Windows: Znajdź i usuń duplikaty obrazów

Windows: Znajdź i usuń duplikaty obrazów

Każdy, kto często ładuje zdjęcia z Internetu i zapisuje je na dysku twardym lub wielokrotnie tworzy kopie zapasowe zdjęć z telefonu komórkowego, w pewnym momencie będzie miał wiele duplikatów na dysku twardym. GIGA pokazuje, jak znaleźć zduplikowane obrazy i selektywnie je usunąć, nawet jeśli mają różne nazwy.

Obrazy nazywają się P6020254.JPG lub P7080816.JPG, mają 7 MB każdy i są ich tysiące. Nawet z zarządzaniem zdjęciami nie możesz już opanować tego powodzi. Nieuchronnie pojawi się wiele zduplikowanych obrazów. Na szczęście istnieją programy, które mogą wyszukiwać zduplikowane obrazy i pomóc Ci ponownie zrobić miejsce.

Znajdź zduplikowane obrazy według nazwy

Znalezienie tego P6020250.JPG wśród 2000 innych zdjęć to trudne zadanie. Ale jeśli chcesz potem poszukać duplikatów na swoich dyskach, może to zmienić się w pracę Syzyfa. Ale tutaj znajdziesz wsparcie ze strony programów takich jak freeware AllDup, którego możesz użyć do śledzenia plików, które są obecne kilka razy.

Jak rybak, program działa z różnymi sieciami, z filtrami, które można coraz dokładniej dostosowywać. W najprostszej metodzie AllDup wyszukuje tę samą nazwę przed rozszerzeniem pliku . Tak więc znajduje P6020250 . JPG oraz P6020250 . PNG lub P6020250 . DOK .

Jeśli jest zbyt wiele i zbyt nieprecyzyjnych ustaleń, sieć po prostu się zbliża:

Przede wszystkim szukasz zdjęć o tej samej nazwie w tym samym formacie . Wtedy też powinny mieć ten sam rozmiar pliku . Ten rodzaj filtra jest dość skuteczny. Wyszukiwanie według daty utworzenia lub daty modyfikacji skutkuje znacznie silniejszym ograniczeniem. Wiele może się wymknąć, jeśli np. podczas kopiowania plikom nadano inną datę. W takim przypadku musisz uciec się do ostateczności – poszukiwania identycznej zawartości pliku . W ten sposób program naprawdę znajduje wszystkie pliki, które są identyczne do ostatniego bitu, nawet jeśli ich nazwy są zupełnie inne.

Adnotacja:

AllDup nie jest sztuczną inteligencją. Dopóki nazwa nie jest identyczna, nie zostaną znalezione zduplikowane obrazy, które różnią się jedynie rozdzielczością. Wyszukiwanie identycznej zawartości pliku też nie pomaga, ponieważ jest inna.

Znajdź zduplikowane obrazy z identyczną zawartością

Aparaty cyfrowe numerują zdjęcia od początku. Ale nawet import aparatu Windows zapewnia nadanie zdjęciom różnych nazw – które z kolei są ponumerowane. Dostajesz inne zdjęcia od znajomych – z zupełnie inną koncepcją nazewnictwa. W pewnym momencie pojawi się mieszana kultura plików, które w taki czy inny sposób znalazły się w twoim rekordzie. Tutaj poszukiwanie tej samej nazwy pliku nie prowadzi do niczego i trzeba znaleźć skuteczniejsze środki.

Nikt nie wie, czy zdjęcia „ DSC012427.JPG ” i „ Tim am Brunnen.JPG ” nie są identyczne. W pewnym momencie zrobiłeś kopię jednego z nich, aby go przekazać. Stopniowo takie duplikaty gromadzą się i w takim przypadku nie miałbyś nawet szansy przyłapać ich na szukaniu tej samej nazwy. Ale AllDup może Ci również pomóc.

Jeśli znajdziesz zduplikowane obrazy i chcesz mieć pewność, że są naprawdę duplikatami, musisz albo samodzielnie sprawdzić każdy obraz — albo pozwolić programowi porównać zawartość pliku . AllDup oferuje dokładnie tę funkcję. Prawdziwe porównanie zawartości pliku – bajt po bajcie. Na przykład, jeśli zmienisz tylko jedną literę w pliku tekstowym, program zauważy różnicę. Ale jeśli z drugiej strony identyczny obraz zostanie kilkakrotnie znaleziony na dysku twardym pod różnymi nazwami, jest to jedyny sposób, aby się tego dowiedzieć. Oczywiście to wymaga czasu. W każdym razie znacznie dłużej niż zwykłe porównanie nazw.

Na końcu program przedstawia listę jego znalezisk. A najpóźniej nadszedł czas, aby ponownie przyjrzeć się wynikowi. Zdecydowanie przy wyszukiwaniu duplikatów zdjęć według nazwy. Ale żeby być po bezpiecznej stronie, nawet przy identycznej zawartości obrazu. W końcu nadal musisz zdecydować, który z duplikatów można usunąć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech