„Whatsapp wygasł”: co robić?

„Whatsapp wygasł”: co robić?

Również w 2023 roku na ekranie indywidualnych użytkowników zaskakująco pojawia się komunikat „WhatsApp wygasł”. Co możesz zrobić w takim przypadku?

W przeszłości za WhatsApp trzeba było płacić. Od początku 2016 roku komunikator jest całkowicie darmowy zarówno na Androida, jak i iOS. Jeśli więc otrzymasz prośbę o płatność za usługę WhatsApp, powinieneś zachować ostrożność. Zwykle za tym brak komunikatu blokującego aplikację. Zamiast tego za rzekomym powiadomieniem aplikacji kryją się oszuści, którzy chcą zwabić Cię w pułapkę subskrypcyjną.

„WhatsApp wygasł”? Powinieneś to sprawdzić

Nawet wiele lat po tym, jak WhatsApp stał się bezpłatny dla wszystkich użytkowników, niektórzy użytkownicy nadal widzą wiadomości, które w rzeczywistości pochodzą z WhatsApp. Zwykle jest to błąd lub przestarzała wersja komunikatora.

 

Jeśli pojawi się komunikat „WhatsApp wygasł”, sprawdź następujące opcje:

Przede wszystkim upewnij się, że WhatsApp rzeczywiście wygasł. Otwórz aplikację i sprawdź, czy pojawi się odpowiedni komunikat. W większości przypadków WhatsApp wymaga jedynie aktualizacji aplikacji, aby móc dalej z niej korzystać. Kiedy WhatsApp wygasa, często dzieje się tak dlatego, że używana jest nieaktualna wersja aplikacji. Przejdź do App Store (pobierz na iOS) lub Google Play Store (pobierz na Androida) i wyszukaj WhatsApp. Jeśli aktualizacja jest dostępna, naciśnij „Aktualizuj”. Następnie uruchom ponownie WhatsApp i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Czasami proste ponowne uruchomienie smartfona lub tabletu może rozwiązać problem. Wyłącz całkowicie urządzenie, poczekaj kilka sekund, a następnie włącz je ponownie. Następnie otwórz WhatsApp, aby sprawdzić, czy znów działa. Jeśli poprzednie kroki nie pomogły, spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować WhatsApp ze sklepu App Store lub Play Store. Należy jednak pamiętać, że w trakcie tego procesu wiadomości mogą zostać utracone, jeśli nie utworzono kopii zapasowej. Zapewnia prawidłowe ustawienie godziny i daty w smartfonie. Nieprawidłowe ustawienia mogą sprawić, że WhatsApp uzna, że ​​ważność wygasła.

Czy WhatsApp wygasa? Co zrobić z powiadomieniem

Jeśli WhatsApp nadal działa normalnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że za powiadomieniem stoją oszuści. Fałszywe ostrzeżenia, po których wkrótce WhatsApp zostanie wyłączony, emitowane są na przykład za pośrednictwem zmanipulowanych reklam. Cyberprzestępcy chcą nakłonić Cię do wykupienia płatnej subskrypcji lub nakłonić do zainstalowania na Twoim urządzeniu wersji WhatsApp zawierającej złośliwe oprogramowanie. Ignoruj ​​takie ostrzeżenia i nie ulegaj presji, aby Twoja WhatsApp została zablokowana przez nieaktualną lub wygasłą wersję. Jeśli nie możesz już prawidłowo korzystać ze swojego smartfona, pomożemy Ci gdzie indziej: Telefon komórkowy zablokowany przez wirusa – co robić?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech