palcem po wyświetlaczu. Innowacyjne rozwiązania można nawet kontrolować za pomocą ruchów przechylających, co dodatkowo zwiększa współczynnik zabawy i wrażenia.

Nauka skomplikowanych kombinacji klawiszy i ciągłe używanie kontrolera nie są już konieczne w grach mobilnych. Są jednak gracze, którzy po prostu nie chcą obejść się bez swojego kontrolera. Tutaj również lekarstwo zostało już stworzone. Kontrolery do gier można podłączyć do telefonu komórkowego i używać przez Bluetooth.

Na przykład kontroler konsoli Playstation 4 można podłączyć za pomocą połączenia Bluetooth, a następnie bardzo wygodnie używać jako pomoc w sterowaniu. I odwrotnie, możliwe jest również użycie smartfona do sterowania grą na konsoli. Proste aplikacje do pobrania zamieniają telefon w zastępczy kontroler.

Wniosek: nie widać odwrócenia trendu – smartfon zastępuje konsolę i Co.

W rzeczywistości początki gier mobilnych były dość wyboiste, teraz smartfony wyraźnie rosną. Nic nie wskazuje na odwrócenie trendu. Badania i prognozy zakładają, że odsetek graczy mobilnych znacznie wzrośnie do 2025 roku. Wraz z postępującym rozwojem nowoczesnych technologii gamingowych smartfon ma duże szanse zastąpić typowe konsole do gier.

Jedynym mankamentem jest obecnie mały ekran. Jednak powierzchnię ekranu można już przesłać do komputera lub telewizora za pomocą aplikacji. Umożliwia to granie mobilne i granie stacjonarne z tego samego urządzenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android