Oto moich 5 ulubionych funkcji One UI 6.0

Oto moich 5 ulubionych funkcji One UI 6.0

Damien Wilde / Android AuthorityOne UI 6 to największa i najnowsza aktualizacja wprowadzana powszechnie w szerokiej ofercie smartfonów Samsunga. Jest to jednak w dużej mierze iteracyjna zmiana, która opiera się na wszystkich istniejących funkcjach One UI, więc możesz być zmuszony znaleźć wiele naprawdę nowych funkcji w One UI 6. Używam go od chwili rozpoczęcia wdrażania pierwszych wersji beta i osobiście , jest tu wystarczająco dużo, żeby mnie zadowolić. Oto pięć moich najważniejszych funkcji w One UI 6 na moim Samsungu Galaxy S23 Ultra.

Czy korzystasz z One UI 6 na swoim telefonie?

525 głosówTak, jako wersja stabilna.68%Tak, ale wciąż w wersji beta.2%Nie, nie jest jeszcze dostępna dla mojego telefonu Samsung.27%Nie, nie mam telefonu Samsung.3%

Samsung Internet umożliwia odtwarzanie filmów w tle

Nie jest to funkcja One UI 6 jako taka, ponieważ można ją pobrać na innych urządzeniach z zainstalowaną najnowszą przeglądarką internetową Samsung. Niemniej jednak jest to wspomniane w dzienniku zmian One UI 6 i łatwiej je wykryć na telefonach Samsung z fabrycznie załadowaną aplikacją internetową. Po włączeniu odtwarzania w tle możesz praktycznie odtwarzać dowolny film w tle. Nie subskrybuję YouTube Premium ani YouTube Music Premium (bardziej lubię Spotify), ale lubię od czasu do czasu posłuchać playlisty z coverami fanów. Dzięki Samsung Internet mogę uruchamiać playlisty w serwisie YouTube (dostępne z poziomu przeglądarki, a nie aplikacji YouTube oczywiście) i przesuwać tę kartę w tle bez przerywania odtwarzania.
Odtwarzanie w tle w Internecie Samsung (2)Odtwarzanie w tle w Internecie Samsung (1)
Ta funkcja sprawia również, że dowolny film staje się podcastem audio. Używałem go od czasu do czasu, gdy potrzebowałem nawigacji w Mapach Google z przodu i na środku, podczas gdy filmy z YouTube moich ulubionych YouTuberów odtwarzały się w tle. Możesz włączyć odtwarzanie w tle w aplikacji Samsung Internet, wykonując następujące kroki: Otwórz Samsung Internet. Na urządzeniach innych niż Samsung możesz pobrać aplikację ze sklepu Google Play. Kliknij przycisk menu w prawym dolnym rogu. Wybierz Ustawienia > Przydatne funkcje > Odtwarzanie w tle. Możesz przełączyć tę opcję na Włączone lub Tylko na słuchawkach lub głośnikach zewnętrznych. Wolę używać ustawienia słuchawek, ponieważ pozwala to uniknąć sytuacji, w których losowe wideo odtwarzałoby się w tle przez czas nieokreślony i bym tego nie zauważył. Przynajmniej w przypadku słuchawek strumień audio zatrzyma się po zamknięciu połączenia.

Nowe powiadomienie w odtwarzaczu muzyki to zabawna zmiana wizualna

Nowy odtwarzacz multimedialny One UI 6 2Damien Wilde / Android Authority To niewielka zmiana, ale i tak ją uwielbiam. W One UI 6 powiadomienie odtwarzacza muzyki wykorzystuje okładkę albumu, aby pokryć całe tło powiadomienia. Pasek postępu ma również ścieżkę wizualizatora. Zajmuje to nudny panel powiadomień One UI i dodaje do niego zabawne elementy. Jest żywy, zupełnie jak muzyka, którą gram.
Zrzut ekranu 20230915 200231 Strona główna jednego interfejsu użytkownikaJeden interfejs użytkownika 5.1Zrzut ekranu 20230916 171132 Strona główna jednego interfejsu użytkownikaOne UI 6 Poprzednie wersje One UI miały bardziej uproszczone, nieprzezroczyste tło, które komponowało się z całą resztą panelu powiadomień. Powiadomienie o nowym odtwarzaczu muzyki wyróżnia się — a czasami koliduje z resztą — ponieważ reszta jego otoczenia to wciąż nudne, nieprzejrzyste tła, ale ogólnie wolę ten nowy wygląd.

Studio Video Editor to dobry punkt wyjścia dla entuzjastów wideo

One UI 6 dodał dedykowany edytor wideo w postaci Studio Video Editor, ale Samsung z jakiegoś powodu zdecydował się umieścić go w aplikacji Galeria. W rezultacie myślę, że większość użytkowników nawet nie wie, że coś takiego istnieje, ponieważ jego ikona nie pojawia się na ekranie głównym, dopóki nie uruchomisz aplikacji raz. Aplikacja pozwala nie tylko edytować istniejący film, ale także tworzyć wideo dodając filmy, obrazy, a nawet puste klipy. Możesz dodać nakładki tekstowe i emoji, a także muzykę. (Samsung umożliwia pobieranie i używanie muzyki w tle bez licencji, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z przesyłaniem filmu do mediów społecznościowych). Dodatkowo otrzymujesz widok osi czasu, który ułatwia edycję wszystkich tych elementów. Tak, aplikacja jest podstawowa. Inne edytory wideo pozwalają dodać o wiele więcej, na przykład animacje, wiele ścieżek audio i wideo, precyzyjnie dostrojone zanikanie, podkłady głosowe lub podpisy. Samsung z pewnością mógłby dodać je do swojej aplikacji w przyszłości, ale na razie podstawowy i uproszczony charakter tego edytora wideo jest zaletą dla osób takich jak ja. Jako zwykły użytkownik nie czuję się onieśmielony i mam pewność, że sam go wypróbuję. Biorąc pod uwagę przeciętnego użytkownika Samsunga Galaxy, ta aplikacja czuje się jak w domu. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji, zawsze możesz przejść do aplikacji wyposażonych w więcej funkcji (i często płatnych).

Dostosowania ekranu blokady pozwalają mi teraz uczynić mój telefon bardziej „ja”

One UI 6 pozwala mi edytować rozmiar zegara na ekranie blokady i wierz lub nie, ale pomaga mi spersonalizować ekran blokady nieco bardziej niż mogłem wcześniej dzięki nowym czcionkom i stylom. Chociaż nadal trochę bardziej podoba mi się to, co iOS robi z ekranem blokady, wdrożenie Samsunga zajmuje teraz drugie miejsce. Skonfigurowałem telefon z One UI 6 tak, aby na ekranie blokady mogło znajdować się osobiste zdjęcie, a w końcu widżet zegara z dala od najważniejszych fragmentów tego obrazu. Jeden interfejs użytkownika 6 udostępnia także kilka dodatkowych kombinacji stylów, które w połączeniu z funkcją trybów i procedur pozwalają mi skonfigurować kilka wyjątkowo różnych i osobistych ekranów blokady za każdym razem, gdy mam ochotę na odrobinę zmiany.

One UI 6 pozwala zapisywać przycięte obrazy jako naklejki, i kurcze, uwielbiam to

Co zaskakujące, podobała mi się funkcja przycinania obrazu One UI. Tak, to również działa jak iOS, ale to nie powód, aby nienawidzić tej funkcji samej w sobie. W One UI 5.1 po raz pierwszy dodano możliwość przycinania obrazów w celu wyodrębnienia tematów i obiektów. Można przede wszystkim zapisać obraz jako plik PNG bez tła, a następnie użyć go jako naklejki w innym miejscu. Dzięki One UI 6 firma Samsung umożliwia teraz zapisanie przyciętego obrazu jako naklejki do wykorzystania w Galerii i edytorze wideo Studio. Teraz nie potrzebuję innej aplikacji do edycji, aby nałożyć na zdjęcie główne przycięty obraz. Mogę po prostu upuścić zapisaną przyciętą naklejkę na inny obraz, zmienić jej rozmiar i położenie w razie potrzeby. Jeśli więc kiedykolwiek będziesz potrzebować gigantycznego kota na pokładzie samolotu, aby wyjaśnić przyczynę opóźnienia lotu, możesz to zrobić kilkoma kliknięciami bezpośrednio w aplikacji Galeria w One UI 6. One UI zawierało wiele funkcji już przed premierą One UI 6. Jasne, aktualizacja nie wprowadza zbyt wielu przełomowych funkcji, ale będziesz mieć z niej wspaniałe doświadczenia, jeśli poza tym będziesz cieszyć się UX Samsunga. Gdy One UI 6 zostanie wydany dla Twojego smartfona Galaxy, zalecamy natychmiastową aktualizację do niego. Jakie są Twoje ulubione funkcje One UI 6? Daj nam znać w komentarzach! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android