Android nie odbiera SMS-ów z iPhone'a?  Oto, jak możesz spróbować to naprawić

Android nie odbiera SMS-ów z iPhone'a? Oto, jak możesz spróbować to naprawić

Notorycznie Apple nie lubi bawić się z Androidem. Steve Jobs nazwał system operacyjny „skradzionym”, a między obiema platformami istnieje szereg arbitralnych barier – w aplikacji Wiadomości na iPhonie urządzenia innych firm są oznaczone zielonymi dymkami, a firma dopiero niedawno przyznała, że ​​potrzebuje obsługi RCS wiadomości. Jeśli jednak jesteś użytkownikiem Androida, nadal powinieneś mieć możliwość odbierania wiadomości SMS i MMS z iPhone'a — oto jak to naprawić, jeśli tak nie jest.

Jak naprawić Androida, który nie odbiera SMS-ów z iPhone'a

Edgar Cervantes / Android Authority Istnieje kilka możliwych przyczyn tego problemu związanych z oprogramowaniem, ale także z operatorem. W poniższych krokach rozwiązywania problemów omówimy wszystkie możliwe kąty — jeśli nic się nie wyróżnia, spróbuj przejrzeć je jeden po drugim. Najbardziej drastyczną opcję zachowaliśmy na koniec.

Sprawdź, czy połączenie komórkowe jest aktywne i ma przyzwoitą siłę sygnału. Ponieważ Android i iOS mogą wymieniać SMS-y tylko za pośrednictwem wiadomości SMS, MMS lub wkrótce RCS, potrzebujesz działającego łącza komórkowego. Wyłącz tryb samolotowy, jeśli go używasz, i upewnij się, że transmisja danych komórkowych jest włączona. Na większości urządzeń z Androidem możesz przejść do Ustawienia > Sieć i Internet > Internetstuknij w Ikona zębatki obok swojego operatora, a następnie spójrz na Dane mobilne przełącznik. Pamiętaj też, że jeśli siła sygnału jest słaba, SMS-y mogą nie działać, nawet jeśli Twój telefon twierdzi, że masz zasięg.
Sprawdź dokładnie opcje SMS i MMS w iPhonie. Niech druga osoba otworzy plik Ustawienia aplikację na swoim iPhonie, a następnie przewiń w dół i wybierz Wiadomości. Należy włączyć dwie opcje: Wyślij jako SMS I Wiadomości MMS. Pierwsza jest absolutnie konieczna, ponieważ umożliwia wysyłanie SMS-ów, jeśli nie można ich dostarczyć za pośrednictwem iMessage (który jest zastrzeżony dla urządzeń Apple). Jeśli druga opcja nie jest włączona, po prostu nie będziesz otrzymywać żadnych treści zawierających multimedia, takie jak zdjęcia.
Zeskanuj zablokowane kontakty i w razie potrzeby edytuj je. Całkiem możliwe jest przypadkowe zablokowanie danej osoby lub zablokowanie jej w wyniku chwilowej frustracji, aby później zapomnieć. Przejrzyj listę zablokowanych numerów i odblokuj każdy z tych, z którymi chcesz się ponownie skontaktować.
Zaktualizuj Androida i jego aplikacje/komponenty. Jeśli od jakiegoś czasu nie sprawdzałeś dostępności aktualizacji, możliwe, że używasz nieaktualnej wersji Androida i/lub jego podstawowych komponentów, takich jak Wiadomości Google. Jeśli możesz, zaktualizuj Androida lub przynajmniej zaktualizuj aplikacje i komponenty za pomocą Sklepu Google Play. Nawet jeśli to nie rozwiąże Twoich problemów z SMS-ami, przynajmniej będziesz mógł coś wykluczyć.
Jeśli jesteś byłym użytkownikiem iPhone'a, usuń swój numer z iMessage. Jeśli Twój aktualny numer telefonu jest nadal powiązany z iMessage, SMS-y mogą być dostarczane w ten sposób zamiast SMS-ów lub MMS-ów i oczywiście nie będziesz w stanie ich odebrać. Jeśli nadal masz iPhone'a, powinieneś udać się do Ustawienia > Wiadomości i wyłącz iMessagei przejdź do Ustawienia > FaceTime aby to również wyłączyć. Ponieważ prawdopodobnie nie masz już swojego iPhone'a, prawdopodobnie będziesz potrzebować narzędzia internetowego Apple Deregister iMessage.
Uruchom ponownie telefon. Choć jest to mało prawdopodobne, zawsze istnieje możliwość tymczasowego błędu związanego z pamięcią podręczną, nośnikiem lub procesem, który zniknie po ponownym uruchomieniu.
Wyczyść pamięć podręczną aplikacji do przesyłania wiadomości. Aby mieć podwójną pewność, możesz spróbować bezpośrednio wyczyścić pamięć podręczną aplikacji do przesyłania wiadomości.
Zresetuj ustawienia sieciowe telefonu. Zawsze traktuj to jako ostateczność z tego prostego powodu, że Twój telefon zapomni loginy sieciowe, co będzie wymagało ponownego połączenia, jakby były nowe. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w najnowszych wersjach Androida Google wprowadziło funkcję Zresetuj ustawienia sieci komórkowej opcję, która pozostawi nienaruszone parowanie Bluetooth i Wi-Fi. Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem.


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android