Android: instaluj aplikacje (nawet bez Sklepu Play)

Android: instaluj aplikacje (nawet bez Sklepu Play)

Domyślnie aplikacje są instalowane na smartfonach i tabletach z systemem Android za pośrednictwem sklepu Google Play. Pokażemy Ci tutaj, jak to działa i jak możesz instalować aplikacje bez Sklepu Play.

Wersja: 12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.10.2003

Licencja: bezpłatna

Android: instaluj aplikacje ze Sklepu Play

Otwiera to Sklep Play na swoim urządzeniu. Wyszukaj za pomocą powyższych Pasek wyszukiwania żądaną aplikację. Wybierz aplikację i dotknij przycisku „Żeby zainstalować„Następnie otwórz aplikację z przeglądu aplikacji w systemie Android.
W ten sposób instalujesz nowe aplikacje za pomocą Sklepu Play. (Źródło obrazu: GIGA)

Jednak w zależności od producenta Nie odinstalowuj wszystkich aplikacji. Tu też nic nie można zepsuć. Twój smartfon odinstaluje tylko te aplikacje, które można odinstalować bez żadnych problemów. Wyjątkiem jest każdy, kto zainstalował niestandardową pamięć ROM z uprawnieniami roota. Tutaj musisz bardzo uważać, aby nie odinstalować żadnych odpowiednich aplikacji systemowych. Prawdopodobnie będzie to jednak wyjątek.

Tutaj możesz zobaczyć, jak odinstalować aplikacje:

Zainstaluj aplikacje na Androida bez Sklepu Play

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji Google lub nie masz zainstalowanego Sklepu Play na swoim urządzeniu z Androidem, nadal możesz zainstalować wybrane aplikacje. W tym celu pobierz plik APK aplikacji, której szukasz. APK oznacza „Aandroid Pwiadomość Kjego” i jest plikiem instalacyjnym aplikacji, podobnie jak plik EXE w systemie Windows może być plikiem instalacyjnym programu.

Zalecamy wyszukanie i pobranie pliku APK na urządzenie, na którym chcesz go zainstalować. Możesz także pobrać pliki APK na swój komputer, ale należy je następnie skopiować z powrotem na odpowiednie urządzenie z systemem Android w celu instalacji (na przykład przez połączenie USB).

Domyślnie Android zapisuje pobrane pliki APK w folderze „Pliki do pobrania„. Aby rozpocząć instalację aplikacji, wystarczy dotknąć pliku APK w menedżerze plików. Jeśli Twój smartfon nie ma zintegrowanego menedżera plików, możesz go pobrać ze Sklepu Play.

Przykład: instalowanie pliku APK

Przykład: W naszym poniższym przykładzie instalujemy aplikację Firefox bez Sklepu Play i korzystamy z pliku APK ze strony APKMirror:

Kliknij pobrany plik w menedżerze plików Data APK.Teraz prawdopodobnie zobaczysz informację, że nie możesz (jeszcze) instalować aplikacji z nieznanych źródeł. Stuknij w „Ustawienia„.Aktywuje przełącznik w pozycji „Zaufaj temu źródłu“ i naciska przycisk Przycisk powrotuaby wrócić do instalacji. Potwierdza instalację. Następnie możesz otworzyć aplikację i korzystać z niej w zwykły sposób.
W ten sposób instalujesz aplikację z plikiem APK na Androidzie.  (Źródło obrazu: GIGA)W ten sposób instalujesz aplikację z plikiem APK na Androidzie. (Źródło obrazu: GIGA)

Zachowaj ostrożność podczas pobierania plików APK z Internetu

Jeśli pobierasz aplikacje ze stron internetowych, zwracaj uwagę na wiarygodne źródła. Aplikacje w Sklepie Google Play są automatycznie sprawdzane pod kątem złośliwego oprogramowania przez usługę Google Play Protect. Nie dzieje się tak jednak, jeśli instalujesz aplikacje ręcznie jako pliki APK. Mamy dobre doświadczenia ze stroną APKMirror.

Alternatywy dla Sklepu Google Play i instalacji APK

Zamiast ręcznie pobierać i instalować każdą aplikację, możesz także skonfigurować alternatywny sklep z aplikacjami, taki jak F-Droid lub Amazon App Store. F-Droid ma tylko aplikacje typu open source, podczas gdy Amazon ma także inne aplikacje. Trzecią alternatywą jest „Sklep Aurora”. Można go pobrać za pośrednictwem F-Droid i, w razie potrzeby, uzyskać anonimowy dostęp do danych Sklepu Play. Jednak w trybie anonimowym nie można instalować płatnych aplikacji za pośrednictwem Aurory.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android