prawo

Google odpowiedziało na unijny nakaz. Będą zmiany w wyszukiwarce

"Google odniosło się do nakazu Unii Europejskiej wzywającego firmę do zaprzestania preferencyjnego traktowania jej porównywarek cenowych w wynikach wyszukiwania. Konieczna będzie zmiana sposobu prezentacji informacji - poinformował "The Wall Street Journal".

Po trwającej siedem lat procedurze, Komisja Europejska nałożyła na giganta z Kalifornii w czerwcu karę w wysokości 2,42 mld euro. Grzywna jest wynikiem uznania działań promującego własne usługi Google za dyskryminujące względem konkurencyjnych serwisów..."

Google opatentowuje publiczne standardy kodowania polskiego naukowca

Google złożył wniosek patentowy o kodowanie ANS, które pozwala na kompresję danych m.in. w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych. Obecnie jest ono już używane w produktach m.in. Apple, Facebooka i Google - na przykład zapisują nim informację urządzenia Apple iPhone i Mac.

Niemcy pilnują państwa prawa w Polsce

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert poinformował, że tematem rozmowy telefonicznej kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Andrzejem Dudą były oprócz szczytu G20 w Hamburgu i wizyty Donalda Trumpa w Warszawie zagadnienia dotyczące państwa prawa.

Seibert zaznaczył, że Berlin "z wielką uwagą" obserwuje "całą reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz trwające protesty społeczeństwa obywatelskiego".

Dania już nie chroni uczuć religijnych

Dania usunęła przepisy, mające 334 lata, chroniące uczucia religijne (blasphemy law), zakazujące obrażania religii jak i palenia ksiąg świętych.

"Religia nie będzie nam dyktować, co jest dozwolone a czego nie można mówić publicznie" - przekonywał Bruno Jerup, poseł wnoszący o zmiany prawa.

Dania była ostatnim z krajów skandynawskich, posiadających takie przepisy.

W Polsce uczuć religijnych broni Kodeks karny, art. 196 "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do ..."

Pages

Subscribe to RSS - prawo