Aplikacja Galeria Google to alternatywa dla Zdjęć Google offline, której nie używasz

Aplikacja Galeria Google to alternatywa dla Zdjęć Google offline, której nie używasz

Hadlee Simons / Android AuthorityZdjęcia Google to jedna z bardziej niedocenianych historii sukcesu Google i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Ta aplikacja to coś więcej niż domyślna aplikacja galerii dla telefonów Pixel i niektórych innych marek, oferująca fantastyczne funkcje edycji i dopracowane funkcje tworzenia kopii zapasowych w chmurze.Mówiąc to, jestem trochę rozczarowany, że mój Pixel 7 Pro domyślnie korzysta ze Zdjęć Google aplikacja galerii. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, tak nie jest Naprawdę aplikacja galerii w taki sam sposób, w jaki telefony Samsung, Xiaomi i OPPO mają podstawową aplikację galerii.

Dlaczego mam problem ze Zdjęciami Google?

Ikona aplikacji Zdjęcia GoogleRobert Triggs / Android AuthorityWydaje mi się, że Zdjęcia Google to bardziej platforma do przechowywania i edycji zdjęć w chmurze niż prosta aplikacja do galerii. Znajduje to odzwierciedlenie w domyślnym widoku będącym ujednoliconym widokiem twoich zdjęć, łączącym snapy przechowywane w chmurze ze zdjęciami przechowywanymi lokalnie. W rzeczywistości musisz przejść do zakładki „biblioteka”, a następnie do folderu „aparat”, aby zobaczyć tylko lokalnie przechowywane snapy, co jest przeciwieństwem jakiejkolwiek prostej aplikacji do galerii. Zdjęcia Google są świetne, ale wyszukiwanie lokalnych plików jest zakopane kilka warstw głęboko . Nie pomaga to, że mieszkam w kraju, w którym dane mobilne są stosunkowo drogie, więc posiadanie tego domyślnego widoku Zdjęć Google nie jest idealne, gdy jestem poza domem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ mam dodatkowe urządzenie, które współtworzy Zdjęcia Google. Oznacza to, że używanie (lub nawet otwieranie) Zdjęć Google na moim głównym telefonie, gdy jestem z dala od Wi-Fi, może korzystać z niektórych danych mobilnych. Dodaj niepotrzebne powiadomienia o rzeczach takich jak kolaże i wspomnienia, a jasne będzie, że nie patrzysz na prostą aplikację do galerii offline.

Przywitaj się z Galerią

Na szczęście Google od kilku lat ma własne rozwiązanie w postaci aplikacji Galeria. Wprowadzona na rynek w 2019 roku jako Gallery Go, ta 11 MB aplikacja była początkowo pozycjonowana jako lekka aplikacja do galerii na urządzenia z systemem Android Go. Od tego czasu Google zmienił nazwę Galerii Przejdź do Galerii, co sugeruje, że Google rozpoznaje również wartość uproszczonej aplikacji do galerii. Wystarczy uruchomić aplikację Galeria Google, aby zobaczyć, dlaczego jest to odświeżające odejście od Zdjęć Google. Otwórz aplikację, a natychmiast zobaczysz strumień zdjęć zawierający tylko lokalnie przechowywane zdjęcia i filmy — nie ma potrzeby wykonywania tutaj żadnych dodatkowych czynności. Jest to rodzaj prostoty, do której jestem przyzwyczajony podczas korzystania z preinstalowanej aplikacji galerii na telefonie Samsung lub Xiaomi. Aplikacja Galeria Google to uproszczona aplikacja galerii, której szukałem na moim telefonie Pixel. Jest to zdecydowanie uproszczona aplikacja, ale Galeria nadal zawiera kilka przydatnych funkcji. Obejmują one edycję jednym dotknięciem, niektóre inteligentne kategorie (np. ludzie, selfie, przyroda, jedzenie, dokumenty) i grupowanie według twarzy. Masz również podstawowe narzędzia do edycji, takie jak obracanie, kadrowanie i kilka filtrów. W przeciwnym razie dostępna jest opcja „edytuj w”, dzięki której możesz szybko otworzyć obraz w swoim ulubionym edytorze zdjęć, jeśli potrzebujesz kilku dodatkowych narzędzi. Nie trzeba dodawać, że aplikacja Galeria Google prawdopodobnie nie będzie tak przydatna, jeśli często używasz Pakiet do edycji Zdjęć Google. Ale to podstawowe podejście działa dla mnie, ponieważ chcę po prostu prostej, wydajnej aplikacji do galerii, wiesz, do przeglądania zdjęć i filmów z mojego telefonu. Aplikacja Galeria najwyraźniej nie jest dla wszystkich, ale istnieje wiele alternatyw, jeśli chcesz przeglądać obrazy w trybie offline. Galeria nie jest też jedyną tego rodzaju aplikacją, ponieważ istnieje mnóstwo świetnych aplikacji do galerii na Androida. Ale dałbym też ukłon w stronę aplikacji SimpleGallery, jeśli chcesz mieć prostą przeglądarkę zdjęć i filmów. Mówiąc to, nieco niepokojące jest to, że Google nie aktualizuje aplikacji Galeria od listopada 2022 r. Zwykle nie byłoby to być problemem, ponieważ prosta natura oznacza, że ​​nie należy oczekiwać częstych aktualizacji na początek. Ale takie rzeczy zwykle nie wróżą dobrze aplikacjom i usługom Google.

Uzupełniające doświadczenie

Aplikacja Galeria Google na Pixel 7 ProHadlee Simons / Android Authority Zdecydowanie nie planuję w najbliższym czasie przestać korzystać ze Zdjęć Google, ponieważ inteligentne funkcje kategoryzacji i edycji to fantastyczne dodatki. Funkcja przechowywania w chmurze jest równie przydatna jak zawsze, mimo że ostatnio przeszedłem na dożywotnią usługę przechowywania w chmurze (to jednak rozmowa na inny czas).

Czy używasz aplikacji do galerii innych niż Zdjęcia Google?

35 głosów Mimo to są chwile, kiedy chcę po prostu aplikacji do galerii na moim Pixelu, która pozwala mi szybko przeglądać zdjęcia i filmy bez sięgania do chmury. A aplikacja Google Gallery idealnie odpowiada moim potrzebom w tym zakresie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android