Inwestuj pieniądze cyfrowo: z asystentem inwestycyjnym i aplikacjami inwestycyjnymi

Inwestuj pieniądze cyfrowo: z asystentem inwestycyjnym i aplikacjami inwestycyjnymi

Oszczędzanie jest dobre, ale bynajmniej nie wszystko. Jeśli chcesz w dłuższej perspektywie pomnażać swoje bogactwo i tym samym rozsądnie je wykorzystywać, powinieneś je mądrze zainwestować. Tym, którzy chcą jak najwygodniej i mądrze opanować takie zadania, dobrze jest skorzystać z intuicyjnych aplikacji. Przedstawiamy cyfrowych asystentów dokowania oraz konkretne aplikacje inwestycyjne dla zaawansowanych użytkowników.

Inwestuj pieniądze cyfrowo: dzięki pomocnikom inwestycyjnym i aplikacjom inwestycyjnym

Źródło zdjęcia: pexels.com – Liza Summer

Doradca Robo jako zarządzający aktywami cyfrowymi

Opłacalne inwestowanie oszczędności – to, co brzmi prosto, okazuje się (pozornie) nieosiągalnym celem dla wielu w życiu codziennym. Ostatecznie ważne jest, aby rozważyć ryzyko i jednocześnie jak najlepiej wykorzystać nadarzające się okazje. Istnieje wielka obawa o znalezienie niewłaściwego dostawcy lub wybór niekorzystnych form inwestycji o ukrytym ryzyku.

Wielu inwestorów chce przyjaznego konsumentowi rozwiązania, dzięki któremu mogą zaproponować odpowiednie opcje inwestycyjne w oparciu o czynniki oparte na potrzebach, takie jak tolerancja ryzyka i pożądany okres inwestycji, oraz zaaranżować indywidualny portfel. Dokładnie to jest możliwe dzięki tak zwanemu doradcy robo. „Robo-Advisor to termin wymyślony przez media publiczne i wywodzący się z angielskiego Robo-Advisory; W tłumaczeniu na język niemiecki oznacza to coś w rodzaju robo-doradcy lub porady dotyczącej robota” – to wyjaśnienie w aktualnym porównaniu Robo Advisor . Takie roboty doradcze oparte są na algorytmach i, w dużym uproszczeniu, służą do automatyzacji klasycznego doradcy finansowego lub jego usług finansowych i przekształcenia ich w format cyfrowy. Proces inwestowania z doradcą robo z grubsza podsumowano:

  1. Potencjalny inwestor odpowiada na szereg pytań (np. tolerancja ryzyka, wysokość oszczędności).
  2. Doradca robo przejmuje ocenę odpowiedzi.
  3. Na podstawie wyników proponuje się ewentualną strategię inwestycyjną. Akcje, nieruchomości i obligacje to wszystkie możliwe opcje.
  4. Jeśli zainteresowany wyrazi na to zgodę, dane zostaną przesłane do banku i zostanie otwarta lokata.
  5. Pożądana kwota jest odpowiednio inwestowana.
  6. Portfel jest zarządzany, najlepiej regularnie sprawdzany, a inwestycje dostosowywane w razie potrzeby.

Usługa doradcy Robo nie jest oczywiście dostępna za darmo. Ponieważ opłaty różnią się znacznie w zależności od dostawcy, ważne jest porównanie. Doradca robo nie powinien kosztować więcej niż jeden procent całkowitej kwoty inwestycji rocznie.

Niedrogie dawcy orientacji i komfortu

Taki robot doradczy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zainwestować pieniądze, ale nie wiedzą jeszcze dokładnie, jakie rozwiązania inwestycyjne spełnią ich potrzeby i chcą taniego wsparcia. Wielu cyfrowych asystentów inwestycyjnych inwestuje swoje oszczędności w fundusze ETF – skrót od funduszy giełdowych. Są to fundusze giełdowe lub fundusze indeksowe, które nie tylko są znane jako niedroga inwestycja, ale także gwarantują atrakcyjną dywersyfikację ryzyka.

Aplikacje Robo Advisor: Każdy, kto chce skorzystać z Robo Advisor, znajdzie na rynku wiele aplikacji na Androida. W tym Investify, Quirion i Ginmon.

Aplikacje handlowe dla zaawansowanych inwestorów

Każdy, kto nie potrzebuje do swojej inwestycji doradztwa w zakresie robotów sterowanych algorytmem, ale już wie, jaka to powinna być inwestycja i np. chce tylko ułatwić handel akcjami, znajdzie specjalne zastosowanie. Aplikacje transakcyjne umożliwiają szybkie i wygodne reagowanie na bieżące ruchy cenowe za pomocą urządzenia mobilnego. Ponadto zmiany na giełdzie mogą być nie tylko stale monitorowane, ale także ETF-y i spółki mogą być kupowane i sprzedawane bezpośrednio.

Inwestuj pieniądze cyfrowo: dzięki pomocnikom inwestycyjnym i aplikacjom inwestycyjnym

Źródło zdjęcia: pexels.com – Olya Kobrusewa

Trade Republic i Justtrade

Aplikacja Trade Republic jest szczególnie intuicyjna. Rachunek powierniczy jest bezpłatny i nie ma prowizji od zleceń dla ETF-ów, akcji i instrumentów pochodnych. Zamiast tego pobierana jest ryczałt za koszty osób trzecich. Według dostawcy liczba zbywalnych akcji i funduszy ETF wynosi 9000. Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty są również częścią oferty handlowej. Wadą tej aplikacji jest brak możliwości wyboru miejsc obrotu.

Aplikacja Justtrade obiecuje pod tym względem większą różnorodność. Aplikacja robi dobre wrażenie i oferuje co najmniej trzy platformy obrotu (LS Exchange, Quotrix i Tradegate). Również tutaj handel jest wolny od prowizji – zryczałtowana jest również opłata za koszty stron trzecich. Jednak użytkownicy muszą zaakceptować stosunkowo wysoką minimalną wielkość zamówienia i ujemne odsetki kredytowe.

W tym przeglądzie przygotowaliśmy więcej aplikacji związanych z finansami. Skupiamy się tutaj na aplikacjach umożliwiających przegląd salda kredytowego i wydatków oraz lepszą kontrolę finansów osobistych.

Artykuł Cyfrowe inwestowanie pieniędzy: z pomocnikami inwestycyjnymi i aplikacjami inwestycyjnymi po raz pierwszy pojawił się na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech