Meta Pay: co to jest i jak z niego korzystać

Meta Pay: co to jest i jak z niego korzystać

Największe firmy technologiczne zrobią obecnie niemal wszystko, aby utrzymać Cię w swoim ekosystemie, a Meta nie jest wyjątkiem. Jednym z cichszych wysiłków firmy w tym kierunku jest Meta Pay. W tym przewodniku wyjaśnimy platformę i pomożemy Ci ją skonfigurować, jeśli jesteś zainteresowany podjęciem dalszych kroków.

Co to jest Meta Pay i jak działa?

Meta Pay umożliwia powiązanie karty płatniczej lub konta z Facebookiem, Instagramem, WhatsApp i/lub Facebook Messenger, dzięki czemu możesz dokonywać szybkich transakcji w tych usługach bez korzystania z łącza internetowego lub przełączania się na oddzielną aplikację płatniczą. Te typy transakcji mogą obejmować nie tylko zakupy, ale także darowizny (powiedzmy na zbiórkę pieniędzy na cele medyczne) lub subskrypcje (np. coś na Facebooku Watch). W Messengerze możesz wysyłać i odbierać przelewy osobiste. Pamiętaj, że chociaż Meta Pay obsługuje różne metody płatności, w tym karty debetowe, karty kredytowe i PayPal, musisz sprawdzić, czy preferowana metoda jest obsługiwana w Twoim regionie. W większości krajów Meta Pay jest również dostępna tylko na Facebooku — tylko część z niej może korzystać z Instagrama, a w chwili pisania tego tekstu kompatybilność z Messengerem jest ograniczona do Stanów Zjednoczonych i Tajlandii. W jednym kraju, Brazylii, dostępna jest taka funkcja w WhatsApp.

Czy korzystanie z Meta Pay jest bezpieczne?

Sama technologia powinna być stosunkowo bezpieczna, ponieważ informacje są szyfrowane, a numery kart są przechowywane oddzielnie od danych w profilu. Meta posiada również systemy wykrywające oszustwa i musisz zalogować się do Pay za pomocą kodu PIN, odcisku palca urządzenia lub opcji rozpoznawania twarzy. Możesz zgłosić nieautoryzowane transakcje zespołowi obsługi klienta Meta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo (więcej na ten temat w często zadawanych pytaniach). Twoim głównym celem powinny być oszustwa. Platformy Meta są tak popularne, że są częstym celem oszustów, a firmie wydaje się dość trudno utrzymać sytuację pod kontrolą bez konieczności wprowadzania płatności natychmiastowych. Zanim wydasz cokolwiek za pomocą Meta Pay, zastanów się sceptycznie. Spróbuj zweryfikować autentyczność konta, prosząc o pieniądze. Nawet jeśli konto jest legalne, jego właściciele mogą nadal dokonywać oszustwa — na przykład obiecując uzdrowienie wiarą lub działania polityczne, które nigdy się nie zmaterializują. Bardziej prawdopodobne jest, że zetkniesz się z podrabianymi towarami, fałszywymi romansami i organizacjami charytatywnymi oraz programami inwestycyjnymi pozwalającymi na szybkie wzbogacenie się. Pamiętaj, że jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest. Jeśli szczególnie obawiasz się oszustw, ogranicz transakcje do osób i firm, które dobrze znasz.

Jak skonfigurować i używać Meta Pay

Meta logo na smartfonie – zdjęcie (8)Edgar Cervantes / Android Authority Ponieważ w Android Authority nie mamy nikogo z Brazylii, ograniczymy instrukcje do Facebooka, Instagrama i (co za tym idzie) Facebook Messengera. Pamiętaj również, że jeśli zakończysz konfigurację za pośrednictwem Facebooka, będziesz mieć możliwość połączenia Meta Pay z Instagramem w obsługiwanych krajach bez konieczności przeprowadzania konfiguracji po raz drugi.

Na stronie Facebooka

Kliknij swoje zdjęcie profilowe. Wybierać Ustawienia i prywatnośćNastępnie Ustawienia. Iść do Płatności > Meta Pay. Etykiety menu mogą się różnić na tym etapie. Dodaj metody płatności. Aby dokonać transakcji, będziesz potrzebować co najmniej jednego i będziesz musiał zweryfikować je wszystkie, ewentualnie przy użyciu dokumentu tożsamości. Pamiętaj, że jeśli chcesz korzystać z Meta Pay w programie Messenger (jeśli jest obsługiwany), potrzebujesz systemu PayPal lub karty debetowej. Skonfiguruj kod PIN. Możesz pominąć ten krok, ale zdecydowanie zalecamy używanie kodu PIN w celu odstraszenia hakerów lub osób, które dostaną się w ręce Twoich urządzeń.

W aplikacji Facebook na Androida lub iPhone'a

Stuknij w potrójna linia (Menu) Ikona. Nawigować do Ustawienia i prywatnośća następnie wybierz Ustawienia. Iść do Płatnościa następnie stuknij Metapłata. Użyj opcji menu, aby dodać jedną lub więcej metod płatności i utworzyć PIN.

W aplikacji Instagram

Kliknij swoje ikona profilu w prawym dolnym rogu. Następnie dotknij potrójna linia (Menu) ikona w prawym górnym rogu. Wybierać Zamówienia i płatności. Użyj opcji menu, aby dodać jedną lub więcej metod płatności i utworzyć PIN.


Często zadawane pytania

Jak otrzymasz pieniądze w Meta Pay? Jeśli ktoś wyśle ​​Ci pieniądze za pośrednictwem Facebook Messenger, zostaną one automatycznie zaakceptowane, o ile dodasz PayPal lub kartę debetową do Meta Pay. Czy Meta Pay jest natychmiastowa? W wielu przypadkach tak, ale jeśli otrzymujesz pieniądze za pośrednictwem Messengera, zanim środki staną się dostępne, może minąć do 3 dni roboczych. Jeśli na przykład znajomy wyśle ​​Ci pieniądze w piątkowy wieczór, może minąć dopiero w następną środę, zanim będziesz mógł je wydać. Może łatwo pojawić się wcześniej, ale nie zakładaj, że tak się stanie. Czy Meta Pay zapewnia ochronę kupujących? Tak, w przypadku niektórych transakcji zakupowych istnieje system ochrony zakupów. Będziesz musiał złożyć roszczenie, ale jeśli zostanie ono zaakceptowane, powinieneś otrzymać zwrot pieniędzy w całości lub w części. W niektórych sytuacjach Meta może zaoferować zwrot wartości firmy, do którego w przeciwnym razie nie kwalifikowałbyś się. Jednak właściwym słowem jest „zakupy”. Darowizny i transakcje międzyludzkie nie kwalifikują się. Jak skontaktować się z obsługą klienta Meta Pay? Jeśli masz problem z transakcją, najłatwiej jest udać się na stronę Ustawienia i prywatność > Ustawienia > Płatności > Meta Pay > Aktywność na stronie Facebooka wybierz transakcję, a następnie wybierz Uzyskaj pomoc dotyczącą tej płatności > Skontaktuj się z nami. Będziesz miał do wyboru e-mail lub czat na żywo. Alternatywnie dostępny jest formularz internetowy dotyczący nieznanych lub nieautoryzowanych obciążeń. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android