prawo

Unia lobbuje obniżenie prędkości, ministerstwo ją wspiera

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu wydała zalecenia dla naszego kraju. Chodzi o niższe dopuszczalne prędkości na autostradach oraz jazdę nocą. Przepisy te forsuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Limit prędkości na obszarze zabudowanym w innych krajach wynosi 50 km na godz. W Polsce też, ale w nocy jest on wyższy: 60 km na godz.

Ograniczenie prędkości na autostradach w Polsce wynosi 140 km na godz. Zdaniem KE powinno spaść do 120 km na godz. ERBT chce przyznać pieszym pierwszeństwo już na etapie podchodzenia do pasów.

Wolność słowa w Polsce zagrożona przez działania tak zwanych "antyfaszystów"

Ostatnio wszystko kojarzy się z faszyzmem albo rasizmem. Zawodowi "antyfaszyści" zasypują prokuratury wydumanymi doniesieniami, które ich zdaniem wypełniają znamiona sprzyjającemu walce z wolnością słowa haniebnemu artykułowi 257 Kodeksu Karnego.
free speech

Amazon uzyskał patent na ZAPROJEKTOWANIE dronów

Amazon uzyskał w amerykańskim urzędzie patentowym patent na opracowanie dronów, które mogłyby w przyszłości służyć do doładowywania samochodów elektrycznych w trakcie jazdy.

Przyznany w październiku 2017 roku patent na "systemy, urządzenia i metody dostarczania energii z zastosowaniem nieprzytwierdzonych pojazdów autonomicznych" został opracowany przez siedmiu wynalazców i zgłoszony przez Amazon w połowie 2014 roku.

Google odpowiedziało na unijny nakaz. Będą zmiany w wyszukiwarce

"Google odniosło się do nakazu Unii Europejskiej wzywającego firmę do zaprzestania preferencyjnego traktowania jej porównywarek cenowych w wynikach wyszukiwania. Konieczna będzie zmiana sposobu prezentacji informacji - poinformował "The Wall Street Journal".

Po trwającej siedem lat procedurze, Komisja Europejska nałożyła na giganta z Kalifornii w czerwcu karę w wysokości 2,42 mld euro. Grzywna jest wynikiem uznania działań promującego własne usługi Google za dyskryminujące względem konkurencyjnych serwisów..."

Google opatentowuje publiczne standardy kodowania polskiego naukowca

Google złożył wniosek patentowy o kodowanie ANS, które pozwala na kompresję danych m.in. w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych. Obecnie jest ono już używane w produktach m.in. Apple, Facebooka i Google - na przykład zapisują nim informację urządzenia Apple iPhone i Mac.

Pages

Subscribe to RSS - prawo