Czy kryptowaluta jest problemem dla polityki pieniężnej?

Czy kryptowaluta jest problemem dla polityki pieniężnej?

Wraz z przyspieszeniem tempa życia każdego dnia musimy dokonywać coraz większej ilości transakcji pieniężnych, z których znaczna część odbywa się na odległość. Internet jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Za pomocą elektronicznych systemów płatności możesz łatwo i wygodnie przelewać pieniądze, płacić za usługi komunalne i dokonywać zakupów. Ale szybkość i dostępność tej metody nie niweluje starych wad jakiejkolwiek transakcji pieniężnej. Mianowicie brak anonimowości, często nieodpowiednio wysoka prowizja czy niemożność samodzielnego śledzenia płatności.

W 2009 roku programista Satoshi Nakamoto (lub jego zespół, bo nikt nie wie, czy Satoshi Nakamoto faktycznie istnieje) zaproponował nowy system pieniądza elektronicznego – Bitcoin. Jakościową różnicą między nowym systemem bilingowym jest całkowita anonimowość uczestników. I absolutna przejrzystość operacji, ponieważ informacje o przelewie – i odbiorze pieniędzy są otwarte w systemie Bitcoin.

Kryptowaluta

Źródło obrazu: shutterstock.com

Bitcoinami można płacić za dowolny rodzaj produktu lub usługi. Możesz je wymienić na walutę dowolnego kraju lub przechowywać w specjalnych portfelach. A poza tym na własne oczy można sprawdzić, czy po dokonaniu płatności portfel odbiorcy został uzupełniony, co wyklucza wszelkie oszustwa. To bezpieczeństwo jest powodem, dla którego coraz więcej osób zdobywa doświadczenie z Bitiq, handlując kryptowalutami i czerpiąc z nich zyski bez wychodzenia z domu i konieczności dobrego zorientowania się w tej dziedzinie.

Bitcoin to elektroniczna wirtualna kryptowaluta, którą można wydobywać i używać tylko w sieci WWW. Bitcoin jest niezależny od systemu politycznego. Konta otwartego w Bitcoinach nikt nie może zablokować. Ponadto nikt nie będzie mógł zabronić działań z tą kryptowalutą. Wszystko to wyraźnie odróżnia Bitcoina od innych systemów płatności.

Czym właściwie jest Bitcoin? Z technicznego punktu widzenia Bitcoin jest rodzajem algorytmu cyfrowego . Do stworzenia Bitcoina potrzebna jest duża moc obliczeniowa. Transakcje Bitcoin są rozumiane jako transfer bitów z jednego komputera na drugi. Z ekonomicznego punktu widzenia Bitcoin jest walutą skończoną. Transakcje z nim zawsze pozostają niezauważone i znikają bez śladu. Ta waluta nie ma własnego banku centralnego.

Niektóre z zalet Bitcoina obejmują:

  • Prowizje za przelewy Bitcoin są albo bardzo niskie, albo nieobecne w porównaniu do innych walut.
  • Przelewy Bitcoin są nieograniczone. Lokalizacja osób, które wykonują operacje z kryptowalutą również nie ma znaczenia. Wszystko czego potrzebujesz to internet.
  • Portfel Bitcoin jest bardzo łatwy do utworzenia, nie musisz nawet wprowadzać danych osobowych.
  • Niezawodność systemu przewyższa każdy inny system, w dużej mierze ze względu na fakt, że Bitcoin nie może zostać sfałszowany.
  • Od transakcji z Bitcoinami nie są pobierane żadne podatki, ponieważ kryptowaluta nie jest oficjalna.

Ale trzeba też przyznać, że Bitcoin ma też pewne wady. Właściwie w każdej z wymienionych zalet można znaleźć pewne wady, a mianowicie:

  • Na przykład anonimowość transakcji daje pełną swobodę w przeprowadzaniu nielegalnych transakcji i właśnie dlatego pojawia się problem z legitymizacją systemu. Ze względu na brak legalności system nie jest powszechnie stosowany.
  • Drugą poważną wadą jest nieprzewidywalność systemu. Ponadto Bitcoin podlega silnym wahaniom cenowym, ponieważ cena kryptowaluty zależy bezpośrednio od jej ceny. Ponadto w systemie nie ma gwarancji na wypadek działania siły wyższej.

Bitcoiny możesz zdobyć na kilka sposobów: jako zapłatę za dostarczone towary lub usługi, kupując je na giełdzie lub wymieniając je na giełdzie. Inną opcją jest mining, czyli samodzielne kopanie bitcoinów. Bitcoiny są wydawane w celu opłacenia hostingu kasyna online. Niektóre firmy akceptują bitcoiny jako formę płatności. Popularność tej waluty rośnie, a wraz z jej wzrostem pojawia się coraz więcej nowych możliwości.

Post Czy kryptowaluta jest problemem dla polityki pieniężnej? po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech