Najtańsze kraje, w których można kupić iPhone’a 15

Najtańsze kraje, w których można kupić iPhone’a 15

iPhone’a 15 jeszcze nawet nie można kupić, ale wiemy o nim kilka rzeczy. Wiemy, że będzie to imponujące urządzenie — iPhone 14 to potężny telefon, który dorówna każdemu telefonowi z Androidem na rynku, a jego poprzednik ma być nie mniej znakomity. Wiemy też już, ile to będzie w każdym innym kraju. To skłoniło nas do zadania sobie pytania, gdzie najtaniej można kupić iPhone’a 15? Warto zadać to pytanie, ponieważ cena iPhone’a 15 może znacznie się różnić w przypadku przekraczania granic, a my myślimy o tym również z punktu widzenia mieszkańca USA perspektywiczny. Większość obywateli kupujących w Stanach musi zapłacić podatek obrotowy przy zakupie iPhone’a 15, ale nie ma to miejsca w przypadku pobytu za granicą. Tak naprawdę, jeśli przejeżdżasz przez jakiś kraj w celach turystycznych, możesz nawet ubiegać się o zwrot podatku obrotowego przy zakupie telefonu w tym kraju. To jeden z powodów, dla których niektórzy ludzie lubią robić zakupy za granicą. Jaki to ma wpływ na kwotę, jaką będziesz płacić za iPhone’a 15 poza Stanami Zjednoczonymi? Przeanalizujmy liczby.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Japonia jest obecnie najtańszym miejscem do zakupu iPhone’a 15, a za nią plasują się Chiny i Kanada.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

W jakich krajach najtaniej można kupić iPhone’a 15?

Aby dokonać tego porównania, sprawdziliśmy cenę iPhone’a 15 w kilkudziesięciu krajach, opierając się na cenie zakupu odblokowanego modelu na oficjalnej stronie Apple w każdym regionie. Pojawią się sposoby na zdobycie telefonu za cenę niższą niż cena detaliczna w ramach planów operatora lub poprzez wymianę starego telefonu, ale nie jest to pozbawione zastrzeżeń. Możesz nawet spotkać sprzedawców, którzy będą chcieli sprzedać Ci telefon po znacznie lepszej cenie podczas podróży, jednak zalecamy ostrożność przy takich ofertach. Jeśli nie pochodzi od oficjalnego sprzedawcy Apple i jest podejrzanie tani zaraz po premierze telefonu, być może masz do czynienia z modelem skradzionym lub podrobionym. Poniższa tabela pokazuje, ile mieszkaniec USA zapłaciłby za iPhone’a 15 w każdym kraju w dolarach amerykańskich warunki. Oszczędziliśmy Ci obliczeń, ale ceny, które widzisz, to koszt telefonu w danym kraju pomniejszony o kwotę podatku, o który możesz ubiegać się o zwrot jako turysta, a następnie przeliczone na USD w dniu publikacji. Stany Zjednoczone stanowią tutaj wyjątek, ponieważ dodano podatek od sprzedaży. Różni się to w zależności od stanu, ale w przypadku iPhone’a 15 sprzedawanego w Ameryce za 799 dolarów, przyjęliśmy 875 dolarów jako cenę plus podatek jako średni punkt odniesienia dla tego, ile ostatecznie zapłacisz w domu. RangaKrajUSDRankKrajUSDRank1
KrajJaponia
763 USD
Miejsce 19
KrajFinlandia
915 dolarów
Ranga 2
KrajChiny
824 USD
Miejsce 20
KrajWłochy
916 dolarów
Ranga 3
KrajKanada
833 USD
Miejsce 21
KrajFrancja
917 dolarów
Ranga 4
KrajKorea Południowa
849 dolarów
Ranga 22
KrajBelgia
917 dolarów
Ranga 5
KrajTajlandia
859 dolarów
Ranga 23
KrajCzechy
925 dolarów
Ranga 6
KrajAustralia
867 dolarów
Ranga 24
KrajHolandia
928 dolarów
Ranga 7
KrajSzwajcaria
867 dolarów
Miejsce 25
KrajSzwecja
931 dolarów
Miejsce 8
KrajStany Zjednoczone
875 dolarów
Miejsce 26
KrajMalezja
941 dolarów
Ranga 9
KrajHongkong
881 dolarów
Miejsce 27
KrajNorwegia
955 dolarów
Miejsce 10
KrajTajwan
888 dolarów
Miejsce 28
KrajPolska
966 dolarów
Miejsce 11
KrajAustria
888 dolarów
Miejsce 29
KrajDania
967 dolarów
Miejsce 12
KrajUEA
889 dolarów
Miejsce 30
KrajIndie
971 USD
Miejsce 13
KrajHiszpania
897 dolarów
Miejsce 31
KrajNowa Zelandia
973 USD
Miejsce 14
KrajLuksemburg
899 dolarów
Ranga 32
KrajWielka Brytania
998 USD
Miejsce 15
KrajIrlandia
906 dolarów
Ranga 33
KrajFilipiny
1006 dolarów
Miejsce 16
KrajSingapur
907 dolarów
Ranga 34
KrajMeksyk
1268 dolarów
Miejsce 17
KrajNiemcy
908 dolarów
Miejsce 35
KrajTurcja
1857 dolarów
Miejsce 18
KrajPortugalia
915 dolarów
Miejsce 36
KrajBrazylia
1879 dolarów
Najtańszym miejscem do zakupu iPhone’a 15 jest Japonia i to w pewnej odległości. Telefon będzie Cię tam kosztować 763 USD, jeśli przed wyjazdem złożysz wniosek o zwrot 10% podatku od sprzedaży. Kolejnymi najtańszymi krajami są Chiny (824 dolary) i Kanada (833 dolary), a kilka innych krajów jest nieznacznie tańszych od USA. Z drugiej strony Turcja i Brazylia to zdecydowanie najdroższe kraje, w których można kupić iPhone’a 15 za dolary. Podczas gdy większość terytoriów mieści się w przedziale od 800 do 1000 dolarów, w tych dwóch telefon kosztuje ponad 1800 dolarów. Istnieje kilka możliwych przyczyn, które omówiliśmy poniżej.

Czy powinienem kupić iPhone’a 15 z innego kraju?

Z pewnością nie warto, aby mieszkaniec Stanów Zjednoczonych podróżował do Japonii lub innego kraju, którego głównym zamiarem jest zakup iPhone’a 15. Maksymalna oszczędność to około 100 dolarów, a koszt podróży będzie wielokrotnie większy. Brazylijczyk, który mógłby dosłownie kupić dwa urządzenia za cenę, jaką zapłaciłby za jedno w domu, może być bardziej pokuszony o wybranie się w taką podróż. Jeśli akurat przejeżdżasz przez jeden z tańszych krajów w celach biznesowych lub turystycznych, możesz myślę, że warto kupić iPhone’a 15 za minimalnie niższą cenę. Musisz mieć pewność, że masz czas na ubieganie się o rabat i znać cały proces. Należy również pamiętać, że telefon może być różnie skonfigurowany po wyjęciu z pudełka, a korzystanie z gwarancji producenta może być znacznie trudniejsze po powrocie do domu. Nasza rada to nie zawracać sobie głowy.

Dlaczego iPhone 15 w niektórych krajach jest tańszy, a w innych drogi?

Najtańsze miejsce na zakup iPhone'a 15Cena iPhone’a 15 w każdym kraju będzie zależała od wielu sił rynkowych charakterystycznych dla tego regionu. Należą do nich różne podatki, cła importowe i koszty dostawy potrzebne do wystawienia telefonu na półki, a także popyt konsumencki na to urządzenie. Marża zysku, którą według Apple może zwiększyć w zależności od siły nabywczej w kraju, również ma znaczenie. Może wydawać się szalone, że w niektórych częściach świata telefon może być dwukrotnie droższy, ale firma przeprowadziła badanie rynku. Musimy także wrócić do głównego zastrzeżenia tego artykułu, a mianowicie tego, że prowadzimy porównanie poprzez przeliczenie ceny w każdym kraju na dolary amerykańskie. Wprowadza to dyskusję na temat kursów wymiany, a w ostatnich latach gospodarka światowa była bardziej niż trochę burzliwa. Kursy wymiany mogły się znacznie wahać, ponieważ o cenach w każdym kraju decydował zespół Apple, a on może nawet mieć pomysły na to, jak można się spodziewać zmian takich kursów w przyszłości. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby w nadchodzących tygodniach i miesiącach ponownie przeglądali ten artykuł inny kraj na szczycie listy.


Często zadawane pytania

Kiedy mogę kupić iPhone’a 15? iPhone 15 będzie dostępny w przedsprzedaży od 15 września, a premiera 22 września. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android