Co to jest interpreter kodu ChatGPT?  Funkcje, sposób korzystania i nie tylko

Co to jest interpreter kodu ChatGPT? Funkcje, sposób korzystania i nie tylko

Calvin Wankhede / Android AuthorityChatGPT zyskał od czasu swojej premiery wiele funkcji, o których możesz nawet nie wiedzieć. Weźmy na przykład wtyczki ChatGPT, które łączą chatbota z usługami stron trzecich i zwiększają jego możliwości. Podobnie inna ukryta funkcja chatbota w wersji beta, Interpreter kodu, idzie o krok dalej. Umożliwia ChatGPT uruchamianie kodu, umożliwiając edycję filmów, analizowanie arkuszy kalkulacyjnych, a nawet konwersję plików. Najlepsza część? Aby z niego korzystać, nie potrzebujesz żadnej wiedzy o kodowaniu. Dlatego w tym artykule przyjrzyjmy się bliżej nowej funkcji Interpretera kodu ChatGPT, co może dla Ciebie zrobić i jak z niej korzystać.

Jaka jest funkcja interpretera kodu ChatGPT?

edycja obrazu interpretera kodu chatgptInterpreter kodu ChatGPT to nowa funkcja eksperymentalna, która łączy umiejętności chatbota w zakresie języka naturalnego z możliwością pisania kodu w języku Python. Chatbot może uruchamiać kod Pythona w piaskownicy lub maszynie wirtualnej, aby wykonywać różne zadania, takie jak tworzenie wykresów, analizowanie dużych ilości danych, a nawet tworzenie stron internetowych od podstaw. Możesz przesyłać pliki, takie jak dokumenty, klipy audio i wideo oraz arkusze kalkulacyjne, aby chatbot mógł ich używać. Dzięki Interpreterowi kodu możesz przesyłać pliki PDF, klipy audio i inne materiały do ​​ChatGPT. Interpreter kodu może prawdopodobnie wykonać niemal każde rutynowe zadanie za pośrednictwem języka programowania Python. Nie zawsze się to uda, ale są szanse, że uda mu się dotrzeć do celu bez większej pomocy. A jeśli zechcesz poprowadzić go zgodnie z wyraźnymi instrukcjami, uzyskasz jeszcze lepsze wyniki.

Co może zrobić interpreter kodu ChatGPT?

Co dokładnie możesz osiągnąć dzięki interpreterowi kodu ChatGPT? Oto krótka lista najpopularniejszych przypadków użycia, ale są też setki, jeśli nie tysiące innych.

Analizuj długie dokumenty: Do tej pory poproszenie ChatGPT o analizę dokumentu wymagało skopiowania i wklejenia tekstu w oknie czatu. Ale co, jeśli masz do czynienia z plikiem PDF zawierającym tabele i inne dane, których nie można tak łatwo skopiować? Dzięki Interpreterowi kodu możesz przesłać plik PDF i pozwolić ChatGPT na bezpośredni dostęp do niego.
Edycja wideo i audio: Chcesz przyciąć klip audio lub przekonwertować wideo na skalę szarości? ChatGPT może napisać kod w Pythonie, aby programowo wprowadzać zmiany bez użycia oprogramowania do edycji wideo.
Wykresy i wizualizacje: Podobnie jak w powyższych przykładach, możesz przesłać arkusz kalkulacyjny Excel i poprosić ChatGPT o analizę danych za Ciebie.
Konwertuj pomiędzy formatami plików: Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z sytuacją, w której potrzebujesz obrazu JPEG zamiast PNG lub pliku .mp4 zamiast .mov, interpreter kodu ChatGPT może uratować sytuację. Zamiast przesyłać plik na nieznaną stronę internetową, możesz po prostu poprosić chatbota, aby zrobił to za Ciebie.
Manipuluj obrazami: Programiści języka Python na przestrzeni lat napisali dziesiątki modułów związanych z obrazami. Oznacza to, że możesz używać Interpretera kodu do przycinania lub manipulowania obrazami, wykonywania OCR (wyodrębniania tekstu), a nawet łączenia wielu obrazów w celu utworzenia animowanego wideo.
Napisz kod: Wszystkie powyższe aplikacje wymagają użycia skryptu Pythona jako środka do osiągnięcia celu, ale możesz także użyć Interpretera kodu, aby bezpośrednio pisać i edytować surowy kod. Na przykład jednemu użytkownikowi udało się zakodować cały klon Flappy Bird przy użyciu sprytnej, szybkiej inżynierii.

Jak uzyskać dostęp do interpretera kodu w ChatGPT

Aplikacja ChatGPT Plus – zdjęcie 46Calvin Wankhede / Android AuthorityAby móc korzystać z Interpretera Kodu, potrzebujesz aktywnej subskrypcji ChatGPT Plus. Dzieje się tak dlatego, że funkcja opiera się na najnowszym modelu języka GPT-4, który również jest objęty subskrypcją. Chociaż Plus kosztuje 20 USD miesięcznie, odblokowuje także dostęp do wtyczek ChatGPT i potencjalnie innych dostępnych funkcji. Zakładając, że masz już subskrypcję ChatGPT Plus, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby aktywować Interpreter kodu dla swojego konta: Przejdź do ChatGPT i zaloguj się Twoje konto. Po zalogowaniu kliknij menu z trzema kropkami w lewym dolnym rogu ekranu. Znajduje się obok nazwy Twojego konta. Kliknij Ustawienia i w wyskakującym oknie dialogowym przejdź do zakładki „Funkcje beta”. Włącz interpreter kodu. Opcjonalnie na tym ekranie możesz także włączyć funkcje przeglądania i wtyczki innych firm. Wyjdź z okna ustawień i najedź kursorem na pigułkę GPT-4 u góry ekranu. Możesz teraz wybierać pomiędzy trybami standardowym, wtyczką i interpreterem kodu.

Jak korzystać z interpretera kodu w ChatGPT

Włącz interpreter kodu chatgptRozpoczynając nową sesję czatu, po prostu przełącz się na Interpreter kodu, aby móc korzystać z tej funkcji. Gdy to zrobisz, ChatGPT przydzieli maszynę wirtualną w trybie piaskownicy z odrobiną miejsca na dysku, tak długo, jak długo Twój czat będzie aktywny. Mówiąc prościej, chatbot ma pewne zasoby obliczeniowe przeznaczone do samodzielnego pisania i wykonywania fragmentów kodu w języku Python. Może także tymczasowo przechowywać pliki — mogą to być pliki przesłane przez Ciebie lub utworzone przez chatbota. Aby przesłać plik, po prostu kliknij przycisk + ikonę po lewej stronie okna czatu u dołu okna przeglądarki. Możesz przesłać dowolny typ pliku, o ile jego rozmiar nie przekracza 100MB. Zalecałbym również wpisanie kontekstu lub instrukcji dotyczących tego, co ChatGPT ma zrobić z plikiem. ChatGPT może analizować tylko pliki tekstowe, nawet z włączonym GPT-4 i interpreterem kodu. Należy pamiętać, że ChatGPT nadal nie ma możliwości multimodalnych. Oznacza to, że tak naprawdę nie jest w stanie zrozumieć zawartości pliku wideo ani nawet arkusza kalkulacyjnego Excel. Zamiast tego chatbot sprytnie wykorzystuje język programowania Python, aby wyodrębnić cały tekst z przesłanych plików w zrozumiałą dla niego strukturę. Jeśli więc prześlesz plik PDF zawierający obrazy, istnieje prawdopodobieństwo, że nawet Interpreter Kodu nie pomoże ChatGPT w zrozumieniu tego. Podsumowując, Interpreter Kodu to kolejna imponująca funkcja, która dodaje kilka nowych możliwości do ChatGPT. Pomaga także chatbotowi wyróżnić się na tle konkurentów, takich jak Google Bard i Bing Chat, którzy mają swoją siłę w tym, że mogą przeszukiwać Internet w poszukiwaniu aktualnych informacji.


Często zadawane pytania

Czy korzystanie z Interpretera Kodów ChatGPT jest bezpłatne? Nie, Interpreter Kodu wymaga aktywnej subskrypcji ChatGPT Plus. Ile kosztuje ChatGPT Plus? ChatGPT Plus kosztuje obecnie 20 USD miesięcznie. Czy warto płacić za ChatGPT 4? Najnowszy model językowy GPT-4 firmy ChatGPT jest warty zapłaty, jeśli regularnie korzystasz z chatbota. Subskrypcja ChatGPT Plus odblokowuje odpowiedzi wyższej jakości, a także funkcje beta, takie jak wtyczki i interpreter kodu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android