Aby uratować taksówki: niemieckie miasto wkracza na nowe szlaki

Aby uratować taksówki: niemieckie miasto wkracza na nowe szlaki

Uber i spółka utrudniają życie taksówkarzom. Teraz branża taksówkarska reaguje i wprowadza ważną innowację w niemieckim mieście.

Umożliwia to innowacja prawna: pasażerowie w Monachium mogą to zrobić od 1 września 2023 r przed jazdą taksówką Stała cena negocjować. Dawno minęły czasy, kiedy koszty taksówki można było obliczyć jedynie z przybliżonym wyprzedzeniem. Jednak tylko jeśli taksówkę zamówiono wcześniej telefonicznie, przez aplikację, e-mailem lub SMS-em. Jeśli zamówisz taksówkę w klasyczny sposób, nadal będziesz musiał zadowolić się taksometrem. Innowacja ma zapewnić uczciwą konkurencję. W przeciwieństwie do tanich dostawców podobnie jak Uber, który oferuje wynajem samochodów, taksówki muszą przestrzegać stawek ustalanych przez gminy.

Podobnie jak w przypadku Ubera w mieście, istnieją również tańsze warianty Deutsche Bahn and Co., takie jak Flixbus:

Branża taksówkarska kontra tani dostawcy

Stwarza to brak równowagi: chociaż branża taksówkarska jest regulowana, Uber and Co. może oferować niskie ceny. Ale tylko dlatego, że panują tu warunki wyzysku: kierowcy pracujący dla firm świadczących usługi przewozowe, takie jak Uber i Bolt, często robią to nielegalnie i/lub bez prawa jazdy. Herwig Kollar, prezes Federalnego Stowarzyszenia Taksówek i Wynajmu Samochodów, powiedział FAZ: „Jest to możliwe dzięki przymykaniu oczu przez odpowiedzialne organy regulacyjne, które po prostu boją się ataków prawnych ze strony amerykańskich operatorów platform”. od teraz dumpingu płacowego i uchylania się od płacenia podatków, wzywa do wprowadzenia minimalnych cen za ruch wynajmowanych samochodów.

Jak działa stała cena za taksówkę?

Pierwszym krokiem w stronę regulacji jest fakt, że taksówki w Monachium mogą teraz działać ze stałymi cenami. Władze dzielnicy wyjaśniają, że istnieje korytarz dotyczący cen przejazdów taksówkami da. To jest tworzone z uwzględnieniem ceny podstawowej i ceny kilometrowej obowiązującej taryfy taksówkowej. Ustalona z klientami stała cena może wynosić 20 procent powyżej lub 5 procent poniżej tego korytarza. Ponadto ceny są monitorowane przez władze.

Nie tylko kwestia ceny

Ale nie tylko ceny, to też Oferta usług w przypadku Ubera, FreeNow i Bolta do korzystania z ich usług zachęca się szczególnie młodych ludzi: za pomocą aplikacji można zamówić samochód, zobaczyć zdjęcie kierowcy i samochodu oraz sprawdzić w transmisji na żywo i kiedy odległość od samochodu przyjechało. Takie nowoczesne zachowania związane z rezerwacją Jest potrzebny także dla taksówek – powiedziała rzeczniczka miasta Berlina, gdzie rozważają naśladowanie Monachium. Wstępne rozważania w tym kierunku pojawiają się także w Lipsku i Hamburgu.

Burmistrz Monachium Dieter Reiter (SPD) ma nadzieję wkrótce przekonać się, czy nowa koncepcja odniesie sukces: spodziewa się, że nowa oferta będzie skrupulatnie wykorzystywana podczas nadchodzących targów mobilności IAA i Oktoberfest. Więc najpierw mogę Wyniki zostać uzyskane.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech