Wyjaśnienie Gemini Advanced: dostępność, obsługa języków i nie tylko

Wyjaśnienie Gemini Advanced: dostępność, obsługa języków i nie tylko

Google wprowadza duże zmiany w swoim projekcie generatywnej sztucznej inteligencji – Google Bard będzie teraz znany jako Google Gemini. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła rebranding, która nie wpływa na podstawową funkcjonalność konsumenckiego produktu Google AI. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych znaczących zmian, w tym dodanie mocniejszego poziomu Gemini Advanced.

Co to jest Gemini Advanced?

Zrzut ekranu Gemini AdvancedHadlee Simons / Android Authority Aby zrozumieć produkt Google Gemini Advanced, musimy najpierw zrozumieć sam Gemini. Jak wspomniano powyżej, Google Gemini to rebranding Google Bard i zyskuje od niego wiele podstawowych funkcji. Zasadniczo Google uważało, że jego produkt skierowany do konsumentów powinien odpowiadać nazwie LLM (model wielkojęzykowy), stąd zmiana nazwy. Dzięki procesorowi Gemini Pro LLM może przetwarzać podpowiedzi głosowe, tekstowe i graficzne oraz tworzyć obrazy na żądanie. Podobnie jak ChatGPT i Microsoft Copilot, Gemini zyskuje nową aplikację na Androida, która umożliwia użytkownikom mobilnym bezpośredni, dedykowany portal do usługi. Użytkownicy iOS mogą uzyskać dostęp do Gemini za pośrednictwem aplikacji Google iOS. Google Gemini ma także nowy portal internetowy. Po zainstalowaniu nowej aplikacji na smartfonie z systemem Android Gemini skutecznie zastępuje Asystenta Google na Twoim urządzeniu. W rezultacie nowa aplikacja obsłuży wiele bieżących zadań Asystenta, w tym kontrolowanie inteligentnych elementów domu, wykonywanie połączeń, ustawianie alarmów i nie tylko. Oznacza to również, że Gemini można przywołać za pomocą przycisków ekranowych, przycisków sprzętowych, skrótów przesuwania lub głosowo za pomocą słowa kluczowego „Hej Google”. Gemini Advanced to klasa premium Gemini, która ma więcej asów w rękawie. Chociaż podstawowa oferta Gemini jest bezpłatna, Gemini Advanced nie jest. Jak sama nazwa wskazuje, Advanced dodaje większą złożoność i możliwości do doświadczenia Gemini. Opiera się na Gemini Ultra 1.0 LLM — najpotężniejszym modelu dużego języka firmy — zapewniającym głębsze zrozumienie podpowiedzi i niuansów logicznego rozumowania. Oznacza to, że może wykonywać dłuższe instrukcje i wykonywać bardziej skomplikowane zadania, których się od niego wymaga. Zasadniczo Gemini Advanced to Gemini premium z większą liczbą asów w rękawie. Pomyśl o tym jak o konkurentze ChatGPT Plus lub Copilot Pro. Google zauważa, że ​​Advanced zyska więcej funkcji w miarę dalszych prac nad ofertą.

Ile kosztuje Gemini Advanced?

Bliźnięta na AndroidzieJak wspomniano powyżej, Gemini Advanced nie jest darmowy. Jest to najpotężniejsza oferta Google i wymaga miesięcznej opłaty. Gemini Advanced stanowi część nowej warstwy Google One AI Premium, która kosztuje w USA 19,99 dolarów miesięcznie – 10 dolarów więcej niż obecny plan 2 TB przestrzeni dyskowej. Plan obejmuje dostęp do Gemini Advanced, 2 TB przestrzeni dyskowej One i Gemini for Workspace (dawniej Duet AI) w produktach biurowych Google, takich jak Dokumenty i Gmail, w późniejszym terminie. Jeśli chcesz wypróbować Gemini Advanced, dostępny jest dwumiesięczny okres próbny dla tego poziomu.

Gdzie jest dostępny Gemini Advanced i jakie języki są obsługiwane?

Początkowo Gemini Advanced będzie dostępny w ponad 150 krajach na całym świecie w języku angielskim od 8 lutego 2024 r., ale oczekuje się, że wkrótce zostanie udostępniona szersza obsługa języków. Oczekuje się, że japoński i koreański będą jednymi z pierwszych obsługiwanych dodatkowych języków.


Zaawansowane często zadawane pytania dotyczące Gemini

Czy warto korzystać z Google Gemini Advanced? Gemini Advanced jest tego warte, jeśli uważasz, że narzędzia AI są przydatne w Twoim miejscu pracy i chcesz także korzystać z zalet miejsca na dane w Google One. Jednak nie każdy będzie potrzebował takiego poziomu złożoności, jaki zapewnia wersja Advanced, więc płacenie 19,99 USD miesięcznie za dostęp nie będzie miało sensu dla każdego użytkownika. Jaka jest różnica między wszystkimi produktami Gemini? Gemini to zasadniczo nowy zamiennik Asystenta Google i rebranding Barda, podczas gdy Google Advanced to oferta premium z potężniejszymi narzędziami. Gemini Pro i Gemini Ultra to dwa duże modele językowe firmy, obsługujące odpowiednio Gemini i Gemini Advanced. Wreszcie Gemini Nano to model zaprojektowany do działania na urządzeniu, podczas gdy Gemini for Workspace to rebranding Duet AI. Czy Gemini zastąpi Asystenta Google? Nie, w każdym razie nie od razu. Jeśli jednak zainstalujesz aplikację Gemini na swoim telefonie, możesz zdecydować się na używanie Gemini zamiast Asystenta na swoim urządzeniu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android